Skip to content
Vaegnägijale

Tammelinna harukogu

tammelinna raamatukogu, raamatukogu suur kaare tänavas, raamatukogu suure kaare tänavas, raamatukogu suur kaar

Aadress: Suur kaar 56

 

raamatute tagastuskast tammelinna raamatukogu juures

Lahtiolekuajad alates 02.01.2024:
E-R 10-19,
L 10-16,
P suletud


Kontakt:
tel 746 1035 (üldinfo)
tel 746 1036 (raamatupäring)
tel 748 3012 (juhataja)
e-mail: tammelinn@luts.ee

 

Harukogu juhataja on Luule Ahu

 

Asukoht ja transport

Autoga - parkimiskohad on maja ees ja kõrval

Bussiga - lähimad bussipeatused on „Televisiooni” (Soinaste tänaval) ja „Tamme kool” (Kesk kaare tänaval). Riia tänava suunas sõidab buss nr 8 (aegade vaatamiseks kliki Televisiooni) ja buss nr 11 (aegade vaatamiseks kliki Tamme kool), raudtee suunas sõidab buss nr 11 (aegade vaatamiseks kliki Tamme kool). 

Rattaringlus - lähim rattaringluse parkla asub Tamme kooli ees Kesk kaare tänaval (ID 67, Tamme kool), vaata rataste saadavust.

 

Ligipääsetavus
Raamatukogu 1. korrusele pääseb ratastoolis lugeja mööda kaldteed. Raamatukogus on inva-WC.


Tammelinna tegevustubaõmblusmasinad ja muud vahendid tegevustoasTammelinna raamatukogu tegevustuba asub 2. korrusel.
Külastajate käsutuses on  virtuaalreaalsuse komplekt Oculus Quest, tavaõmblusmasin ja overlok-õmblusmasin, Spellbinders`i paberilõikamise masin ning 3D pliiatsid.
Kasutamise aeg on 0,5-2 tundi ja kõigi nende masinate kasutamine on lugejatele tasuta, maksta tuleb vaid raamatukogu poolt pakutavate kulumaterjalide eest.
Vajalik eelnev broneering kas kohapeal või telefonil 7461 036. 

 

tammelinna noortetuba

Noortele ja lastele
Tammelinna raamatukogu noortetuba asub 2. korrusel.
Noortetoas on võimalus kasutada 1h päevas kahte erinevat mängukonsooli. Mängukonsooli Xbox One mänguvalikus on 28 erinevat mängu, korraga saab mängida kuni neli mängijat. Mängukonsooli Nintendo Switch mänguvalikus on 7 erinevat mängu. Mängima pääseb lugejapileti või õpilaspileti ette näitamisel.

 

Laenutada ja kohapeal mängida saab erinevaid lauamänge. Lauamängusid saab laenutada 7 päevaks. Mängude laenutusaega ei pikendata. Lauamängud tuleb tagastada osakonda kust need laenutati. Üks kord kuus korraldatakse nii lastele kui ka täiskasvanutele lauamänguõhtuid. Täpsem info tel 7461 035.

 

Tammelinna raamatukogu lastetuba asub 1. korrusel. Seal on võimalik mängida ja raamatuid lugeda. Lastesaali pakume ka lastega kodus olevatele emadele kooskäimise kohaks.

lugemiskoer

 


Lugemiskoer
Lugemiskoer Yato ootab enda juurde lugemist harjutama lapsi, kes soovivad saavutada soravat lugemisoskust ning julguse ja motivatsiooni kasvu. Tegemist on rahuliku ja sõbraliku loomaga, kes hea meelega kuulab, kuidas talle raamatuid ette loetakse. Yato on kuldne retriiver ning on Tammelinna raamatukogus käinud alates jaanuarist 2018. Vajalik eelnev broneerimine kohapeal või telefonil 7461 035.

 

Kinkeraamatut „Pisike Puu“ saavad endale küsida kõik lapsevanemad, kellel on 2022. ja 2023. aastal sündinud laps. Kultuuriministeeriumi tellimusel valminud kinkeraamatu saab kätte Tammelinna harukogu 1. korruselt. Kaasa palume võtta lapse isikut tõendav dokument.

 

 

Tammelinna laste- ja noorte kunstiring
Kokkusaamised toimuvad esmaspäeviti 15:30-16:30. Ringis maalitakse, meisterdatakse, joonistatakse ja tehakse muudki põnevat. Juhendaja Margit Metsma. Info telefonil 746 1035.

 

Ekskursioonid ja koolitused
Harukogu pakub ekskursioone, individuaal- ja rühmakoolitusi lugejatele, õpetajatele, gümnaasiumi- ja põhikooliklassidele ning lasteaiarühmadele. Vajalik eelnev kokkulepe.
Eelregistreerimise käigus täpsustatakse koolituse või ekskursiooni sisu, soovitav tulemus ja toimumisaeg.
Täiendav info ja registreerimine telefonil 746 1036 või meili teel tammelinn@luts.ee.

 

Koduteenindus
Tammelinna harukogu pakub oma Tammelinna elanikele tasuta koduteenindust. Teenus on mõeldud lugejatele, kes ei saa tervise tõttu ajutiselt või alaliselt ise raamatukogu külastada. Huvilistel palume helistada või meili teel ühendust võtta, et täpsemalt kokku leppida. Harukogu töötaja külastab soovijat vastavalt kokkuleppele kord nädalas või harvem, võimalik on ka kontaktivaba laenutus. 

Korraga saab tellida kuni 5 raamatut. Raamatute valikuga saab tutvuda e-kataloogis ESTER.

Kontakt: tel 7461036; mob 53 326 986 (E-R kl 9-19); e-post tammelinn@luts.ee

 


Tasulised teenused

 

Siit leiate tasuliste teenuste hinnakirja

  • koosolekuteruumi rentimine, tingimused leiate siit
  • paljundus ja printimine
  • skaneerimine ja meilile saatmine
  • internetiarvuti kasutamine