Skip to content
Vaegnägijale

Pressiteated

Tartu lastekirjanduse auhinna nominendid on selgunud

Tartu linn annab kümnendat korda välja Lapsepõlve auhinna nime kandva kirjandusauhinna, mille laureaadiks saab üks 2023. aastal ilmunud laste- või noorteraamatu autor. Auhinna võitja selgub Raamatu ja roosi päeval, 23. aprillil.

Tartu Linnaraamatukogus ootab avastamist skulptuurinäitus „Kirjanduslikud kujud“

Tartu Linnaraamatukogu peamajas saab tänasest kuni 20. aprillini tutvuda Eesti Kujurite Ühenduse skulptuurinäitusega „Kirjanduslikud kujud“. Näituse eesmärgiks on jõuda skulptuuridega lähemale kultuurihuvilistele inimestele, kes liiguvad raamatukogus ja kõnetada külastajaid neile juba omases ning tuttavas keskkonnas.

Täna koguneb esmakordselt Tartu Linnaraamatukogu nõukogu uus koosseis

Täna koguneb esmakordselt Tartu Linnaraamatukogu nõukogu uus koosseis. Nõukogusse kuuluvad Tartu abilinnapea Lemmit Kaplinski, Tartu linnavalitsuse kultuuriosakonna juhataja Sten Svetljakov, kultuuripoliitika ekspert Ragnar Siil, teenusedisainer ja kultuurikorraldaja Kalle Paas,  Eesti Rahvusraamatukogu humanitaaria ja kunstide raamatukogu juhataja Katre Riisalu,  Tartu Ülikooli raamatukogu direktor Krista Aru,  Tartu Kunstimuuseumi direktor Joanna Hoffman, Tartu linnaraamatukogu töötajate esindusisik Annika Hramov,  disainer ja ettevõtja Tõnu Runnel ning Tartu linnakirjanik Maarja Pärtna.

Linnaraamatukogus on välja pandud kunstipärased postisaadetised

Tartu Linnaraamatukogu muusikaosakonna galeriis on 15. märtsini välja pandud Tampere disaini-, kunsti- ja käsitööühenduse Modus posti teel saadetavad kunstiteosed. Näitusel „Taaskasutav ja -disainiv Mail Art“ eksponeeritud kunstiteosed on valminud nahast, taaskasutatud teksakangast, tikkimisniidist, villast, vanadest Soome müntidest ja hirvekarvadest.

Tartu Linnaraamatukogus tunnustati kolleege

Eelmisel nädalal toimunud linnaraamatukogu töötajate koolituspäeval vaadati veelkord tagasi möödunud aastale ja jagati tunnustust kõige tublimatele. Eelnevalt läbiviidud küsitluse põhjal tõsteti esile aasta sündmus ja aasta tegu raamatukogus.

Tartu Linnaraamatukogu 2023. aasta arvudes

2023. aastal sai Tartu kõige külastatavam kultuuriasutus – linnaraamatukogu 110 aastaseks. Kevadel tähistati seda kõnekoosoleku ja kultuuriprogrammiga, akendele seati välinäitus ja anti välja raamat, mille abil Tartuga läbi kirjanduse tuttavamaks saada. Aasta tippsündmuseks tuleb aga lugeda Südalinna kultuurikeskuse võidutöö väljavalimist. 107 esitatud tööst valitud Paabel sobitub hästi raamatukogu soovidega – uus maja peaks valmima 2029. aastaks. Kuid aasta ei olnud läbinisti helge. Kevadel ehmatas tartlasi vanalinnas lahvatanud tulekahju, milles said kannatada ka raamatukogule renditud ruumid. Aasta lõpus tuli aga ümber lülituda kärpekursile ja sulgeda Lubja tänava laenutuspunkt.

Hispaania suursaadik tutvustab Tartus diplomaatia telgitaguseid

Diplomaatianädala raames toimub 1. veebruaril 17.30 Tartu Linnaraamatukogus vestlusõhtu Hispaania suursaadiku Guillermo Corral van Dammega. Suursaadik tutvustab linnarahvale oma 2023. aastal ilmunud graafilist romaani „Musta luige aare“. Vestlusõhtut juhib hispanist ja tõlkija Mari Laan.

Tartu Linnaraamatukogus linastub kaks muusikadokumentaali möödunud sajandi 70ndate ansamblitest

24. ja 25. jaanuaril kell 17.30 toimuvad Tartu Linnaraamatukogu saalis Heino Maripuu muusikafilmide esilinastused. 24. jaanuaril linastub dokumentaalfilm „Täna ilma piimata/raudse eesriide taga“ esimesest Eesti ansamblite vabaõhufestivalist Elvas 1972. aastal ning 25. jaanuaril  jõuab publiku ette „Eesti Rocki Kuldaeg“  Elvas 2023. aasta juunis toimunud ühepäevasest muusikafestivalist. Kohal on ka filmitegijad ja üksjagu osalejaid.