Lauamängude laenutus

Lauamängude laenutamise kord:

  • Lauamänge laenutatakse nädalaks ajaks (7 päeva).
  • Lauamängude laenuaega pikendada ei saa.
  • Lauamängud tuleb tagastada osakonda, kust need laenutati.
  • Hilinemisega tagastatud lauamängu eest tuleb tasuda viivist 0,06 EUR päevas.

Enne laenutamist ja ka tagastamisel kontrollitakse lauamängu komplektsust. Lugeja ja teenindaja kinnitavad oma allkirjaga mängu seisukorra. Rikutud mängu (määrdunud, rikutud, kaduma läinud osad jne.) puhul tuleb lauamäng asendada teenindajaga kooskõlastatult.

 

Lauamängud Karlova-Ropka harukogus Sisustus E Kaubamaja, Tehase 16, Tartu

 

Laste- ja noorteosakonnast (Kompanii 3/5, Tartu) on võimalik laenutada alljärgnevaid lauamänge:

100 TEGEVUST LAPSELE REISI AJAL100 TEGEVUST LAPSELE REISI AJAL : tegevuskaardid
Kaartidel on erinevad ülesanded, mängud (näiteks trips-traps-trull) ja mõistatused, kus on kasutatud iga päev meie ümber leiduvaid asju, kohti ja sündmusi. Ülesannetes tuleb leida esemeid ümbritsevalt taustalt, kujundeid juurde joonistada või ristsõnu lahendada. Kaarte saab puhtaks pühkida, nii et neid saab korduvalt kasutada. Kuna pliiats on koos kaartidega karbis, siis on pakendit mugav kaasa võtta.


ABC TÄHEKAARDIDABC TÄHEKAARDID : olen nutikas
Komplektis on iga tähe kohta kaks kaarti – ühel suur ja teisel väike tähekuju. Üks suur ja ilus pilt jaguneb pooleks kahe kaardi peale. See võimaldab mängida tähekaartidega erinevaid mänge ja selliselt tähed selgeks saada.


aliasedALIASED: JUNIOR, NUTIKAS ja PÖÖRANE
Seleta kaartidel olevaid sõnu ja arenda oma sõnavara! Lõbus ja leidlik viis sõnade seletamiseks. Lase lambil su peakohal süttida ja lase mõistusel särada!


BOHNANZABOHNANZA "Kes uba ei külva, see kulda ei korja!"
Bohnanza on põnev kaardimäng milles 2-7 mängijat külvavad põldudele ube ning püüavad neid võimalikult suurte kasudega maha müüa. Tulusam on alati müüa korraga rohkem sama sorti ube. Tegevusi peab aga hoolikalt plaanima, sest mõnikord juhtub ka seda, et oasaagi eest ei õnnestu üldse kulda teenida.


CARCASSONNECARCASSONNE
Lauamäng, kus mängijad asetavad kõrvuti ruudukujulisi kaarditükke. Iga mängu lõpuks valmib täiesti uus pilt maastikust, millel on linnad, kloostrid, teed ja põllud.


EESTI JALGPALL EESTI JALGPALL : kaasahaarav ja hariv täringupõhine lauamäng
Mäng on strateegilist mõtlemist arendav, lõbus ja hariv lauamäng. Selles mängus kaotajaid ei ole, sest lisaks mängulustile saavad kõik mängijad kasulikke teadmisi Eesti jalgpallikoondise kohta.


EV 100 Eesti mälumäng: EV 100
Eesti teemaliste küsimustega mälumäng.


EESTLASTE ÜMBERILMAREISIDEESTLASTE ÜMBERILMAREISID : hariv koguperemäng
Ümber maailma reisimiseks ei pea mitte alati ise mööda meresid või maanteid ringi kihutama. Piisab, kui lugeda häid raamatuid või mängida lõbusaid mänge. „Eestlaste ümberilmareisid“ pakub mõnusat meelelahutust kogu perele. Veereta täringut ja sammu tuntud eestlastest ümbermaailmareisijate jälgedes!


