Skip to content
Vaegnägijale

Erivajadustega lugeja

KODUTEENINDUS

raamatukogu bussKord kuus, kolmapäeviti või neljapäeviti sõidab meie raamatukogubuss Tartu linnas ja toimetab koduteenindusega liitunud lugejatele kätte raamatud ning ajakirjad. Teenus on tasuta.

KELLELE? Neile tartlastele, kelle jaoks raamatukogu külastamine on ajutiselt või alaliselt tervislikel põhjustel raskendatud.

MILLEST ALUSTADA? Helistage numbritel 5302 1202 (Nadežda) või 736 1386 või saatke meil aadressil koduteenindus@luts.ee.

KUIDAS? Teenusega liitunu saab raamatuid tellida ise e-kataloogist ESTER, oma tellimus on võimalik edasi anda e-posti või telefoni teel, ka raamatukoguhoidja saab pakkuda valikut raamatuid ja ajakirju. 

Palun võtke meiega ühendust ja me saame teid, teie lähedasi või naabreid aidata.

 

Koduteenindus Tammelinna elanikele
Tammelinna harukogu pakub oma Tammelinna elanikele tasuta koduteenindust. Teenus on mõeldud lugejatele, kes ei saa tervise tõttu ajutiselt või alaliselt ise raamatukogu külastada. Huvilistel palume helistada või meili teel ühendust võtta, et täpsemalt kokku leppida. Harukogu töötaja külastab soovijat vastavalt kokkuleppele kord nädalas või harvem, võimalik on ka kontaktivaba laenutus. 

Korraga saab tellida kuni 5 raamatut. Raamatute valikuga saab tutvuda e-kataloogis ESTER.

Kontakt: tel 7461036; mob 53 326 986 (E-R kl 9-19); e-post tammelinn@luts.ee E-R kl 9-19

 

RATASTOOLIS LUGEJA

ratastooli ikoonKuidas pääseb ratastoolis lugeja raamatukokku?
Tartu Linnaraamatukogu
 (Kompanii 3/5) Tel 736 1380
Ratastoolis liikujale on ligipääsetav kogu maja. Välisuks on varustatud automaatse avanemise süsteemiga. Majas on lift. Erialasaali II ja III korrusel viivad kaldteed. Invatualetid asuvad I, II ja III korrusel.
Invamärgiga autodele mõeldud parkimiskoht asub peaukse vastas Kompanii 4 maja kõrval. Tasuline parkimisplats on maja taga (Vabaduse pst ääres). Linnaraamatukogu asub tasulise parkimise A-piirkonnas (15 min tasuta), vaid maja taga asuv parkla ehk Magistri tn parkla on B-piirkonna parkla (90 min tasuta).

 

Annelinna raamatukogu (Kaunase pst 23) Tel 746 1040
Ratastoolis liikujale on ligipääsetav kogu maja, aga kaldtee välisukse juures on suhteliselt järsk ja ukse avamine nõuab veidi jõudu. Hoones on olemas invatualett, II korrusele pääseb liftiga. Auto saab parkida maja ees sissepääsu juures. 

 

Tammelinna raamatukogu (Suur kaar 56) Tel 746 1035
Ratastooliga pääseb raamatukogu I korrusele, välisukse juures on kaldtee. Raamatukogus on olemas invatualett. I korrusel asub perioodika, lastekirjandus ja internetipunkt. Täiskasvanute ja noortekirjandus asub II korrusel – soovitud raamatud toob lugejale raamatukoguhoidja. Auto saab parkida raamatukogu ette.

 

Karlova-Ropka raamatukogu (Tehase 16 (Sisustus-e-kaubamaja)) Tel 730 8472
Raamatukogu asub II ja III korrusel. Ratastoolis liikuja pääseb II korrusel asuvasse lugemissaali I korruselt liftiga. II korrusel asub teatmefond, perioodika ja internetipunkt. Kirjandus koju laenutamiseks asub III korrusel – soovitud raamatud toob lugejale raamatukoguhoidja. Auto saab parkida II korruse parklasse ja sealt pääseb lifti kasutamata raamatukogu II korruse saali.

 

Ilmatsalu raamatukogu (Kooli tee 5, Ilmatsalu alevik) Tel 736 1372
Raamatukogu asub I korrusel. Ratastoolis liikuja pääseb raamatukokku mööda kaldteed. Välisuks on varustatud automaatse avanemise süsteemiga. Auto saab parkida raamatukogu ette. 

 

LÕUNA-EESTI PIMEDATE ÜHING

lõuna-eesti pimedate ühingu logo Kas ja kuidas saab laenutada Tartu Linnaraamatukogu kataloogis olevaid Lõuna-Eesti Pimedate Ühingu audioraamatuid?

Lõuna-Eesti Pimedate Ühingu raamatuid laenutatakse Lõuna-Eesti Pimedate Ühingu raamatukogus, aadressil Ringtee 1, III korrusel, kolmapäeviti 10.00-13.00, eelistatavalt ühingu liikmetele (aga ka teistele nägemispuudega või mõne muu tavakirjas teksti lugemist takistava puudega inimestele). 

Laenutatavaid heli- ja punktkirjas raamatuid on Tartu Linnaraamatukogu poolt sisestatud e-kataloogi ESTER alates 2004. aastast kuni tänaseni üle 2700 eksemplari. Täpsemat informatsiooni e-kataloogi kasutamise ning eksemplaride leidumuse kohta saab e-kataloogist ESTER www.ester.ee

Kontaktinfo: Lõuna-Eesti Pimedate Ühing esinaine Tiina Tamm
Ringtee 1, 51013 Tartu
Tel 7 362 349, 5380 1390
e-mail: lepymty@gmail.com

Koduleht: www.lepy.ee