Skip to content
Vaegnägijale

Linnaraamatukogu võõrustab kolleege Lätist ja Leedust

18.-22. septembrini võõrustab Tartu Linnaraamatukogu kolleege Gulbene piirkonna raamatukogudest Lätist ja Vilniuse Adomas Mickeviciuse nimelisest maakonnaraamatukogust Leedust. Tegemist on Nordplus Adult mobiilsusprojekti raames toimuvate kohtumistega teemal "Raamatukogud kestlikele kogukondadele".

Nädala jooksul kohtutakse ja vahetatakse kogemusi raamatukogudes vaimse tervise ja heaolu valdkonnas tehtavast. Tutvutakse programmidega, mida partnerraamatukogud pakuvad, arutatakse kitsaskohtade ja väljakutsete üle, ning vahetatakse parimaid praktikaid.
Järgmised projektikohtumised toimuvad detsembris Vilniuses ja kevadel 2024 Gulbenes.

Linnaraamatukogu osaleb sel hooajal veel teiseski Nordplus Adult koostööprojektis. Projekti teema on  "Mitteformaalne haridus raamatukogus - võimalus kõigile" ning linnaraamatukogu partneriteks on taas Gulbene piirkonna raamatukogud Lätist ja Ignalina Maakonnaraamatukogu Leedust. 

18.-22. septembrini toimub kohtumine Gulbenes, oktoobri algul Tartus ning oktoobri lõpus Ignalinas. Projekti raames toimuvatel kohtumistel on arutelu keskmes rahvaraamatukogud kui koolitajajad.