Joomla 3.5 by Best Hosting

Kultuurkapitali auhind: venekeelse autori preemia

 

  • 2018
    Žürii koosseisus Nikolai Karajev, Ilona Martson ja Tatjana Trojanova

    Laureaadid:
    Pavel Varunin "Славка и страна Древлесловия» / «Slavka ja Vanakeele maa"
    Andrei Ivanov "Обитатели потешного кладбища» / „Isevärki kalmistu asukad"

    Nominendid:

    Pavel Varunin "Славка и страна Древлесловия» / «Slavka ja Vanakeele maa"
    Andrei Ivanov "Обитатели потешного кладбища» / „Isevärki kalmistu asukad"
    Jaan Kaplinski "Наши тени так длинны» / „Meie varjud on väga pikad"
    Nadežda Katajeva-Valk "Тартуский художник Иван Соколов. Жизнь и творчество» / «Tartu kunstnik Ivan Sokolov. Elu ja looming"
    Igor Korobov "Эстляндское имматрикулированное дворянство» / «Eestimaa immatrikuleeritud aadelkond"
    P. I. Filimonov "Порошковые огнетушители» / «Pulberkustutid"

  • 2017
    Žürii koosseisus Mihhail Trunin (esimees), Maia Melts ja Veronika Einberg
    Laureaadid:
    Jaan Kaplinski «Улыбка Вегенера»
    Igor Kotjuh «Естественно особенный случай: стихотворения в прозе»
    Jelena Skulskaja «Пограничная любовь»

    Nominendid:
    Jaan Kaplinski «Улыбка Вегенера»
    Nikolai Karajev «Кшетра Розенберга»
    Igor Kotjuh «Естественно особенный случай: стихотворения в прозе»
    Kalle Käsper «Чудо»
    Jelena Skulskaja «Пограничная любовь»
    Polina Tšerkassova «Звенящие сказки»

  • 2016
    Laureaadid:
    AURIKA MEIMRE "А. Чернявский и его роман "Семь лун блаженной Бригитты". Комментарий" ; LJUDMILA KAZARJAN - pikaajalise töö eest kirjanduse valdkonnas - Maastiku luulefestivali korraldamise eest

    Nominendid:
    Aurika Meimre "А. Чернявский и его роман "Семь лун блаженной Бригитты". Комментарий" 
    Andrei Ivanov "Аргонавт"
    Leonid Mihhailov "Поселения Понаровья" / "Narva jõe asulad"
    Nikolai Ivanov "Детство, которого не было"
    Galina Balašova - pikaajalise töö eest Eesti kunstnike loomingu tutvustamisel laiemale publikule
    Ljudmila Kazarjan - pikaajalise töö eest kirjanduse valdkonnas - Maastiku luulefestivali korraldamise eest

  • 2015
    Laureaat:
    ANDREI IVANOV "Исповедь лунатика"/ „Kuutõbise pihtimus“; NIL NERLIN "Лунный круг: [семь романов]" / "Kuu ring: seitse romaani"

    Nominendid:
    Jelena Skulskaja „Не стой под небом „ / „Ära seisa taeva all“
    Nil Nerlin  „Лунный круг : [семь романов]“/ „Kuu ring: seitse roomani“
    P.I.Filimonov  „Пела, пока всё не закончилось“ / „Ta laulis, kuni kõik ära lõppes“
    Gohar Markosjan-Käsper „Париж был так прекрасен…"/ „ Pariis oli nii kaunis“
    Andrei Ivanov "Исповедь лунатика"/ „Kuutõbise pihtimus“

  • 2014 
    Laureaat:
    NADEŽDA KATAJEVA-VALK 
    «Там, где я родилась» („Seal, kus ma sündisin“); JELENA SKULSKAJA  «Мраморный лебедь» („Marmorluik“)

    Nominendid:
    Jelena Skulskaja «Мраморный лебедь»
    Jaan Kaplinski «Белые бабочки ночи»
    Nadežda Katajeva-Valk «Там, где я родилась»
    Vladimir Tšerdakov «Эй, Нарва!»
    Andres Jaaksoo «Ключ к эстонской детской и юношеской литаратуре XIX-XXI»

  • 2013
    Laureaat:
    proosa - ANDREI IVANOV
     "Harbini ööliblikad"; luule - IGOR KOTJUH "Eesti disain"

    Nominendid:
    Andrei Ivanov „Harbini öölibikad“
    Igor Kotjuh „Eesti disain“
    Gohar Markosjan-Käsper „Gamma teine“ 
    Aleksei Olgin „Magusad mälestused mõrkjast“
    Lyutsiya Trifonova „Minu teed ja rajad“

  • 2012
    Laureaat:
    Gohar Markosjan-Käsper
    "Memento Mori" (Zvezda nr 9, 2012)

    Nominendid:
    Gohar Markosjan-Käsper "Memento mori" (Zvezda, nr.9. 2012)
    Roman Leibov  "Разделить на сто" (OGI, Moskva 2012)
    Svetlana Ragrina "Зеркальный Талион" (Valleto, 2012)
    noorteajakiri Plug – toimetajad ja väljaandjad Olesja Bõkova ja Dan Rotar 

  • 2011 Andrei Ivanov "Kopengaga" ; Nil Nerlin 2011. aasta luulelooming

    Nominendid:
    Nil Nerlin Luuletused ajakirjas "Võšgorod"
    Manja Nork "Anamor. Pisma k Elli".
    Vladimir Pjasok  "Tsvetnõje ovtsõ"
    Nil Nerlin "Trinik i drugie"
    Andrei Ivanon "Kopengaga"
    Gohar Markosjan-Käsper  fantastiliste romaanide tsükli neljas osa "Zemoje zhastje

  • 2010 Sergei Issakov Eestis elanud vene luuletaja Jelizaveta Roos-Bazilevskaja käsikirjalise pärandi tutvustamine ning pikaajalise töö eesti-vene kirjandus- ja kultuurisuhete uurimisel
  • 2009 Andrei Ivanov "Putešestvie Hanumana na Lolland" ; Nikolai Karajev "Bezumnoe malabarskoe tšaepitie"
  • 2008 Tatjana Kašneva "Maiselt lühike mälu on meil ..." ja pikaajaline looming;
    Josef Kats "Vana Tallinn. Neli aastaaega"
  • 2007 P.I. Filimonov luulekogu "Kolmanda järgu matrad" eest
  • 2006 Jelena Skulskaja pikaajalise eduka kirjandusliku tegevuse ja vene kirjanduselu seikade tutvustamise eest eestikeelsele lugejale;
    Aleksander Urise jututsükkel "Pood"
  • 2005 Gohar Markosjan-Käsper "Karüatiidid";
    Svetlan Semenenko pikaajalise viljaka loomingu ja kõrgetasemelise tõlketöö eest
  • 2004 Boris Tuch "Gorjatsaja dessjatka estonskih pisatelei"
  • 2003 Marina Tervonen luulekogu "Ületamine" (eesti ja vene keeles )
  • 2002 Mihhail Veller viimase kümne aasta proosaloomingu eest, mis on tõstnud ta Venemaal loetavamate kirjanike sekka, kelle kogutud ja valitud teoseid avaldavad mitmed Venemaa suurkirjastused
  • 2001 Larissa Vanejeva

Viimati muudetud 15. märts 2019