Joomla 3.5 by Best Hosting

Kultuurkapitali draamaauhind

  • 2018

    Laureaat:
    Jim Ashilevi "Unusta/Unista"

    Nominendid:

    Jim Ashilevi "Unusta/Unista"
    Kristiina Jalasto "#kaotamindära"
    Jaak Kilmi, Kiur Aarma, Piret Jaaks, Andris Feldmanis "Enne meid oli veeuputus. Eepiline kommunaaldraama 80ndatest"
    Urmas Lennuk "Meistrite liiga"
    Mari-Liis Lill ja Paavo Piik "Jaanipäev"
    Tiit Palu "Medeia"

  • 2017
    Laureaat:
    Siret Campbell "Beatrice"

    Nominendid:
    Tiit Aleksejev «SentiMentaalne valss»
    Siret Campbell «Beatrice»
    Meelis Friedenthal «Vaim masinas. G. F. Parrot»
    Maria Lee Liivak ja Mari-Liis Lill «Väljast väiksem kui seest»
    Ivar Põllu «Praktiline eesti ajalugu», «BB ilmub öösel»
    Urmas Vadi «Fööbi tagasitulek»

  • 2016
    Laureaat:
    Paul-Eerik Rummo "Taevast sajab kõikseaeg kive"

    Nominendid:
    Eero Epner "Rasmus Kaljujärv. 30 aastat laval"
    Tõnu Õnnepalu "Mäed"
    Paul-Eerik Rummo "Taevast sajab kõikseaeg kive"
    Ivar Põllu "Baskin ehk Nalja põhivormid"
    Urmas Lennuk "Paljasjalgne Debora"


  • 2015 
    Laureaat:
    Urmas Lennuk "Ükskord Eestimaal"


    Nominendid:
    Eero Epner, Tarmo Jüristo, Aare Pilv „Savisaar“
    Eero Epner, Hendrik Kaljujärv, Kaarel Oja „Kodumaa karjed“
    Jaan Kaplinski „Neljakuningapäev“
    Tiina Laanem „Estonian hikikomori“ ja „Pildilt kukkujad“
    Urmas Lennuk „Ükskord Eestimaal“
    Urmas Vadi „Head tüdrukud lähevad taevasse (teised vaatavad ise kuidas saavad)“

  • 2014
    Laureaat:
    Tõnu Õnnepalu „Vennas“ 


    Nominendid:
    Martin Algus "Väävelmagnooliad“
    Taavi Eelmaa, Peeter Jalakas ja Tarmo Jüristo "Millest me räägime, kui me räägime armastusest ehk Barbarella"
    Mari-Liis Lill ja Paavo Piik "Varesele valu..." ja "Harakale haigus..."
    Toomas Suuman "Viimase öö õigus"
    Urmas Vadi "Kus sa oled, Juhan Liiv?"
    Tõnu Õnnepalu "Vennas"

  • 2013
    Laureaat:
    Mart Aas "Äralennuväli"


    Nominendid:
    Mart Aas „Äralennuväli“
    Martin Algus „Arioso“ ja „Kaheksajalg“
    Piret Jaaks „Näha roosat elevanti“
    Madis Kõiv „Keskmängustrateegia“
    Kristel Leesmend „Tund aega, et hinge minna: ühe naise monoloog“

  • 2012
    Laureaat:
    Martin Algus "Kontakt"


    Nominendid:
    Martin Algus „Kontakt“
    Andrus Kivirähk „Karin ja Pearu“, „Kevadine luts“
    Gerda Kordemets „Surm, sünd ja laulatus“
    Paavo Piik, Diana Leesalu „Lantimiskunstnikud“
    Ivar Põllu „Vanemuise biitlid“, „Naised valitsevad maailma ehk Opus Geographicum“
    Toomas Suuman „Nõiutud kevade“

  • 2011
    Laureaat:
    Jaan Kruusvall "Tasandikkude helinad"


    Nominendid:
    Indrek Hirv „Viimane tango. 1944. Pallase lõpp“
    Andrus Kivirähk „Vombat. Näidendid“
    Jaan Kruusvall „Tasandikkude helinad“
    Urmas Lennuk „Pärast surma Jendalis“
    NO99 „The Rise and Fall of Estonia“
    Villem Tuun „Umb

  • 2010
    Laureaat:
    Urmas Vadi "Peeter Volkonski viimane suudlus"
     

    Nominendid:
    Tiit Aleksejev „Leegionärid” 
    Andrus Kivirähk „Vassiljev ja Bubõr ta tegid siia…” 
    Andres Noormets „Vaikus ja karjed” 
    Siim Nurklik „Kas ma olen nüüd elus” 
    Ivar Põllu „Ird, K” 
    Urmas Vadi „Peeter Volkonski viimane suudlus” 

  • 2009 - auhinda välja ei antud
  • 2008 Peeter Sauter "Keldris"
  • 2007 Andrus Kivirähk "Voldemar"
  • 2006 Jim Ashilevi "Nagu poisid vihma käes"
  • 2005 Merle Karusoo "Misjonärid"
  • 2004 Mart Kivastik "Külmetava kunstniku portree"
  • 2003
    Laureaat:
    Mati Unt
    "Vend Antigone, ema Oidipus", "Stiil ehk mis on maailma nimi", "Kärbeste saar"

    Nominendid:
    Mart Kivastik «Teener»
    Jaan Kruusvall «Rabalinnu
    hõik»
    Mihkel Ulman «Kajakamägi»
    Jaan Undusk «Quevedo»
    Mati Unt «Vend Antigone, ema Oidipus», «Stiil ehk mis on maailma nimi»

  • 2002 Vaino Vahing "Mängud ja kõnelused"
  • 2001 Jaan Kruusvall "Hullumeelne professor: tema elukäik"
  • 2000 Mart Kivastik "Näidendid"
  • 1999 Jaan Undusk "Goodbye, Vienna."
  • 1998 Madis Kõiv "Stseene saja-aastasest sõjast"
  • 1995 Madis Kõiv "Tagasitulek isa juurde", "Filosoofipäev"
  • 1993 Paul-Eerik Rummo "Valguse võit"
  • 1992 Madis Kõiv "Kokkusaamine"
  • 1989 Rein Saluri "Minek"
  • 1988 Jaan Kruusvall "Vaikuse vallamaja"
  • 1987 Mati Unt "Vaimude tund Jannseni tänaval"
  • 1986 Valter Udam "Vastutus"
  • 1985 Toomas Kall "Lõunavaheaeg"
  • 1984 Jaan Kruusvall "Pilvede värvid"
  • 1983 Vaino Vahing, Madis Kõiv "Faehlmann"
  • 1981 Merle Karusoo "Olen 13-aastane"
  • 1980 Ardi Liives "Lehti ühelt puult", "Lehti teiselt puult"
  • 1979 Jüri Tuulik "Margit ja Maria", "Kurgede minek", "Kolm päeva Kreekas"
  • 1977 Rein Saluri "Poiste sõidud"
  • 1976 Enn Vetemaa "Jälle häda mõistuse pärast"
  • 1975 Enn Vetemaa "Püha Susanna ehk Meistrite kool"
  • 1974 Kersti Merilaas "Kaks viimast rida"
  • 1973 Enn Vetemaa "Õhtusöök viiele"

Viimati muudetud 15. märts 2019