Joomla 3.5 by Best Hosting

Tartu Lutsu raamatukogu kirjanduskohvik alustas tegevust 2007. aastal.

Igal kuul valime ühe teose järgmise kuu raamatuks.

Kirjanduskohviku raamatut laenutatakse välja ainult seitsmeks päevaks, et kõik soovijad jõuaksid raamatu läbi lugeda.

Iga kuu viimasel neljapäeval ootame kella neljast pärastlõunal raamatukogu kohvikusse lugejaid, kes koos meiega seda raamatut lugenud on, et sellest kohvitassi juures rääkida.

Kutsume külalisi, räägime loetust ja vaatame, kuhu vestlus meid viib.

Kirjanduskohvik annab võimaluse kohtuda teiste lugemist armastavate tartlastega meeldivas õhkkonnas ja vestelda huvitavatest aktuaalsetest raamatutest.

Kirjanduskohviku raamatud ja külalised:

2017

 

Detsember: Hermann Hesse "Demian".

November: 16. novembril, jutuks on Ulla-Lena Lundbergi "Jää". Kohviku viib läbi Margit Oja.

Oktoober: 26. oktoobril kell 16 ja jutuks on Marju Kõivupuu "Loomad eestlaste elus ja folklooris", külas on folklorist Liisa Vesik.

September: Toimub neljapäeval, 28. septembril kell 16:00 I korruse kohvikuruumis, vaatluse all on David Karapetjani raamat „Vladimir Võssotski: mälestusi“, kohviku viib läbi Meery Salu.

Mai: Maikuu kirjanduskohvik toimub 25. mail kell 16 kohvikuruumis I korrusel. Igaüks saab rääkida oma lemmikraamatutest või viimasest lugemiselamusest. Millistest raamatutest juttu oli, saab teada siit.

Aprill: 27. aprillil algusega kell 16 on kirjanduskohviku teemaks Donna Tartti "Ohakalind". Külas on kirjanduskriitik Johanna Ross, kohviku viib läbi Tiina Sulg.

Märts: Märtsi kirjanduskohvik toimub teisipäeval, 28. märtsil algusega kell 16. Arutluse all on Alice Munro "Kallis elu", külas on tõlkija Ilme Rääk, vestlust juhib Helgi Kilp.

Veebruar: Veebruari kirjanduskohvik toimub esmaspäeval, 6. märtsil algusega kell 16. Vaatluse all on A. H. Tammsaare romaani “Tõde ja õigus” IV osa, kirjanduskohviku külaline on Tallinna Kirjanduskeskuse direktor, kirjandusteadlane Maarja Vaino, vestlust juhib Katrin Raid

Jaanuar: 26. jaanuaril kell 16.00 Linnaraamatukogu kohvikuruumis I korrusel (Kompanii 3/5) Valerie Fritsch "Winteri aed", külas on tõlkija Terje Loogus, vestlust juhib Linda Jahilo. Raamatust saab pikemalt lugeda siin ja siin.

 

Vaadake ka eelmiste aastate raamatuid ja külalisi: