Skip to content
Vaegnägijale

Uudised

Liikumismäng "Kirjandus Tartu linnaruumis"

Suvi on avastamiseks ja liikumiseks! Tartu Linnaraamatukogu kutsub koostöös Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi ning Aura veekeskusega osalema liikumisaastale pühendatud mängus, mis kestab 31. augustini.Leia Tartu linna avalikust linnaruumist võimalikult palju erinevaid kirjandusega seotud märke ( nt monumente, grafiteid, tekste, pilte jmt).

Tamás János Molnári maalinäitus

Muusikaosakonna galeriis IV korrusel saab vaadata Viljandis elava ungari kunstniku Tamás János Molnári maalinäitust. Eksponeeritud on valik tema senisest loomingust.Tamás János Molnár on sündinud 1984. aastal Ungaris Miskolcis, Viljandis elab ta alates 2015. aastast.

Raamatukogu kirjandusfestivalil Prima Vista

Teele toimkond kutsub kirjanduslikule jalutuskäigule, raamatulaadal toimub pargiraamatukogust tuttav lasteprogramm ja juba teist aastat ka ühistantsimine. Keskkogus esinevad kirjanikud Saksamaalt, Norrast ja Rootsist, harukogudesse on külla kutsutud noortekirjanikud ja nn Elavad raamatud. Juba mõnda aega saab uudistada kaht Prima Vista 20 aastale tagasi vaatavat näitust (II ja IV korrusel). Prima Vista kunstiprogrammi raames on avatud samuti kaks näitust.

Kompanii 10 hoone tulekahjus said kannatada linnaraamatukogu ruumid

Neljapäeva, 20. aprilli õhtul tulekahjus kannatada saanud Kompanii 10 hoone II korrusel asus raamatukogu administratsioon ja kogude arenduse (uute raamatute komplekteerimise) osakond. Tulekahjustusi raamatukogu ruumid ei saanud, küll aga veekahjustusi. Raamatukogu peamaja töötab tavapäraselt, lugejate jaoks midagi muutunud pole.

Tartu lastekirjanduse auhinna laureaat on Ilmar Tomusk

Tartu lastekirjanduse auhinna (Lapsepõlve auhind) võitis Ilmar Tomusk raamatuga „Julius, mida sina suvel tegid”, mille illustreeris Hillar Mets ja andis välja kirjastus Tammerraamat. Auhinnale kandideerisid 2022. aastal ilmunud laste- ja noorsooraamatud. Auhind antakse Tartus pidulikult üle 16. - 21. oktoobrini toimuval laste- ja noortekirjanduse festivalil Luup.

Tartu lastekirjanduse auhinna kandidaadid on selgunud

Tartu linn annab üheksandat korda välja Lapsepõlve auhinna nime kandva kirjandusauhinna, mille laureaadiks saab üks 2022. aastal ilmunud laste- või noorteraamatu autor. Auhinna võitja selgub raamatu ja roosi päevale järgneval esmaspäeval, 24. aprillil.

2023 Läheneb Tartu Linnaraamatukogu 110. sünnipäev

7. aprillil möödub Tartu Linnaraamatukogu asutamisest 110. aastat. Raamatukogu asutajaks oli Tartu Rahvaraamatukogu Selts, kes seitse aastat hiljem andis raamatukogu üle linnavalitsusele. Linnaraamatukogu on täna kõige suurem ja kõige kasutatavam linna hallatav kultuuriasutus Tartus.

2023 Aprillikuu sündmused raamatukogus

Ülevaade väljaspool sünnipäevaprogrammi toimuvatest üritustest. Kavas vestlusõhtud kaitseväe veteranidega, keele- ja kirjanduskohvikud, salongiõhtu mustlasromanssidega, kirjanduslik jalutuskäik jne.