EUROOPA REIS EUROOPA REIS : sisaldab reisiteatmikku ja lauamängu
Euroopa Reis on nii lõbus ja lihtne lauamäng kui ka hariv ja huvitav entsüklopeedia, kus on põnev ja ülevaatlik info kõikide Euroopa riikide kohta ning mille koostamisele on kaasa aidanud reisieksperdid, entsüklopedistid, Eesti ülikoolide teadurid, tudengid ja paljud teised.


HALLI CUPSHALLI CUPS
Kiire ja lõbus koguperemäng, milles mängijate ülesandeks on reastada oma värvilised topsid esimesena kaardil näidatud värvide järjekorda. Mängija, kes ülesandega kõige kiiremini hakkama saab ja helistab esimesena kella, võidab kaardi endale. Suurepärane vahend reaktsioonikiiruse ja osavuse arendamiseks.


HALLI GALLIHALLI GALLI
Mängijad pööravad kordamööda mängukaarte ümber. Kui avatud kaartidel on korraga näha 5 ühesugust puuvilja, üritavad kõik mängijad vajutada kellanuppu. Mängija, kellel õnnestub esimesena kellanuppu vajutada, saab kõik maha käidud kaardid endale.


ILMATSALU LINNURETKILMATSALU LINNURETK 
Esimene Eesti linnutemaatikaga seonduv lauamäng, mida mängides saab kiigata põnevasse tiivuliste maailma ja tutvust teha kokku 30 tuntuima Eesti linnuliigiga. Mängukomplekti kuuluvate kaardipakkide abil avastate, kuidas linnud omavahel suhtlevad, mis neid juhib kaugete maade tagant eksimatult kodu leidma või millega on seotud nende tiivakuju ja lennukaar jne. Kuna mäng koosneb erinevaist tasemeist, siis sobib see erinevas vanuses mängijaile, nii perekeskis või sõpruskonnas mängimiseks.


JUTUKUUBIKUDJUTUTÄRINGUD = RORY'S STORY CUBES
Veereta täringuid, alusta juttu esimesest sümbolist, mis silma jääb lausega "Elas kord…". Mäng annab tuhandeid erinevaid kombinatsioone ja põnevaid jutte! Jututäringud ergutavad mängijate fantaasiat, väljendusoskust. Täringud sobivad nii õppevahendiks, kui ka mõnusaks kaaslaseks reisil.


JÄNKU-JUSSI NUMBRIKAARTIDJÄNKU-JUSSI NUMBRIKAARDID 
Kaardid on abiks numbrite, geomeetriliste kujundite, tehete ja kella õppimisel. Kaardipakil asuv QR kood avab nutiseadmes numbrilugude multikad. Kaartide teisel poolel on värviline illustratsioon numbriraamatust, mis vastab selle numbri põhjal kirjutatud loole.


JÄNKU-JUSSI OHUTUSKAARTID  JÄNKU-JUSSI OHUTUSKAARDID
Jänku-Jussi ohutuskaartidel on 45 ohtu ennetavat trükitähtedega lauset koos illustreeriva pildiga. Kaardid jagunevad: 8 veeohutusest, 9 liiklusohutusest, 9 tuleohutusest, 9 elektriohutusest, 8 koduohutusest ja 2 internetiohutusest. Kaartide tagaküljed on illustreeritud vastavalt kaardi sisule.


JÄNKU-JUSSI TÄHEKAARTIDJÄNKU-JUSSI TÄHEKAARDID 
Komplektis on 45 kaarti: 32 tükki on tähe ja piltsõnaga tähestikukaardid ja 8 peal on Jänku-Jussi multikategelaste pildid. Kaardid on abiks tähestiku õppimisel. Kaardipakil asuv QR kood avab nutiseadmes tähelugude multikad.


