Skip to content
Vaegnägijale

Projektid

Raamatukogu osaleb nii koordinaatori kui partnerina rahvusvahelistes projektides. 

 

Viimased projektid:

 

2022 "Equality in Digitalisation - A Train the Trainer Qualification" programmis Erasmus+
  Juhtiv partner: FrauenComputerZentrumBerlin (Saksamaa), partnerid: Media Partners SRL (Rumeenia), Pirkanmaan muotoilu- ja taideteollisuusyhdistys Modus ry (Soome)

  Projektikestvus: 2022-2024

  Eesmärk on välja töötada diferentseeritud koolituskontseptsioonid ja -materjalid erinevate sihtrühmade õppimise toetamiseks. Selleks valmistame ette koolitajad neljas erinevas riigis sotsiaalselt ebasoodsas olukorras olevatele sihtrühmadele. Harida mitte ainult tehniliselt hästi ettevalmistatud õpetajaid, vaid koolitajad, kes on võimelised õpetama erinevaid õppijate rühmi. Koolitajad ja õppematerjalid koostame digitaalseid metoodikaid kasutades, et rahuldada õppijate erinevaid mitmekesisust tundvaid vajadusi.
PROJEKTI LEHEKÜLG

 

2022 "Cultural education – key to adult integration" programmis Nordplus Adult
  Juhtiv partner: Vilniuse Adomas Mickeviciuse nim Maakonnaraamatukogu (Leedu), partner Gulbene Maakonnaraamatukogu (Läti).
  Projektikestvus: 2022-2023
  Eesmärk on jagada projektipartnerite vahel kogemust täiskasvanutele suunatud kultuurilise hariduse meetodite, projektide ja väljakutsete osas. 

 

2021 "Digi-tall" programmis Nordplus Adult 

  Juhtiv partner: Gulbene Maakonnaraamatukogu (Läti).
  Projektikestvus : 2021-2022
  Eesmärk on jagada kahe raamatukogu töötajate vahel kogemusi, kuidas vähendada eakate digilõhe ja kaasata neid kogukonnatöösse. 

 

2018 "Age should not be a limit: teaching digital skills for elderly people" programmis Nordplus Adult.

   Partnerid: Pärnu Keskraamatukogu, Tammiste Hooldekodu, Tampere Linnaraamatukogu ja Täiskasvanute Hariduskeskus (Soome), Utena Väärikate Ülikool (Leedu), Vilniuse Linnaraamatukogu (Leedu).

   Eesmärk oli jagada kogemusi ja parimaid praktikaid seoses eakatele digipädevuste õpetamisega, tutvuda erinevate riikide digi- ja sotsiaalteenustega, luua ühiselt digiõppe kursus.