Deprecated: openlog(): Passing null to parameter #3 ($facility) of type int is deprecated in D:\Server\Veebid\Drupal\web\core\modules\syslog\src\Logger\SysLog.php on line 56
Pressiteated | Tartu Linnaraamatukogu Skip to content
Vaegnägijale

Pressiteated

2023 Tartu Linnaraamatukogus tunnustati kolleege

Eelmisel nädalal toimunud linnaraamatukogu töötajate koolituspäeval vaadati veelkord tagasi möödunud aastale ja jagati tunnustust kõige tublimatele. Eelnevalt läbiviidud küsitluse põhjal tõsteti esile aasta sündmus ja aasta tegu raamatukogus.

2023 Tartu Linnaraamatukogu 2022. aasta arvudes

31.02.2023 Jaanuaris tehti raamatukogus kokkuvõtteid 2022. aastast, mis üleriigilise raamatukogude aastana tõstis raamatukogud tavapärasest suurema avalikkuse tähelepanu alla. Osaleti paljudes üle Eestilistes ettevõtmistes: korraldati rahvusvähemuste päeva, pannkoogihommikut, tantsiti raekoja platsil raamatukogude tantsu, õpiti korraldama raamatukogudes võrdset dialoogi jne.

2023 Kirjandusõhtu külaline on Martin Algus

2. veebruaril kell 17.30  Tartu Linnaraamatukogu saalis algava kirjandusõhtu külaline on stsenarist ja kirjanik Martin Algus, temaga vestleb Mihkel Kunnus.
Täiendav info: Mai Põldaas, tel 736 1397

2023 Koroonaviiruse seire reoveest teadlase pilgu läbi

31. jaanuaril kell 17.30 algab Tartu Linnaraamatukogu saalis kohtumisõhtu Tartu Ülikooli molekulaarökoloogia teaduri Peeter Laasiga, kes selgitab huvilistele koroonaviiruse reoveeuuringu köögipoolt ning tutvustab reoveeseire uuringute teisi kasutusvaldkondi.

2023 Linnaraamatukogu alustab jaanuaris kahe uue sündmuste sarjaga

18. jaanuaril kell 17.30 räägib Annelinna raamatukogus oma sünnimaast Palestiinast tartlane Jameela Prits ja 19. jaanuaril kell 17.30 toimub keskkogus teemaõhtu „Joogast mitme nurga pealt“, mille külaline on biokeemik ja joogatreener Erki Enkvist. Nädal hiljem, 26. jaanuaril on Karlova-Ropka raamatukogus külas orienteeruja ja treener Kenny Kikas.
Täiendav info: Tiina Sulg, ilukirjanduse osakonna juhataja tel 736 1384

2022 Näitus maailma kirjandusauhindadega pärjatud teostest 

Alates 29. detsembrist saab Tartu Linnaraamatukogus vaadata raamatunäitust „Kuldsulega kirjutatud: maailma kirjandusauhinnad 2018-2022“. Näitus annab ülevaate viimase 5 aasta olulisematest maailmakirjanduse preemiatest ning kirjanikest ja teostest, mis on nende vääriliseks hinnatud. Välja on pandud nii auhinnatud teoste eestikeelsed tõlked kui ka originaalkeeles eksemplarid.

2022 Linnaraamatukokku saab tuua küünlavaha jääke

Küünlavaha kogutakse Ukraina jaoks kaevikuküünalde valmistamiseks. Raamatukogus on kogumiskastid keskkogu I korruse ajakirjanduse saalis (Kompanii 3/5) ning Annelinna, Karlova, Tammelinna ja Ilmatsalu harukogudes.

2022 Pillitutvus raamatukogus täieneb

13. detsembril jõuab lõpule raamatukogude aasta, aga raamatukogud jätkavad kogemuste poolest rikkamana mitmekülgsete teenuste pakkumist. Tartu Linnaraamatukogu muusikaosakond pakub alates 13. detsembrist uusi võimalusi muusikasõpradele ja pillihuvilistele.