KAS TEAD?KAS TEAD? Üle 100 küsimuse ja vastuse 5-6 aastastele 
Köidetud kaardipakk üle 100 küsimuse ja vastusega pakub lõbusat ja huvitavat meelelahutust. Siin saab õppida loendamist ja lugemist, harjutada tähelepanu ning panna oma teadmised proovile. Küsi ja vasta ise või mängi koos sõbraga viktoriini!


KAS TEAD?KAS TEAD? Üle 100 küsimuse ja vastuse 7-8 aastastele 
Köidetud kaardipakk üle 100 küsimuse ja vastusega pakub lõbusat ja huvitavat meelelahutust. Siin saab harjutada tähelepanu ja loogikat ning panna oma teadmised proovile ajaloos, geograafias, loodusloos, matemaatikas ning keeles ja kirjanduses. Küsi ja vasta ise või mängi koos sõbraga viktoriini!


KEELEKÄRG 1, 2, 3, 4KEELEKÄRG 1, 2, 3, 4
Kärjekaardid jaotatakse võrdselt. Üks mängijatest asetab lauale esimese kaardi. Selle ümber hakatakse laduma järgmisi kärje kaarte. Igale kaardi küljel olevale eestikeelsele sõnale vastab ingliskeelne sõna. Üksteise kõrvale asetatuna moodustavad kaardid kärje. Mängu käigus kinnistub sõnavara ning õpitakse uusi sõnu.


KELLEKS TAHAD SAADA?
Need lõbusate piltidega kaardid tutvustavad sulle erinevaid ameteid.


KES KEDA SÖÖB?KES KEDA SÖÖB?
Kaardimäng toitumisahelatest Eesti metsades. Mängijad moodustavad kaartidega mängulauale toitumisahelaid, jahivad ja söövad metsas toitu ning konkureerivad üksteisega parimate palade pärast.


KES ON KUUSIKU KUNINGAS? 
Mõistatuste doomino on lõbus ja hariv kogu pere õppemäng, mis rikastab lapse sõnavara ja arendab fantaasiat. Mäng on huvitav nii lasteaialapsele kui täiskasvanule.


LASTE MÄLUMÄNGUDOOMINOLASTE MÄLUMÄNGUDOOMINO
Mis loom on nahksarvedega põder? Mis linnast on pärit martsipan? Millal leiutati tolmuimeja? Seda ja veel palju muud põnevat saad teada mälumängudoominot mängides. Siit leiad kokku 1000 küsimust 10 teemal: ajalugu, inimesed, loodus, maateadus, arvuti ja muu tehnika, meelelahutus, sport, Eesti, kultuur ja varia.


Lause lõpetamise kaartidLAUSETE LÕPETAMISE KAARDIDLause lõpetamise kaardid on loovad, paindlikud ja mängulised abivahendid lapsega kontakti saavutamiseks ning eneseväljenduse toetamiseks nii lapsevanematele kui ka lastega töötavatele spetsialistidele. Kaardipakis on 60 lõpetamata lausega kaarti. Kaardid on mõeldud kasutamiseks koos lastega alates 5.eluaastast.


LEPATRIINUDOMINOOLEPATRIINUDOMINOO
Mängu kaudu õpib laps loendamist, võrdlemist, mõisteid “parem-vasak”, “paar” ja treenib mälu ning tähelepanu. Mäng arendab silma ja käe koostööd, mõtlemist, nutikust, terviku tajumist.


LIIKLUSMEMORIINLIIKLUSMEMORIIN
Õpetlik ja mälu arendav lauamäng liiklusohutuse teemal. Mängukaardid jagunevad kahe teema vahel – liiklusolukorrad ja liiklusmärgid. Mängijate arv 2–8.


LOOMAMOSAIIK  1, 2LOOMAMOSAIIK  1, 2
Loomamosaiiki mängitakse nagu tavalist mosaiikmängu. Otsides kokku sobivaid kaarte, õpib laps mängu kaudu tundma loomi. Abiks on taustavärv. Iga looma kohta on komplektis neli kaarti: pea, saba, esi- ja tagajalad. Kui panna mosaiik kokku valesti, saab moodustada vahvaid fantaasialoomi.


