Skip to content
Vaegnägijale

Linnaraamatukogu kutsub kuulama festivali külalisi Saksamaalt, Norrast, Rootsist ja Austriast

8. -13. maini toimuv kirjandusfestival Prima Vista tähistab tänavu juba 20. sünnipäeva. Festivali teema on seekord „Soovida võimatut” ja patroon Mehis Heinsaar. Traditsiooniline raamatulaat Raekoja platsil toimub 9. mail. Linnaraamatukogus esinevad väliskülalised kolmel õhtul.

Festivali kava ja väliskülaliste tutvustused leiab siit: https://kirjandusfestival.tartu.ee/

 

Kolmapäeval, 10. mail kell 17 algab raamatukogu saalis saksa kirjaniku 
JENNY ERPENBECKI  autoriõhtu. Kirjanikuga vestleb TÜ õppejõud Hella Liira, vestluse fookuses on tema romaan “Viimsepäeva õhtu” (Gallus, 2021, tlk Terje Loogus).
Vestlus toimub saksa keeles, sünkroontõlge eesti keelde.
Eesti keeles on ilmunud ka Jenny Erpenbecki esikteos, jutukogu „Vana laps“ (Pegasus, 2009, tlk Sigrid Reili). Originaalkeeles on Tartu raamatukogudes olemas ka tema teised teosed.
Oma romaanides paigutab Jenny Erpenbeck üksikisiku elusaatuse ajaloolisse konteksti, „Viimsepäeva õhtu“ puhul on selleks kogu 20. sajand.  Kriitikute hinnangul on ta üks saksa nüüdisaja erakordsemaid kirjanduslikke hääli, kelle loomingus sulavad harmooniliselt kokku mõistuse ja südame hääl.
Loe lähemalt: https://kirjandusfestival.tartu.ee/.../jenny-erpenbeck.../

 

Neljapäeval, 11. mail kell 16.00 algab raamatukogu saalis norra kirjaniku HANNE ØRSTAVIKi kohtumine lugejatega. Kirjanikuga vestleb tõlkija Sigrid Tooming.
Vestlus toimub norra keeles, sünkroontõlkega eesti keelde.
Eesti keeles on ilmunud Hanne Ørstaviki romaanid  „Kirikuõpetaja“ (Eesti Raamat, 2010, tlk Sigrid Tooming) ja „Armastus“ (Eesti Raamat, 2021, tlk Sigrid Tooming)
Eesti keeles ilmunud romaanide tegevuspaigaks on kauge ja karm Põhja-Norra ning ka nende teemad on tõsised. Kahte raamatut ühendab teemana inimese üksildus ning suutmatus jõuda teise inimeseni, mis pahatihti lõpeb traagiliselt. Keeleliselt täpsetest romaanidest õhkub põhjamaist jahedust. 
Loe lähemalt https://kirjandusfestival.tartu.ee/esinejad/hanne-orstavik-norra/

 

Reedel, 12. mail kell 16.00 algab raamatukogu saalis rootsi kirjaniku LINA NORDQUISTI  autoriõhtu. Külalisega ajab juttu kirjandusteadlane Esbjörn Nyström (Rootsi)
Vestluse fookuses Lina Nordquisti debüütromaan „Järgnen sulle“ (Eesti Raamat, 2022, tlk Tiina Mullamaa).Vestlus toimub rootsi keeles, sünkroontõlge eesti keelde. 
„Järgnen sulle“ on haarav lugu inimlikust visadusest, armastusest ja perekonnasaladustest, mis paneb meenutama põhjamaade kirjandusklassikat alates Sigrid Undsetist. Autor kulgeb vahelduvates peatükkides kahe ajajoone ja vaatenurga vahel, põimides kokku kahe naise, Unni ja Kåra lugusid neid lahutavate aastakümnete lõikes 19. sajnadi lõpust 1970. aastani. 
Loe lähemalt: https://kirjandusfestival.tartu.ee/esinejad/lina-nordquist-rootsi/

 

Austria külalist HANS PLATZGUMERIT saab kuulata festivaliks avatavas Utoopia saatkonnas 11. mail kell 21 ja 13. mail kell 20  kontserdil „Kirjanikud muusikas“, kus ta esineb oma ansambliga CONVERTIBLE. Kontsert toimub kultuuriklubis Salong (Vanemusie 19).  Loe rohkem: https://kirjandusfestival.tartu.ee/esinejad/convertible-usa-austria/
https://kirjandusfestival.tartu.ee/esinejad/hans-platzgumer-austria/

 

Kohtumiseni festivalil!
Info tel 736 1374, 53 402168 (Linda Jahilo)