Skip to content
Vaegnägijale

Aprillikuu sündmused

Aprillis tähistab raamatukogu oma sünnipäeva. Külas on kirjanikud, muusikud, näitlejad ja kunstnikud. Sünnipäeva järel jõuavad raamatukokku Urmas Vadi ja Piret Põldver, Jelena Skulskaja ning David Vseviov.

2. aprillil kell 12.20 kohtub autor Anni Raie lastega Tammelinna harukogus (Suur kaar 56). Anni Raielt on ilmunud lasteraamat „Varesepoeg Aadu seiklus”.  Registreerumine tammelinn@luts.ee.
2. aprillil kell 17.30 Eesti keele kohvik Annelinna harukogus. Aprillis räägime unistustest. Oodatud on kõik, kes soovivad eesti keeles suhelda. 
3. aprillil kell 11 kohtub lugejatega Tiia Kõnnussaar peamaja laste- ja noorteosakonnas. (Kompanii 3/5)
3. aprillil kell 17 esineb Abja Accordion Band peamaja saalis. Abja Accordion Bandis mängivad Erko Murašin, Isabela Murašin, Regina Kask, Luca Luisk ja Ants Taul. Kontsert on tasuta!
4. aprillil kell 15 toimub kirjanduslik ajalooretk "Armastuse teekond" algusega Toomemäel Musumäe juurest. Tartusse on saabunud kevad ja Tartu Linnaraamatukogu soovitab avastada Tartut „Armastuse teekonnal“.
4. aprillil kell 17 esmakordselt linnaraamatukogus Drink&Draw. Joonistame kirjarahvast peamaja kohvitoas. Üritus on mõeldud nii professionaalsetele kunstnikele kui ka päris algajatele joonistajatele.
4. aprillil kell 17.30 tutvustab seemneraamatukogus maitsetaimede maailma Tamme Talu Ürdiaia perenaine Heli Viedehof peamaja saalis.
5. aprillil kell 18 esitab humorist Aleksandr Popovi Stand-up etenduse „Ridadesse raiutud rajad“ peamaja saalis. Selles tunnis räägib Aleksandr Popov oma suhetest raamatutega – nende võlust ja valust.
6. aprillil kell 11 toimub heegeldamise töötuba Tammelinna harukogus, oodatud on kõik huvilised.
8. aprillil kell 10.20 kohtumine lastekirjanik Heidi Rabaga Ilmatsalu harukogus.
8. aprillil kell 17.30 kohtub lugejatega kirjanik Lauri Sommer. Kohtumisõhtul Lauri Sommer laulab ja tutvustab oma loomingut.
9. aprill kell 12 kohtub noorte lugejatega Kristi Piiper peamaja laste- ja noorteosakonnas. JÄÄB ÄRA HAIGESTUMISE TÕTTU!
9. aprillil kell 17 soovitavad kohvitoas raamatuid ajakirja "Keel ja Kirjandus" peatoimetaja Johanna Ross ja Tartu ülikooli kultuuriteaduste instituudi asejuhataja Jaak Tomberg.
10. aprillil kell 10 toimub algupärase lastekirjanduse päev peamaja saalis. Teemaks on seekord tunded ja nende kujutamine meie laste- ja noortekirjanduses. Ettekandepäeva esinejad heidavad värske pilgu meie autorite loomingule, arutledes, miks loojad on kasutanud just selliseid kujundeid ja mitte teisi. Miks nende loodud karakterid maadlevad just selliste tunnetega ja kuhu see kõik neid lõpuks viib?
10. aprillil kell 14 Asko Künnapi piltidega jutustamise töötuba noortele Tammelinna harukogus. Registreerumine tammelinn@luts.ee.
10. aprillil kell 18 kohtub lugejatega Katri Raik peamaja saalis. Katri Raik kõneleb "Minu Narva" raamatust ja mida on ta Narvas elatud aastatega õppinud.
11. aprillil kell 18 vestlevad Jüri Liiv ja Mihkel Kunnus lugejatega peamaja saalis. Jüri Liiv avaldas sügisel suurt vastukaja leidnud populaarteadusliku raamatu "Suur rohepesu käsiraamat", mis ongi kohtumisõhtu ajendiks. Räägitakse keskkonna, kliima, rohepöörde ja rohepesu teemadel.
9.-11. aprillil kell 10–19 toimub kasutatud raamatute soodusmüük peamaja fuajees. 

