Deprecated: openlog(): Passing null to parameter #3 ($facility) of type int is deprecated in D:\Server\Veebid\Drupal\web\core\modules\syslog\src\Logger\SysLog.php on line 56
Tammelinna harukogu | Tartu Linnaraamatukogu Skip to content
Vaegnägijale

Tammelinna harukogu

Aadress: Suur kaar 56

 

raamatute tagastuskast tammelinna raamatukogu juures

Oleme avatud:
E-R 9.00-20.00
L 10.00-16.00
P suletud


Kontakt:
tel 746 1035 (üldinfo)
tel 746 1036 (raamatupäring)
tel 748 3012 (juhataja)
e-mail: tammelinn@luts.ee

 

Harukogu juhataja on Luule Ahu

 

Asukoht ja transport

Autoga - parkimiskohad on maja ees ja kõrval

Bussiga - lähimad bussipeatused on „Televisiooni” (Soinaste tänaval) ja „Tamme kool” (Kesk kaare tänaval). Riia tänava suunas sõidab buss nr 8 (aegade vaatamiseks kliki Televisiooni) ja buss nr 11 (aegade vaatamiseks kliki Tamme kool), raudtee suunas sõidab buss nr 11 (aegade vaatamiseks kliki Tamme kool). 

Rattaringlus - lähim rattaringluse parkla asub Tamme kooli ees Kesk kaare tänaval (ID 67, Tamme kool), vaata rataste saadavust.

 

Ligipääsetavus
Raamatukogu 1. korrusele pääseb ratastoolis lugeja mööda kaldteed. Raamatukogus on inva-WC.

 

õmblusmasinad ja muud vahendid tegevustoas

Tammelinna tegevustuba
Tammelinna raamatukogu tegevustuba asub 2. korrusel.
Külastajate käsutuses on  virtuaalreaalsuse komplekt Oculus Quest, tavaõmblusmasin ja overlok-õmblusmasin, Spellbinders`i paberilõikamise masin ning 3D pliiatsid.
Kasutamise aeg on 0,5-2 tundi ja kõigi nende masinate kasutamine on lugejatele tasuta, maksta tuleb vaid raamatukogu poolt pakutavate kulumaterjalide eest.
Vajalik eelnev broneering kas kohapeal või telefonil 7461 036. 

tammelinna noortetuba

 

Noortele ja lastele
Tammelinna raamatukogu noortetuba asub 2. korrusel.
Noortetoas on võimalus kasutada 1h päevas kahte erinevat mängukonsooli. Mängukonsooli Xbox One mänguvalikus on 28 erinevat mängu, korraga saab mängida kuni neli mängijat. Mängukonsooli Nintendo Switch mänguvalikus on 7 erinevat mängu. Mängima pääseb lugejapileti või õpilaspileti ette näitamisel.

 

Laenutada ja kohapeal mängida saab erinevaid lauamänge. Lauamängusid saab laenutada 7 päevaks. Mängude laenutusaega ei pikendata. Lauamängud tuleb tagastada osakonda kust need laenutati.

 

Tammelinna raamatukogu lastetuba asub 1. korrusel. Seal on võimalik mängida ja raamatuid lugeda. Lastesaali pakume ka lastega kodus olevatele emadele kooskäimise kohaks.

lugemiskoer

 

Lugemiskoerad Leero ja Yato ootavad enda juurde lugemist harjutama lapsi, kes soovivad saavutada soravat lugemisoskust ning julguse ja motivatsiooni kasvu. Tegemist on rahulike ja sõbralike loomadega, kes hea meelega kuulavad, kuidas neile raamatuid ette loetakse. Leero on newfoundlandi tõugu koer ja on käinud Tammelinna raamatukogus lugemiskoeraks 2014. aasta septembrist alates. Yato on kuldne retriiver ning tema on Tammelinna raamatukogus käinud alates jaanuarist 2018.
Vajalik eelnev broneerimine kohapeal või telefonil 7461 035.

 

Kinkeraamatut „Pisike Puu“ saavad endale küsida kõik lapsevanemad, kellel on 2022. aastal sündinud laps. Kultuuriministeeriumi tellimusel valminud kinkeraamatu saab kätte Tammelinna harukogu 1. korruselt. Kaasa palume võtta lapse isikut tõendav dokument.
 

Ekskursioonid ja koolitused
Harukogu pakub ekskursioone, individuaal- ja rühmakoolitusi lugejatele, õpetajatele, gümnaasiumi- ja põhikooliklassidele ning lasteaiarühmadele. Vajalik eelnev kokkulepe.
Eelregistreerimise käigus täpsustatakse koolituse või ekskursiooni sisu, soovitav tulemus ja toimumisaeg.
Täiendav info ja registreerimine telefonil 746 1036 või meili teel tammelinn@luts.ee.


Tasulised teenused

 

Siit leiate tasuliste teenuste hinnakirja

  • koosolekuteruumi rentimine, tingimused leiate siit
  • paljundus ja printimine
  • skaneerimine ja meilile saatmine
  • internetiarvuti kasutamine