Joomla 3.5 by Best Hosting

Kultuurkapitali proosaauhind

  • 2018
    Žürii koosseisus Johanna Ross, Doris Kareva, Aare Pilv, Mihkel Seeder ja Piret Viires

    Laureaat:
    MARTIN ALGUS "MIDAGI TÕELIST"

    Nominendid:
    Kai Aareleid "Salaelud. Novelle ja miniatuure"
    Martin Algus "Midagi tõelist"
    Peep Ehasalu "Roomaja. Romaan armastusest"
    Holger Kaints "Jõululaupäev. Nõmme 1970"
    Kerttu Rakke "Häbi"
    Jürgen Rooste "Surm Tallinnas. Valik novelle 2001–2018"


  • 2017
    Žürii koosseisus Rebekka Lotman (esimees), Priit Kruus, Maire Liivamets, Ene Paaver ja Elle-Mari Talivee

    Laureaat:
    Vahur Afanasjev «Serafima ja Bogdan»

    Nominendid:
    Vahur Afanasjev «Serafima ja Bogdan»
    Jan Kaus «Kompass»
    Eva Koff «Sinine mägi»
    Rein Raud «Kell ja haamer»
    Ove M. Suur «Collateral Damage» I ja II
    Urmas Vadi «Neverland»


  • 2016
    Laureaat:

    MAIT VAIK "MEELEPARANDUSETA"

    Nominendid:
    Mait Vaik "Meeleparanduseta"
    Maarja Kangro "Klaaslaps"
    Meelis Friedenthal "Inglite keel"
    Mehis Heinsaar "Unistuste tappev kasvamine"
    Maimu Berg "Hitler Mustjalas"
    Nikolai Baturin "Mongolite unenäoline invasioon Euroopasse"

  • 2015
    Laureaat:
    PAAVO MATSIN "GOGOLI DISKO"

    Nominendid:
    Mart Kivastik „Autoportree naise ja hobusega“
    Armin Kõomägi „Lui Vutoon“
    Paavo Matsin „Gogoli disko“
    Rein Raud „Täiusliku lause surm“
    Kaur Riismaa „Pimeda mehe aiad“ ja „Pühamägi“
    Olavi Ruitlane „Vee peal“

  • 2014 
    Laureaat:
    JAN KAUS  „MA OLEN ELUS“ ja „TALLINNA KAART“


    Nominendid:
    Kätlin Kaldmaa "Väike terav nuga"
    Maarja Kangro "Hüppa tulle"
    Jan Kaus "Ma olen elus" ja "Tallinna kaart"
    Mudlum "Tõsine inimene"
    Urmas Vadi "Kuidas me kõik reas niimoodi läheme"
    Mait Vaik "Tööpäeva lõpp"

  • 2013
    Laureaat:
    ANDRUS KIVIRÄHK "MAAILMA OTSAS: PILDIKESI HEADE INIMESTE ELUST"


    Nominendid:
    Kätlin Kaldmaa „Islandil ei ole liblikaid“
    Andrus Kivirähk „Maailma otsas: pildikesi heade inimeste elust“
    Madis Kõiv „Uudisjutte tegelikust ning võimalikest maailmadest; nägemused ja uned“
    Armin Kõomägi „Minu Mustamäe“
    Paavo Matsin „Sinine kaardivägi“
    Ülo Mattheus „Tema salajane palve“

  • 2012
    Laureaat:
    REIN RAUD
    "Rekonstruktsioon"

    Nominendid:
    Nikolai Baturin  „Lendav hollandlanna“
    Meelis Friedenthal  „Mesilased“
    Jan Kaus  „Koju“
    Mihkel Mutt  „Kooparahvas läheb ajalukku“
    Rein Raud  „Rekonstruktsioon“
    Urmas Vadi „Tagasi Eestisse“

  • 2011
    Laureaat:
    OLLE LAULI
    "Kodutus"

