Joomla 3.5 by Best Hosting

Kultuurkapitali lastekirjanduse auhind

  • 2018
    Žürii koosseisus Jaanus Vaiksoo, Triin Soone ja Mari Niitra

    Laureaat:
    Andrus Kivirähk "Tilda ja tolmuingel"

    Nominendid:
    Andrus Kivirähk "Tilda ja tolmuingel"
    Aino Pervik "NummiPealt ja mujalt"
    Priit Põhjala "Onu Mati, loomaarst"
    Anti Saar Pärdi lugude sari: "Pärt ja ploomid", "Seisa siin, Pärt", "Pärt ja viimane koogitükk"
    Kertu Sillaste "Mina olen kunstnik"


  • 2017
    Žürii koosseisus Ilona Kivirähk (esimees), Janno Põldma ja Helena Koch

    Laureaat:
    Leelo Tungal "Hallooo!"

    Nominendid:
    Jaanus Vaiksoo «Laul Eestimaast»
    Mika Keränen «Fantoomrattur»
    Piret Raud «Kõik minu sugulased»
    Leelo Tungal «Hallooo!»
    Kadri Hinrikus «Katariina ja herned»
    Reeli Reinaus «Maarius, maagia ja libahunt Liisi»

  • 2016
    Laureaat:
    AINO PERVIK "HÄDAORU KUNINGAS"

    Nominendid:
    Kätlin Kaldmaa "Halb tüdruk on jumala hea olla"
    Triinu Laan "Vana katkine kass. Vana katskinõ kass"
    Kadri Lepp "Poiss, kes tahtis põgeneda"
    Aino Pervik "Hädaoru kuningas"
    Priit Põhjala "Mu vanaisa on murdvaras!"
    Reeli Reinaus "Kuidas mu isa endale uue naise sai"


  • 2015
    Laureaat:
    PIRET RAUD  "Lugu Sandrist, Murist, tillukesest emmest ja nähtamatust Akslist"

    Nominendid:
    Andrus Kivirähk „Oskar ja asjad“
    Kairi Look „Piia Präänik kolib sisse“
    Aino Pervik „Jääpurikas, murelik piim ja teised tüübid“
    Juhani Püttsepp „Gibraltari laevakoerte ühing“
    Piret Raud „Lugu Sandrist, Murist, tillukesest emmest ja nähtamatust Akslist“
    Kertu Sillaste „Ei ole nii!“

  • 2014 
    Laureaat:
    CONTRA „KÕIK ON KÕIGE TARGEMAD“


    Nominendid:
    Contra "Kõik on kõige targemad"
    Andry Ervald "Unenäorong"
    Hille Karm "Kui vanaema väike oli"
    Indrek Koff "Kirju koer"
    Kairi Look "Lennujaama lutikad ei anna alla"
    Kätlin Vainola "Kus on armastus?"

  • 2013
    Laureaat:
    ANTI SAAR "KUIDAS MEIL ASJAD KÄIVAD"


    Nominendid:
    Andrus Kivirähk „Konna musi“, Varrak
    Indrek Koff „Kui ma oleksin vanaisa“, Päike ja Pilv
    Piret Raud „Teistmoodi printsessilood“, Tänapäev
    Anti Saar „Kuidas meil asjad käivad“, Tänapäev
    Leelo Tungal „Porgand töötab porgandina“, Tammerraamat
    Kätlin Vainola „Lift“, Pegasus

  • 2012
    Laureaat:
    Jaanus Vaiksoo
    "Supipotikarneval"

    Nominendid:
    Kadri Hinrikus „Et head haldjad sind hoiaksid“, Tammerraamat
    Eva Koff „Keerutädi“, Päike ja Pilv
    Kristiina Kass „Õpetaja Kusti kummitab“, Tänapäev
    Epp Petrone „Anna hambad“, Petrone Print
    Piret Raud „Natuke napakad lood“, Tänapäev
    Jaanus Vaiksoo „Supipotikarneval“, Koolibri

  • 2011
    Laureaat:
    Ilmar Tomusk
    "Volli vanad vigurid"

