Skip to content
Vaegnägijale

Tartu Linnaraamatukogu väljaanded

Book 1

(Linna)kirjanduslikud uitamised Tartus

Tartu Linnaraamatukogu, 2023
Väljaanne on mõeldud neile, kel huvi kirjanduslike paikade ja kirjanike käikude vastu Tartus. Raamatust leiab jalutuskäike erinevates linnajagudes - Toomemäel, Tähtveres, Karlovas, kesklinnas ja Ülejõel. Raamat võiks huvi pakkuda nii tartlastele, kirjandushuvilistele Tartu külalistele, endistele ja praegustele tudengitele ja ehk ka gümnaasiumiõpilastele.

Raamat on valminud Tartu linnaraamatukogu töörühma "Tartu ilukirjanduses" ühiste pingutuste tulemusel. Koostasid Halliki Jürma ja Ülo Treikelder. Nõuga ja jõuga olid abiks Kadri Jõks, Katrin Raid ja Ingrid Saare. Illustreeris Artur (Tuur) Kuus.

 

Raamat valiti kauneimate hulka konkursil "25 kauneimat Eesti raamatut 2023".  Vaata 

 

Raamatut saab osta peamaja I korruse ajakirjanduse saalist.

Book 2

Emajõe pääl : hajakirjanduslikud rännakud Emajõel

Tartu Linnaraamatukogu, 2018
72-leheküljeline taskuformaadis ja pehmes köites raamat

Raamat on sisuline järg taskugiidile „Kirjanduslikud (eksi)rännakud Tartus“, seega veel üks retk Tartu ilukirjanduslikel radadel ja vetel. Ka selle raamatu aluseks on olnud Tartu linnaraamatukogu andmebaas „Tartu ilukirjanduses“. Seekord juhatavad kirjanduslikud tekstid, sekka ajakirjanduslikud kajastused uitama Emajõe ääres, sees ja peal.
Teejuht on mõeldud nii neile rändajaile, kes on Tartus esimest korda, kui ka neile, kes soovivad linna oma koduks pidada.
Koostajad Halliki Jürma ja Katrin Raid.

Book 3

Kirjanduslikud (eksi)rännakud Tartus

Tartu Linnavalitsus, 2018
Koostanud Halliki Jürma, Katrin Raid ja Maia Tammjärv

114-leheküljeline taskuformaadis ja pehmes köites raamat

«Kirjanduslikud (eksi)rännakud Tartus» on seikluslik teejuht, mis kutsub inimesi linnas uitama ja nägema paljusid paiku teistsuguse pilguga.

Taskusse mahtuvast teejuhist leiab jalutuskäikude soovituslikud marsruudid (kesklinn, Supilinn, Karlova) ja teele jäävate kohtadega seotud katkendid eesti ilukirjandusteostest. Tsiteeritud autorite valik on lai ja esinduslik, Oskar Lutsust Valdur Mikitani, Mercast Betti Alverini. Raamat pakub avastamisrõõmu nii tartlasele kui linna külalisele ja on parema orienteerumise nimel varustatud tänavakaardiga. Mehis Heinsaare kõhkleja Bernard hoolitseb selle eest, et teekond ei kujuneks liiga sirgjooneliseks, ja edukamal ekslejal on oht kohata oma teekonnal ka Tartu Vaimu.

Teejuhi andis UNESCO kirjanduslinna tegevuste raames välja linna kultuuriosakond ning selle panid kokku Katrin Raid, Halliki Jürma ja Maia Tammjärv. Illustratsioonide ja kujunduse autor on Jaan Rõõmus. Raamatu koostamisel oli aluseks Tartu Linnaraamatukogu andmebaas «Tartu ilukirjanduses» .

Book 1

Jukka Kostiainen
Kinnises tõllas ehk Kadunud aega otsimas

Tõlkija Ants Paikre.

Tartu Linnaraamatukogu, 2013

 

Jukka Kostiaise raamat „Kinnises tõllas” on pühendatud soome kirjaniku, kriitiku ja esseisti Tatu Vaaskivi (1912–1942) mälestusele. Vaaskivi veetis Tartus 1937. aasta suve ja sattus vaimustusse Toomemäest, botaanikaaiast, Emajõe kallastest, Tartu ülikooli- ja kirjandusinimestest. Autor otsib Vaaskivi jälgedes üle seitsmekümne aasta hiljem Tartust sedasama lumma ja kinnitust omaaegsele tõdemusele, et euroopalik kultuur algab just siit, Tartust.

Mosaiigipiltides on põimitud aegu ja inimesi, on nii tõelisi kui ka kujuteldavaid jutuajamisi kirjandusest ning loomisest. Arutlustes ja vaidlustes osalevad teiste hulgas Friedebert Tuglas, Aino Kallas, aga ka Mika Waltari, Bernard Shaw ja Arthur Valdes…

Book 1

Majad, raamatud, inimesed:
90 aastat Tartu linnaraamatukogu

Tartu Linnaraamatukogu, 2005

 

Raamat Linnaraamatukogu ajaloost.

Koostasid Elle Tarik, Linda Jahilo, Külli Peegel.