Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Valitsuse korralduse kohaselt tuleb raamatukogu siseruumides kanda maski või katta nina ja suu. Maski ei pea kandma alla 12-aastased lapsed. Üritustel osalemiseks tuleb esitada tõend Covid-19 vaktsineerimise, läbipõdemise või negatiivse testitulemuse kohta (v.a. alla 18-aastased ja erivajadusega inimesed).

Kasutatud raamatute suurmüük 20. ja 21. oktoobril 9.00 -20.00 ajakirjanduse saalis ja kohvikuruumis I korrusel

Loe edasi...

Erivajadustega lugeja

KODUTEENINDUS

Kord kuus, kolmapäeviti, sõidab meie raamatukogubuss Tartu linnas ja toimetab koduteenindusega liitunud lugejatele kätte raamatud ning ajakirjad. Teenus on tasuta.

KELLELE? Neile tartlastele, kelle jaoks raamatukogu külastamine on ajutiselt või alaliselt tervislikel põhjustel raskendatud.

MILLEST ALUSTADA? Helistage numbril 5302 1202 või 736 1386 või saatke meil aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Palun võtke meiega ühendust ja me saame teid, teie lähedasi või naabreid aidata.

 

RATASTOOLIS LUGEJA

Kuidas pääseb ratastoolis lugeja raamatukokku?

Tartu Linnaraamatukogu (Kompanii 3/5) Tel 736 1380
Ratastoolis liikujale on ligipääsetav kogu maja. Majas on lift. Erialasaali ja tehnikakirjanduse osakonda viivad kaldteed. Invatualett asub II ja III korrusel. Tasuline parkimisplats on maja taga (Vabaduse pst ääres). Linnaraamatukogu asub tasulise parkimise A-piirkonnas (15 min tasuta), vaid maja taga asuv parkla ehk Magistri tn parkla on B-piirkonna parkla (90 min tasuta).

Annelinna raamatukogu (Kaunase pst 23) Tel 746 1040
Ratastoolis liikujale on ligipääsetav kogu maja, aga kaldtee välisukse juures on suhteliselt järsk ja ukse avamine nõuab veidi jõudu. Hoones on olemas invatualett, II korrusele pääseb liftiga. Auto saab parkida maja ees sissepääsu juures. 

Tammelinna raamatukogu (Suur kaar 56) Tel 746 1035
Ratastooliga pääseb raamatukogu I korrusele, välisukse juures on kaldtee. Raamatukogus on olemas invatualett. I korrusel asub perioodika, lastekirjandus ja internetipunkt. Täiskasvanute ja noortekirjandus asub II korrusel – soovitud raamatud toob lugejale raamatukoguhoidja. Auto saab parkida raamatukogu ette.

Karlova-Ropka raamatukogu (Tehase 16 (Sisustus-e-kaubamaja)) Tel 730 8472
Raamatukogu asub II ja III korrusel. Ratastoolis liikuja pääseb II korrusel asuvasse lugemissaali I korruselt liftiga. II korrusel asub teatmefond, perioodika ja internetipunkt. Kirjandus koju laenutamiseks asub III korrusel – soovitud raamatud toob lugejale raamatukoguhoidja. Auto saab parkida II korruse parklasse ja sealt pääseb lifti kasutamata raamatukogu II korruse saali.

Ilmatsalu raamatukogu (Kooli tee 5, Ilmatsalu alevik) Tel 736 1372
Raamatukogu asub I korrusel. Ratastoolis liikuja pääseb raamatukokku mööda kaldteed. Välisuks on varustatud automaatse avanemise süsteemiga. Auto saab parkida raamatukogu ette. 

 

 LÕUNA-EESTI PIMEDATE ÜHING

Kas ja kuidas saab laenutada Tartu Linnaraamatukogu kataloogis olevaid Lõuna-Eesti Pimedate Ühingu audioraamatuid?

Lõuna-Eesti Pimedate Ühingu raamatuid laenutatakse Lõuna-Eesti Pimedate Ühingu raamatukogus, aadressil Ringtee 1, III korrusel, kolmapäeviti 10.00-13.00, eelistatavalt ühingu liikmetele (aga ka teistele nägemispuudega või mõne muu tavakirjas teksti lugemist takistava puudega inimestele). 

Laenutatavaid heli- ja punktkirjas raamatuid on Tartu Linnaraamatukogu poolt sisestatud e-kataloogi ESTER al. 2004. aastast kuni tänaseni üle 2700 eksemplari. Täpsemat informatsiooni e-kataloogi kasutamise ning eksemplaride leidumuse kohta saab e-kataloogist ESTER www.ester.ee

Kontaktinfo: Lõuna-Eesti Pimedate Ühing esinaine Tiina Tamm
Ringtee 1, 51013 Tartu
Tel 7 362 349, 5380 1390
e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Koduleht: lepy.kuusit.ee

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee