Skip to content
Vaegnägijale

Uudised

Remont keskkogu peatrepikojas

Hea külastaja! Peatrepikojast pääseb endiselt osakondadesse ja saali, samuti jääb lift remondi ajaks tööle. Võimalikest lühiajalistest ümberkorraldustest anname eraldi teada. Palume vabandust remondist tingitud ebamugavuste pärast!

Tartu lastekirjanduse auhinna nominendid on selgunud

Tartu linn annab kümnendat korda välja Lapsepõlve auhinna nime kandva kirjandusauhinna, mille laureaadiks saab üks 2023. aastal ilmunud laste- või noorteraamatu autor. Auhinna võitja selgub Raamatu ja roosi päeval, 23. aprillil.

Aprillikuu sündmused

Aprillis tähistab raamatukogu oma sünnipäeva. Külas on kirjanikud, muusikud, näitlejad ja kunstnikud. Sünnipäeva järel jõuavad raamatukokku Urmas Vadi ja Piret Põldver, Jelena Skulskaja ning David Vseviov.

Täna koguneb esmakordselt Tartu Linnaraamatukogu nõukogu uus koosseis

Täna koguneb esmakordselt Tartu Linnaraamatukogu nõukogu uus koosseis. Nõukogusse kuuluvad Tartu abilinnapea Lemmit Kaplinski, Tartu linnavalitsuse kultuuriosakonna juhataja Sten Svetljakov, kultuuripoliitika ekspert Ragnar Siil, teenusedisainer ja kultuurikorraldaja Kalle Paas,  Eesti Rahvusraamatukogu humanitaaria ja kunstide raamatukogu juhataja Katre Riisalu,  Tartu Ülikooli raamatukogu direktor Krista Aru,  Tartu Kunstimuuseumi direktor Joanna Hoffman, Tartu linnaraamatukogu töötajate esindusisik Annika Hramov,  disainer ja ettevõtja Tõnu Runnel ning Tartu linnakirjanik Maarja Pärtna.

Märtsikuu sündmused raamatukogus

Märtsis on meil külas Mart Juur, Mart Kuldkepp, Ene Sepp ja Carolina Pihelgas. Emakeelepäeval räägib oma loomingust, keelest ja kirjandusest Justin Petrone. Muusikat teeb ansambel „Hääled”. Toimuvad keele- ja kirjanduskohvikud ning seemneraamatukogus räägime kompostimisest. Lisaks toimuvad veel mitmed muud avastamist väärt sündmused.

Linnaraamatukogus on välja pandud kunstipärased postisaadetised

Tartu Linnaraamatukogu muusikaosakonna galeriis on 15. märtsini välja pandud Tampere disaini-, kunsti- ja käsitööühenduse Modus posti teel saadetavad kunstiteosed. Näitusel „Taaskasutav ja -disainiv Mail Art“ eksponeeritud kunstiteosed on valminud nahast, taaskasutatud teksakangast, tikkimisniidist, villast, vanadest Soome müntidest ja hirvekarvadest.

Tartu Linnaraamatukogus tunnustati kolleege

Eelmisel nädalal toimunud linnaraamatukogu töötajate koolituspäeval vaadati veelkord tagasi möödunud aastale ja jagati tunnustust kõige tublimatele. Eelnevalt läbiviidud küsitluse põhjal tõsteti esile aasta sündmus ja aasta tegu raamatukogus.