LOOMAMÄNGLOOMAMÄNG
Kogu pere kaardimäng, mis õpetab tundma Eestis enim levinud imetajaid. Pakis on kaardid 36 looma kohta, igal kaardil on lisaks looma pildile ka info selle looma kohta: pikkus, kaal, elupaik, toit, poegade arv, eluiga, huvitav fakt. Mängimiseks on vaja vähemalt kahte osalejat. Ühe kaardipakiga saab mängida nelja erinevat mängu.


LOTTE DOOMINO LOTTE DOOMINO
Klassikaline doominomäng, loto ja mälutreeniv memoriin lastele tuttava tegelasega. LOTTE LOTO

LOTTE MEMORY


MAAILMA RIIGIDMAAILMA RIIGID
Põnev õppemäng „Maailma riigid” teeb need faktid sulle kiiresti selgeks! Mängus 217 kaarti kõikide maailma riikide kohta. Kaardid on pakkidesse jagatud maailmajagude kaupa, seega saab pidada eraldi näiteks Euroopa või Aafrika teemalisi kaardilahinguid. Kaarte saab mängida nii kahekesi kui suurema seltskonnaga. Võita võib nii õnne kui teadmistega, sest valida on erinevate mängureeglite vahel.


MATK MÖÖDA TULETORNEMATK MÖÖDA TULETORNE
Lauamäng pere ja sõpradega mängimiseks. Raamatu "Matk mööda tuletorne" peategelane matkab koos Mamma, koer Jossi ja kass Jupiga mööda Eestimaa tuletorne. Sina saad lauamängu mängides olla kas matkasell, Mamma, koer või kass ja matkata mängides.

 


MEMOMEMO Eesti = Эстония = Estonia

Eesti teemaline mälumäng. Koosneb 25 suurepärasest fotost ja kõiki objekte kirjeldav brošüür.


MIDRIMÄNG AASTAAJAD - KEVADMIDRIMÄNG - TALVMIDRIMÄNG AASTAAJAD - KEVAD, TALV
Elus tuleb meil ette olukordi, millal tuleb oodata oma järjekorda, arvestada kehtivaid reegleid, tuleb lahendada ootamatuid olukordi, olla vapper, kiire ja tähelepanelik, teha kaaslastega koostööd, näidata üles nutikust, olla seltskondlik hing, tunda ümbritsevat elu, olla kaastundlik, aidata teisi, innustada ja rõõmustada sõbra edu üle.


MISSUGUNE KOER EI HAUGU? : mõistatuste doomino
See on lõbus ja hariv kogu pere õppemäng, mis rikastab lapse sõnavara ja arendab fantaasiat.


MUST JA VALGE? 
Vastandite doomino „Must ja valge” iga mängukaardi paremal pool on sõnapaar, millele tuleb leida vastand. Kaardid tuleb asetada ritta nii, et vastandite sõnapaarid oleksid kõrvuti. See on lõbus ja hariv kogu pere õppemäng, mis rikastab lapse sõnavara ja arendab fantaasiat.


MUST KÄRBSESEENMUST KÄRBSESEEN
Vahva ja hariv õppemäng, mis õpetab Eestis enim levinud söögi- ja mürkseeni tundma. Igal kaardipaaril on ühel seene pilt ja teisel info selle seene kohta (kasvukoht, esinemisaeg, söödavus ja kasutamine). Mängu käigus tuleb leida kaardipaare ning seeni teistele mängijatele tutvustada. Selle lihtsa, aga vajaliku koguperemängu mängimiseks on vaja vähemalt kahte osalejat.


MUST PEETERMUST PEETER
Leia kaardipaarid, kuid vaata ette, et Musta Peeteri kaart ei jääks sulle kätte!