15. aprill kell 11 Equal Digital digikoolituse sarja "Terviseinfo veebis" tutvustus kõigile soovijatele Annelinna harukogus. Koolituse raames toimub terviseportaali tutvustus.Terviseportaali tutvustavad Sander Rajamäe Tervisekassast ning Grete Kivi Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskusest.  Koolitused on tasuta.

15. aprill kell 14 Terviseportaali infotund Ilmatsalu harukogus. Terviseportaali tutvustavad Sander Rajamäe Tervisekassast ning Grete Kivi Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskusest.  

16. aprill kell 17.30 Inglise keele kohvik Tammelinna harukogus. Osalema on oodatud kõik, kes on kunagi inglise keelt õppinud, kuid on soov suhtlemiseks julgust juurde saada ja oma keeleoskust täiendada vabas, lõbusas seltskonnas. Lisainfo: tammelinn@luts.ee, tel 746 1035.
17. aprillil kell 17.30 Kohtumisõhtu Urmas Vadi ja Piret Põldveriga Tammelinna harukogus. Vestlusõhtul tuleb juttu Piret Põldveri luulekogust „Suunurgad” ja Urmas Vadi  uuest romaanist „Kuu teine pool”. Info tel 746 1035. Ürituse toimumist toetab Eesti Kultuurkapital.
17. aprillil kell 17.30 Külas on ajaloolane ja õppejõud David Vseviov Karlova-Ropka harukogus. David Vseviov väljaspool akadeemilist ringkonda tuntuks saanud eeskätt ajalooteemaliste raadiosaadete autori ja saatejuhina. Praegu juhib ta saadet "Müstiline Venemaa". Ta on mitmete raamatute ja arvukate teaduslike ning esseistlike artiklite autor. Ta on kirjutanud ka ilukirjandust. 
18. aprillil kell 17 Kohtumisõhtu Tiina Laanemiga Ilmatsalu harukogus. Tiina Laanem on avaldanud nii romaane, novellikogusid kui ka lasteraamatuid, samuti on ta kirjutanud näidendeid. Tema täiskasvanutele mõeldud romaanidest on tuntumad „Väikesed vanamehed“ ja „Pildilt kukkujad“. Üks tema viimaseid teoseid on jutukogu „Öised hääled“.

22. aprillil kell 18 tutvustab Tartu linnaaednik Helen Schmidt elurikka aia loomiseks kasulikke teadmisi, kogemusi ja nippe ning plaanitavat toetust tutvustab Tartu linnalooduse koordinaator Mirjam Võsaste Tammelinna harukogus.
23. aprillil kell 16 Raamatu ja roosi päeva linnaraamatukogu kirjanduskohvik peamaja kohvitoas. Arutluse all on Isaac Rosa romaan „Õnnelik lõpp“. Juttu tuleb ka uuemast hispaania kirjandusest ja kirjastuse Toledo plaanidest. Külas on kirjastaja ja tõlkija Mari Laan. Vestlust juhib Linda Jahilo. 
24. aprillil kell 17.30 Kohtumisõhtu Jelena Skulskaja ja Igor Kotjuhiga Annelinna harukogus. Sündmus toimub eesti ja vene keeles.
24. aprillil kell 16 noortekohvik peamaja laste- ja noorteosakonnas. Seekord on arutluse all Nancy Springeri Enola Holmes’i sarja raamatud.
26. aprillil kell 16 toimub Tammelinna raamatukogus lauamänguõhtu. Osalema on oodatud nii väikesed kui suured lauamängusõbrad. Info tel 746 1035.

26. aprill kell 17.30 Prantsuse keele kohvik peamaja kohvitoas. Kohvikusse oodatakse kõiki, kes tahaksid erinevatel teemadel prantsuse keeles vestelda ja oma keeleoskust arendada. Kohviku viib läbi Mila Prevost-Vyira. Info ja registreerumine liina.leemet@luts.ee  

27. aprillil kell 11 toimub peamaja kohvitoas elav raamatukogu "Vabatahtlikuks Mondoga: lugusid teelt". Üritus toimub Tartu Tudengipäevade raames koostöös MTÜ Mondoga.