Skip to content
Vaegnägijale

Linnaraamatukogus on välja pandud kunstipärased postisaadetised

Tartu Linnaraamatukogu muusikaosakonna galeriis on 15. märtsini välja pandud Tampere disaini-, kunsti- ja käsitööühenduse Modus posti teel saadetavad kunstiteosed. Näitusel „Taaskasutav ja -disainiv Mail Art“ eksponeeritud kunstiteosed on valminud nahast, taaskasutatud teksakangast, tikkimisniidist, villast, vanadest Soome müntidest ja hirvekarvadest.

Traditsiooniliselt tähendab postikunst teoseid, mida kunstnikud saadavad üksteisele posti teel -  väikeseid kunstiteoseid, joonistusi ja pilte. Kehtib põhimõte, et saadetud töö ei saa olla väärtuslikum kui ümbrik, milles töö saadeti. Nii võib tööks olla ka kunstniku valmistatud templiga postkaart. Tänapäeval kasutatakse töödes väga erinevaid materjale ja lähenemisi ning Tartusse on jõudnud väljapanek, mis tutvustab erinevate materjalide pakutavaid võimalusi. 


Näitusel osalevad kunstnikud: Sofia Danskain, Behnaz Fazelian, Anni Jokinen, Anu Kirkinen, Elina Korri, Saija Lehtonen, Kirke Muhonen, Sirpa Mörsky, Pauliina Parjanen, Birgit Pyykkö, Laura Saarivuori-Eskola, Marika Viskari, Jana Vyborna-Turunen ja Johan Vyborna Öster.
Näitust saab vaadata 15. märtsini muusikaosakonna galeriis Tartu Linnaraamatukogu lahtiolekuaegadel.

 

Lisainfo: 736 1374