MUST RONKMUST RONK
Mängu kaudu õpib laps nimetama Eestis pesitsevaid, tuntumaid, erineva elupaiga- ja viisiga linde ning kirjeldama nende välimust. Ühe kaardipakiga saab mängida mitu erinevat mängu.


MÕISTATUSTE DOOMINOMÕISTATUSTE DOOMINO 
Vahva ja hariv õppemäng, mis aitab selles lastele meelepärases rahvaluule lühivormis paremini orienteeruda ning rikastab lapse fantaasiat. Mängus on 38 mõistatust koos vastustega. Mängu mängimiseks on mitu varianti, nii on mäng huvitav lasteaialapse kui täiskasvanu jaoks. Mängida saab üksi, kahekesi või rühmaga.


MÄLUMÄNGUDOOMINO MÄLUMÄNGUDOOMINO : 1000 huvitavat küsimust, 10 tähtsat teemat
Uus versioon populaarsest Eesti koguperemängust “Mälumängudoomino” ühendab klassikalise doomino ja hariva mälumängu. Pere pisemad saavad doominoklotse kokku laduda, suuremad aga vastata tuhandele küsimusele kümnel teemal. Need on ajalugu, inimesed, loodus, geograafia, teadus ja tehnika, meelelahutus, sport, Eesti, kultuur, varia. Küsimused on koostanud Eesti tippmälumängurid ning iga vastusega kaasneb põnev ja hariv lisainfo.


MÜRAKARU: väljendite doomino
See on vahva ja hariv õppemäng, mis rikastab lapse sõnavara ning aitab selles rahvaluule lühivormis paremini orienteeruda.


NIPITIRINIPITIRI
3–5.aastastele lastele mõeldud õppemäng sisaldab ülesandeid kujundite, värvide ja numbrite tundmaõppimiseks, samuti paarilise leidmise ülesandeid. Mängus on 30 ülesandelehte plastikkarbis. Igal lehel on kahes reas pildid, mis tuleb omavahel värviliste raamide abil kokku sobitada. Õiget vastust saab kohe kontrollida.


NUMBRID MÄNGUNUMBRID MÄNGU
Õppemäng 4–7-aastastele lastele. Mäng arendab lapse mälu ja tähelepanu, aitab treenida käe ja silma koostööd, tutvustab tähti ja numbreid.


NUTIMÄNGNUTIMÄNG 
Nutimängu ülesanded sobivad lahendamiseks 4–5-aastastele lastele. Igal lehel on kolm erinevaid teadmisi ja oskusi nõudvat ülesannet, mille vastust saab kontrollida järgmiselt lehelt. Nutimängu küsimused ja ülesanded tuginevad koolieelse lasteasutuse riiklikule õppekavale.


Nõiutud torn = The enchanted towerNÕIUTUD TORN
Maagiline lauamäng, milles mängijad ühendavad oma jõud, et leida üles kuldvõtmeke, mis päästab kauni printsessi lossitornist.


NÜÜD ON MINU KORDNÜÜD ON MINU KORD
72-leheküljeline suures formaadis ning spiraalköites mängude komplekt sisaldab õppimismänge põhikooli matemaatika õpetamiseks.


OH SEDA K-I!OH SEDA K-I!
Mõne lapse kõnesse tuleb K ruttu, teisel aga tuleb sellega rohkem vaeva näha – et kass ei kõlaks kui tass, konn kui tonn ning komm hoopiski pomm. Selleks, et õige häälduse harjutamine kulgeks lõbusalt, on loodud harjutusvara, mis sisaldab 30 toredat mängu ja töölehte k-hääliku õige häälduse kujundamiseks.


OM NOM NOMOM NOM NOM
Kes on kelle saak? Trumpa vastased üle, käi röövloomade kaarte ja vaata, et sind ennast kinni ei püütaks! Mängijatel on käes röövloomad (kaardid) ja mängulaudadel on nende saak (täringud). Saagi söömine annab võidupunkte, aga mängida tuleb kavalalt ja targalt, sest muidu langevad sinu röövloomad ise teiste mängijate saagiks.


 PILDIPILLERKAARPILDIPILLERKAAR
Mängujuhend annab näpunäiteid ja ideid 16 mängu läbiviimiseks. Pildipillerkaare mängudes on ühendatud liikumine, mäng ja õppimine. Mängud on mõeldud 6–16 mängijale, mistõttu saab neid edukalt rakendada lasteaias, koolis ja kodustelgi pidudel. Lisaks sobivad pildikaardid ilmestama üldisemat õppetegevust ning on abiks eesti keele õpetamisel. Nendega saab mängida ka vana head memoriini.


PIME KANA LEIAB TERA : vanasõnade doomino
Mäng on lõbus ja hariv kogu pere õppemäng, mis rikastab lapse sõnavara ja aitab selles rahvaluule lühivormis paremini orienteeruda.


 PIRATES OF THE CARIBBEAN AT WORLDS ENDPIRATES OF THE CARIBBEAN AT WORLDS END
Kaartimäng Cariibimere piraatite filmi tegelastega.

 


 REIS ÜMBER TOIDULAUAREIS ÜMBER SÖÖGILAUA
Mängus on kokku 1200 küsimust koos selgitustega, jaotatult kolme raskusastme vahel. Mängida saad kahel erineval mängulaual – nii, kuidas parasjagu tuju on.Lisaks mängulustile saad märkamatult uusi teadmisi toitude nimetustest, päritolust, valmistamisest, toitainelisest koostisest, toidu- ja toitumissoovitustest, Eesti ja teiste maade toitudest, toidu ohutusest ja paljust muust toiduga seonduvast


SINU TEE PIIMAÄRISSE

SINU TEE PIIMAÄRISSE
Mängu eesmärk on koguda enda kätte kõik ühte värvi piimatootmiskaardid, neid on 9. Igal kaardil on ühele küljele märgitud kaardi väärtus ning teisel küljel on piimatootmisega seotud nimetus koos kirjeldusega.

 


SMUUTI

SMUUTI : teistmoodi memoriin
See on hoopis teistsugune memoriin! Mängu võitmiseks pead leidma kaks kaarti, mis omavahel ei sobi. Mängu eesmärk on vabaneda võimalikult kiiresti kõigist oma kaartidest. Marjade ja puuviljade segu alaku!

 


SÕBRALIK KAASLANE
Mäng toetab „Kiusamisest vaba lasteaed“ metoodika rakendamist. Mänguväljakul on 9 situatsioonipilti, milledel on kujutatud laste seas ettetulevaid olukordi (karjumine, kaaslase abistamine, tülitsemine, kaaslase tõrjumine jne), 6 üksikpilti tundeid puudutavate küsimustega ja 12 ülesannet / küsimust / tegevust. Mäng võimaldab arutleda võimalike põhjuste üle - miks kiusamisolukorrad tekivad, võimaldab rääkida oma tunnetest, arendab sõnavara erinevate tunnete kirjeldamisel, toetab loendamisoskust, on abiks kõikidele lastega tegelevatele täiskasvanutele.


SÕSARSÕNA-NIMISÕNAD : Mängude ja kaartide kogumik sünonüümidega
Kogumiku toredad piilujatega sõnakaardid, lihtsad, osaliselt ka naljakad mängud. Koos lapsega mängides võivad ka täiskasvanud avastada, et nendegi sõnavara võib täieneda. Keelekasutuse mitmekülgne arendamine on kasulik ja vajalik ning mida varasemas eas, seda parem.


TARK MEES TASKUS 1, 2
Kas tead N-tähega algavat lindu? Aga spordiala, sõiduvahendit või kööginõu? Paku esimesena sõna, mis algab nõutud tähega ning vastab teemale. Lase oma tark mees taskust välja, sest iga pakkumine loeb!


TSIRKUSTSIRKUS

Klassikaline täringumäng kogu perele kus tuleb seikelda tsikuse atraktsioonidel.


