Skip to content
Vaegnägijale

Arvutiklassid

Interneti kasutamine

 

Tartu Linnaraamatukogu peamaja fuajees ja Annelinna harukogu 1. korrusel on püstijala-meilivaatamisarvutid, mida saab kiire vajaduse korral kasutada.

 

Linnaraamatukogu peamajas on üks arvutiklass: 2. korrusel erialakirjanduse osakonnas.

 

Arvutiklassid on ka Annelinna, Tammelinna ja Karlova-Ropka harukogudes.

 

Lubja laenutuspunktis on 2 arvutitöökohta.

 

Raamatukogu lugejad esitavad internetituba külastades ID-kaardi või lugejapileti. Teisi külastajaid teenindatakse isikut tõendava dokumendi esitamisel.

 

Kõik raamatukogu lugejaarvutid on varustatud ID-kaardi ning mälukaardilugeriga, mis toetab populaarsemaid mälukaarte (CF, SD/MMC, MS/Pro/Duo, xD).

 

Kõigis arvutites on võimalik avada ja töödelda populaarsemaid failivorminguid (Word, Excel, LibreOffice, PDF, heli-, video- ja graafikavormingud).

 

Annelinna, Tammelinna ja Karlova-Ropka harukogus ning peamaja erialakirjanduse tehnikakirjanduse saalis ja lasteosakonnas on võimalik värviliselt printida ja skaneerida. Lugejad saavad peamaja erialakirjanduse osakonna tehnikakirjanduse saali tegevustoas ise skaneerida 35mm filmi (negatiiv, slaid) skanneriga Reflecta RPS 10M ja keskformaat filmi skanneriga Epson Perfection V750 Pro.

 

Kiiret WiFi internetiühendust on võimalik kasutada Tartu Linnaraamatukogu peamajas ning harukogudes. Linnaraamatukogu avaliku võrgu SSID on LUTS-Public.

 

WiFi asukohad raamatukogudes:

Linnaraamatukogu peamaja - Kompanii 3/5
Tammelinna harukogu - Suur Kaar 56
Karlova harukogu - Tehase 16 (Sisustus-E-Kaubamaja)
Annelinna harukogu - Kaunase pst 23


Lisainformatsiooni WiFi kohta leiate ikka WiFi kodulehelt https://www.wifi.ee

Probleemidest andke teada telefonil 736 1377 või e-postiga tugi@luts.ee