Skip to content
Vaegnägijale

E-raamatukogud

 

  • Eestikeelsed e-raamatud

MIRKO e-väljaannete laenutus  https://elaenutus.mirko.ee/et

E-raamatud, audioraamatud, perioodika. Eesti isikukoodiga lugejatele on kasutamine tasuta. Laenutamiseks tuleb end lugejaks registreerida. Nutiseadmes kasutamiseks on äpp (saadaval Google Play ja AppStore poodides). Laenutusaeg 21 päeva ja laenata saab korraga 5 väljaannet. 

 

  • Ingliskeelsed e-raamatud

Project Gutenberg  https://www.gutenberg.org/
Gutenberg on vabatahtlike abiga loodud digitaalraamatukogu, mis pakub üle 57000 tasuta e-raamatu paljudes keeltes. Raamatud on saadaval ePub, Kindle, HTML ja simple text formaatides. Registreerida ei ole vaja. 

 

 

  • Registreerimisega online-raamatukogud
     

OpenLibrary https://openlibrary.org/
Kataloogis OpenLibrary on saadaval üle 1 miljoni tasuta e-raamatu. Raamatuid saab laenata enamasti kas 1 tunniks või 14 päevaks. 

 

Manybooks https://manybooks.net/

Online-raamatukogus Manybooks on saadaval üle 50000 tasuta e-raamatu. Raamatuid saab lugeda brauseris või oma seadmesse alla laadida (pdf, mobi, html, rtf, fb2 formaatides). 

 

  • Audioraamatud


Librivox https://librivox.org/
LibriVox audioraamatud on kõigile tasuta kuulamiseks. Raamatuid saab kuulata arvutis, mõnes mobiilses seadmes või allalaadida ja salvestada. 

Kasutajaks registreerimine ei ole vajalik. 

 

  • Saksakeelsed e-raamatud


Onleihe Link 

Onleihe on Goethe Instituudi tasuta e-raamatukogu, mis sisaldab üle 23000 saksakeelse e-raamatu, audioraamatu, õppematerjali, e-ajakirja. Vajab kasutajaks registreerimist. Saab kasutada nii arvutis kui mobiilses seadmes.