Tugevate tunnetega toimetuleku kaardidTUGEVATE TUNNETEGA TOIMETULEKU KAARDID
See kaardipakk on kui köitmata raamat, milles on tutvustatud 32 tugevate tunnetega toimetulekustrateegiat ja mängujuhiseid, kuidas rahunemisvõtteid lastele õpetada. Kaartide pildiga pool on mõeldud ennekõike lapse jaoks ja teisel küljel olev strateegia tutvustus täiskasvanule. Illustratsioone saab kasutada visuaalse signaalina, et tuletada lapsele meelde konkreetse võtte kasutamise võimalust.


 TÄHED MÄNGUTÄHED MÄNGU
Mängul on kaks varianti. Mäng arendab lapse mälu ja tähelepanu, aitab treenida käe ja silma koostööd, tutvustab tähti, sõnu ja köögivilju


 TÄHEKAARTIDTÄHEKAARDID
Eestikeelsete tähtede selgeksõppimist soodustavad mängukaardid.


 TÄHESTIKUMÄNGTÄHESTIKUMÄNG
Kas tunned tähte E, kuidas susiseb S või mis sõnas leidub täht K? Veereta täringut, liiguta nuppe mängulaual ja lahenda ülesandeid! Iga õnnestunud soorituse eest saad punktimärgi. Kui kõik märgid on kasutatud, mäng lõpeb. Neid kõige rohkem kogunud mängija on võitja!


KAARDIMÄNG TÄHETUNDTÄHETUND
Kaardikomplekt kujutab endast metafoorsete liitsõnade äraarvamise mängu. Mõlemas pakis on 75 kaarti. Igaühel neist on ülekantud tähendusega liitsõna, näiteks täht + tund = tähetund, mis on metafoor elu kõrghetke kohta. Mängu eesmärk on seletada kaaslastele liitsõna tähendust, ilma et sõna ennast mainitaks. Mängimiseks on mitu võimalust.


 VANASÕNADE DOOMINOVANASÕNADE DOOMINO
Vahva ja hariv õppemäng, mis rikastab lapse sõnavara ning aitab selles rahvaluule lühivormis paremini orienteeruda. Mängus on 38 vanasõna koos seletustega. Mängu mängimiseks on mitu varianti, nii on mäng huvitav nii lasteaialapse kui täiskasvanu jaoks. Mängida saab üksi, kahekesi või rühmaga. Mängukaartide tagaküljed moodustavad pusle.


VEREIMEJATE KANTSVEREIMEJATE KANTS
Inimkond on ohus. Halli kantsi müüride taha on end sisse seadnud vereimejad. Juba sajandeid on see jõle jõuk eesotsas võika pealikuga inimesi hirmu all hoidnud. Nüüd on inimeste mõõt täis - neli vapramat asuvad teele, et koletised oma kiiruse, täpsuse ja jõuga hävitada. Vampiiride juhi tapmiseks ja vereimejate kantsi vallutamiseks peavad inimesed läbima ohtliku teekonna sünges lanes, võideldes libahuntide, kooljate ja iga hetkega tugevamaks muutuvate vampiiridega. Üks on kindel - veri hakkab lendama…


VÕLUMETS  VÕLUMETS
Loo lustakatest kaartidest lõpmatuid maastikke. Võlumets on strateegiamäng, mis nõuab tähelepanu ja loendamisoskust.

 


VÄIKE KELLAKOHVERVÄIKE KELLAKOHVER 
See väike pappkohver on kui üks tõeline aardelaegas, sest selles on peidus palju erinevaid asju: 96 kellakaarti ja 30 lk. mängude käsiraamat, mis annab üksikasjalikke juhiseid 15 erineva õppe-ja ajaviitemängu kohta. Mänge on erinevaid liike - kellatundmismänge, ladumis- ja rühmitamismänge, jutustamismänge, mälumänge, kuulamis- ja mõistatamismänge, loovmänge, ning neid leidub erinevatele vanuserühmadele alates päris pisikestest kuni täiskasvanuteni välja.