    Nominendid:
    Ilmar Tomusk „Volli vanad vigurid“, kirjastus Tänapäev
    Wimberg „Rokenroll. Luuletused tarkadele lastele“, TEA kirjastus
    Heli Illipe-Sootak „Kiisu reisib“, Dolce Press
    Linda-Mari Väli „Eikeegi eikunagi eikusagil“, kirjastus Värske Rõhk
    Markus Saksatamm „Tont ja mannapuder“, kirjastus Tänapäev
    Tiia Selli „Kuningas Lambapea ja Piripoti Kuningriik“, kirjastus Tänapäev

  • 2010
    Laureaat:
    Kristiina Kass
    "Nõianeiu Nöbinina"

    Nominendid:
    Kärt Hellerma „Õrnad kõrvad“ 
    Kaspar Jancis „Seiklus Salamandril“ 
    Kristiina Kass „ Nõianeiu Nöbinina“ 
    Piret Raud „Tobias ja teine B“ 
    Piret Veigel „Riks ja Säde, aiasõbrad“ 
    Peeter Volkonski „Karukell ja kellakaru“ 

  • 2009
    Laureaat:
    Mika Keränen
    "Peidetud hõbedane aardelaegas"

    Nominendid:
    Kadri Hinrikus, “Kui emad olid väikesed” (Eesti Ekspressi Kirjastus) 
    Kristiina Kass, “Peeter ja mina” (Tänapäev) 
    Mika Keränen, “Peidetud hõbedane aardelaegas” (Jutulind) 
    Andrus Kivirähk, “Kaka ja kevad” (Varrak) 
    Aino Pervik, “Ühes väikses veidras linnas” (Tänapäev) 
    Maarja Undusk (koostaja), “Päkapikk Ingo” (Menu Kirjastus) 

  • 2008 Piret Raud-Kalda "Printsess Luluu ja härra Kere"
  • 2007 Ilmar Trull "Järvevaht ja joogivesi"
  • 2006 Peeter Sauter "Laiskade laste raamat"
  • 2005 Piret Raud "Sanna ja salakütid"
  • 2004 Jaan Rannap "Nelja nimega koer"
  • 2003
    Laureaat:
    Katrin Reimus
    "Haldjatants"

    Nominendid:
    Lehte Hainsalu «Väike hiiglane»
    Henno Käo «Napakad jutud»
    Katrin Reimus «Haldjatants»
    Valeria Ränik «Väike ilves ja suur Murr»
    Jaan Tangsoo «Hanejaht»

  • 2002 Heino Kiik "Kuresaapad"
  • 2001 Aino Pervik "Tähenärija raamatukogu"
  • 2000 Valeria Ränik "Ülejõel, Kassilaiu pealinnas"
  • 1999 Ellen Niit "Ühel viivul vikervalgel"
  • 1998 Ilmar Trull "Lõbusad luuletused"
  • 1997 Leelo Tungal, Karel Korp "Kollitame! Kummitame! ehk Koolikolli kasvandike juhtumisi tänapäeval"
  • 1996 Tiia Toomet "Kaltsutitt ja puuhobune", Peeter Ernits "Ei või olla!"
  • 1995 Edgar Valter "Pokuraamat"
  • 1993 Aino Pervik "Kallis Härra Q", "Sookoll ja sisalik"
  • 1989 Mari Saat "Mina ise"
  • 1988 Heino Väli "Naga"
  • 1987 Mihkel Mutt "Näärivana"
  • 1986 Harri Jõgisalu "Maaleib"
  • 1985 Viktor Masing "Sinasõprus Tammega"
  • 1984 Heljo Mänd "Väikesed võililled"
  • 1983 Hando Runnel "Mõtelda on mõnus"
  • 1982 Harri Jõgisalu "Kärp"
  • 1980 Eno Raud "Jälle need naksitrallid" 1.
  • 1979 Asta Põldmäe "Mitmekesi maateral"
  • 1978 Ellen Niit "Triinu ja Taavi uued ja vanad lood"
  • 1977 Viivi Luik "Leopold aitab linnameest"
  • 1976 Aino Pervik "Kunksmoor ja kapten Trumm"
  • 1975 Holger Pukk "Mida te teate Oskarist?"
  • 1974 Iko Maran "Londiste, õige nimega Vant"
  • 1973 Vladimir Beekman "Raua Robert"
  • 1972 Jaan Rannap "Jefreitor Jõmm"
  • 1971 Ellen Niit "Lahtiste uste päev"
  • 1970 Eno Raud "Huviline filmikaamera", "Lugu lendavate taldrikutega"

Viimati muudetud 15. märts 2019