Skip to content
Vaegnägijale

2022 Pillitutvus raamatukogus täieneb

2022 Pillitutvus raamatukogus täieneb

13. detsembril jõuab lõpule raamatukogude aasta, aga raamatukogud jätkavad kogemuste poolest rikkamana mitmekülgsete teenuste pakkumist. Tartu Linnaraamatukogu muusikaosakond pakub alates 13. detsembrist uusi võimalusi muusikasõpradele ja pillihuvilistele.

Kohal mängimiseks on nüüd olemas elektritrummide komplekt Millenium HD-50, millel saab muuta saundi, kasutada metronoomi ning salvestada oma trummipartii kümnele eelsalvestatud instrumentaalpõhjale.
Raamatukogust saab nüüd laenutada ka väikest akordionit. Huvilisi ootab laste akordion Startone Kids Accordion Red MKII, millel on 22 klahvi ja 8 bassi.
 
Muusikainstrumente hakkas Tartu Linnaraamatukogu laenutama 2018. aasta märtsis. Pillitutvuse nime kandev teenus võeti külastajate poolt väga hästi vastu ja pea viie aasta jooksul on kõik raamatukokku soetatud pillid paljudes kodudes rõõmu toonud. Nõudlus on algusest peale olnud pakkumisest suurem. Väga populaarsete ukulelede, kannelde ja kitarride kõrval on huvi tuntud ka flöötide ja rütmipillide vastu. 

Kõiki pillihuviliste soove raamatukogu praegu veel rahuldada ei suuda. Lisaks olemasolevatele instrumentidele soovitakse näiteks laenutada ka viiuleid, trumme, karmoškasid ja palju muud. 

Positiivset tagasisidet on toonud klaveri ja digiklaveri kasutamise võimalused. Koha peal, IV korruse saalis saab mängida ka elektrikitarri Harley Benton TE-20HH. Kuuekeelsel kitarril on modernne C-kael ja selle juurde kuulub ka Harley Benton HB-20R võimendi.
 
Pilli mängimiseks koha peal saab aja kinni panna muusikaosakonnas või helistades tel 736 1394.