    Nominendid:
    Kai Aareleid "Vene veri"
    Tiit Aleksejev "Kindel linn"
    Rein Raud "Hotell Amalfi"
    Olle Lauli "Kodutus"
    Peeter Sauter "Must Peeter"
    Toomas Vint "Kunstniku elu"

  • 2010
    Laureaat:
    Maarja Kangro
    "Ahvid ja solidaarsus" (Eesti Keele Sihtasutus)

    Nominendid:
    Mehis Heinsaar „Ebatavaline ja ähvardav loodus" 
    Maarja Kangro „Ahvid ja solidaarsus” 
    Viivi Luik „Varjuteater” 
    Aino Pervik „Matlena teekond” 
    Lauri Sommer „Kolm yksiklast” 

  • 2009
    Laureaat:
    Kalev Kesküla
    "Elu sumedusest"

    Nominendid:
    Jan Kaus, “Hetk” (Tuum) 
    Kalev Kesküla, “Elu sumedusest” (Tuum) 
    Armin Kõomägi, “Pagejad” (Jumalikud Ilmutused) 
    Tõnu Õnnepalu, “Paradiis” (Varrak) 

  • 2008 Mari Saat "Lasnamäe lunastaja"
  • 2007 Ene Mihkelson "Katkuhaud"
  • 2006 Mats Traat "Naised ja pojad"
  • 2004 Rein Raud "Hector ja Bernard"

  • 2003
    Laureaat:
    NIKOLAI BATURIN
     "Kentaur"

    Nominendid:
    Nikolai Baturin «Kentaur»
    Indrek Hargla «Palveränd uude maailma»
    Ülle Kauksi «Uibu»
    Mart Kivastik «Kui sa mind ei armasta, mine ära»
    Eeva Park «Lõks lõpmatuses»

  • 2002 Jüri Ehlvest "Hobune eikusagilt"
  • 2001 Mehis Heinsaar "Härra Pauli kroonikad"
  • 2000 Andrus Kivirähk "Rehepapp"
  • 1999 Jaan Kaplinski "Silm" ; Mari Saat "Sinikõrguste tuultes"
  • 1998 Olev Remsu "Haapsalu tragöödia I"; Kaur Kender "Iseseisvuspäev"
  • 1997 Toomas Vint "Lõppematu maastik"
  • 1996 Jüri Ehlvest "Krutsiaania"
  • 1995 Emil Tode "Piiririik"
  • 1993 Toomas Raudam "Tarzani seiklused Tallinnas"
  • 1992 Mari Saat "Võlu ja vaim"
  • 1989 Arvo Valton "Rännak giidi saatel"
  • 1988 Valmar Adams "Esta astub ellu"
  • 1987 Aira Kaal "Seitse tõtt ja seitse valet"
  • 1986 Viivi Luik "Seitsmes rahukevad"
  • 1985 Herman Sergo "Näkimadalad" 1.-3.
  • 1984 Jaan Kross "Professor Martensi ärasõit"
  • 1983 Jaak Jõerüüt "Raisakullid"
  • 1982 Rein Saluri "Kala metsas", "Uksed lahti, uksed kinni"
  • 1981 Jüri Tuulik "Külatraagik"
  • 1980 Mati Unt "Sügisball"
  • 1979 Jaan Kross "Keisri hull"
  • 1978 Villem Gross "Vaikimise motiivid"
  • 1977 Väino Ilus "Kohe pärast lapsepõlve"
  • 1976 Paul Kuusberg "Vihmapiisad"
  • 1975 Ülo Tuulik "Sõja jalus"
  • 1974 Paul Kuusberg "Üks öö"
  • 1973 Jaan Kross "Kolme katku vahel" I-II
  • 1972 Paul Kuusberg "Vabaduse puiestee", "Naeratus"
  • 1971 Aimee Beekman "Väntorel"
  • 1970 Erni Krusten "Okupatsioon"

 

Viimati muudetud 14. märts 2019