Lugemisprogramm "Lugemisisu"

LugemisisuLugemisprogrammi "Lugemisisu" viies hooaeg on hoos, et innustada 5–10 aastaseid lapsi üle kogu Eesti raamatuid lugema. Programmi raames tutvustatakse raamatukogudes lastele väärt uudiskirjandust, pakutakse lugemismängu ning loovat lisategevust teematundide näol. Lugemisprogrammi hooaeg kestab 31. maini 2023.

1.-4. klassi lapsed saavad raamatukogudest valida lugemiseks põnevat uudiskirjandust. Loetud raamatud paneb laps kirja spetsiaalsesse lugemispassi, kus on ka loomingulised lisaülesanded loetu kinnistamiseks ja oma lugemiskogemuse jagamiseks. Ülesanded on koostatud selliselt, et need sobivad enamasti mis tahes raamatu juurde.
Kooliaasta lõpus premeeritakse kõiki viis raamatut läbi lugenud ja lugemispassi täitnud lapsi lugemisdiplomiga.
Lugemisprogrammis osalevad klassid saavad registreeruda raamatukogu teematundidesse, kus tutvustatakse raamatu loomise teekonda, mängitakse lugemismänge, võisteldakse Kahoot-viktoriinis, tehakse lastajakirja, räägitakse muinasjuttudest ning õpitakse tähelepanu pöörama raamatuillustratsioonile.

Lasteaialapsed saavad lugemisprogrammis osaleda rühmaga. Alustuseks ootame rühma raamatukokku, kus saate endale ühise lugemispassi ja lapsed jätavad endast märgi "Lugemisisu" seinale.
Läbiloetud raamat pannakse lugemispassi kirja ja täidetakse selle kohta ülesanne. Mõne ülesande saab edukalt lahendada juba raamatukogu külastusel. Kui rühmas on loetud viis raamatut ja ja täidetud kõik ülesanded, ootame lugemispassi raamatukokku tagasi.
Kõiki rühmi, kes loevad ette viis raamatut ja täidavad loomingulised ülesanded, tunnustatakse kevadel lugemisdiplomiga.

Lugemisprogrammis osalevad klassid ja lasteaiarühmad saavad registreeruda raamatukogu teematundidesse:

Tartu Linnaraamatukogu peamaja laste- ja noorteosakond
Info ja registreerimine tel. 7361390 See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Karlova harukogus
Info ja registreeriminetel. 730 8473 See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Tammelinna harukogus
Info ja registreerimine tel. 746 1035, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Annelinna harukogu
Info ja registreerimine tel. 7461041 See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Lugemisprogrammi koostaja: Eesti Lastekirjanduse Keskus
Toetaja: Kultuuriministeerium

Liituge meiega Facebookis: www.facebook.com/groups/lugemisisu