VÄIKE MUTT JA TA SÕBRAD
Papist raamatus on väikese muti ja ta sõprade pildid, mille juurde on kirjutatud loomanimi nii eesti kui inglise keeles. Raamatu juurde kuuluvad paarideks jagunevad sõnakaardid (64tk.), millel on samuti loomakeste pildid ja nende nimed eesti või inglise keeles (koos hääldusega). Sõnakaartide abil saab õppida tundma erinevaid loomi ja esimesi ingliskeelseid sõnu; harjutada lugemist ja kirjutamist; treenida mälu, tähelepanu ja keskendumisvõimet.


VÄIKE NUMBRIKOHVERVÄIKE NUMBRIKOHVER
Numbrikohvri mängud on põnevaks vahelduseks nii koolis matemaatikatunnis korrutustabeli jms. õppimisel, lasteaias numbrite ja arvude selgeks saamisel, kui kodus või lastepeol toredaks ajaveetmiseks, ehk, nagu ütlevad kohvril olevad kaks deviisi: Arvutamine - see on ju imelihtne! ja Hea tuju ja oskused käsikäes!


Väike sõbrake, punane kõhuke? VÄIKE SÕBRAKE, PUNANE KÕHUKE? : mõistatuste doomino
See on lõbus ja hariv kogu pere õppemäng, mis rikastab lapse sõnavara ja arendab fantaasiat. Mäng on huvitav nii lasteaialapsele kui täiskasvanule.


VÄIKE TAIBU ÕPIB AMETEIDVÄIKE TAIBU ÕPIB AMETEID
Kaardipakis kirjeldatakse tegelaskuju, töövahendite ja omadussõnade kaudu 25 erinevat ametit. Mäng arendab lapse loogilist mõtlemist, lugemisoskust ja käelist tegevust. Kelleks sina tahad saada? Vali endale meelepärane amet!


VÄRVITIKUDVÄRVITIKUD
Värvitikud on nutikas strateegia-, tähelepanu - ja õnnemäng. Asetage oma mängukaart lauale ühe või mitme kaardi kõrvale, ühendades sama värvi tikud. Mida rohkem eri värvi tikke ühendate, seda rohkem tikukomplekte võidate.


ÕPIME TUNDMA EUROOPA RIIKIDE LIPPE
Mängides õpitakse tundma erinevate Euroopa riikide lippe ja nimesid. Veeretades täringuid, peab mängija leidma lipu, millel esinevad täringutel näidatud värvid ja asetama selle õigele kohale värvikireval Euroopa kaardil. Mängulaua lippudega katmine on kui pusle kokkupanek - iga lipuplaat sobib vaid ühele kohale.


ÕPIME TUNDMA TOIDUAINEIDÕPIME TUNDMA TOIDUAINEID
Lõbus ja õpetlik lauamäng, kus laps õpib tundma erinevaid toiduainete rühmi. Et olla selles mängus edukas, on vaja veidi õnne ja järeldusoskust. Hea mälu on kindlasti abiks, et täita oma kogumisalus taldrikutega millel on erinevad toidud. Sool läheb ühte ritta maitseainetega, õun puuviljadega, jogurt aga piimasaadustega.Kui vastasmängija pöörab ümber Sulle sobiva toidutaldriku, püüa meelde jätta, kus see oli. Ehk leiad selle üles oma mängukorra ajal?


ÕPIME TUNDMA TÄHTI JA SÕNU
Sisaldab 4 vahvat mängu:
MUMMI TÄHEMÄNG Koos mesilase Mummiga õpib laps samm- sammult moodustama lihtsamaid sõnu.
ABC USSIKE: Õpi selgeks tähestik, pannestähed õigesse järjekorda.
SÕNARALLI: Moodusta 2 minutiga nii palju sõnu kui võimalik, kasutades 10 täheplaadikest.
PIIP!: Mängijad võtavad kotikesest tähti ja püüavad nii kiiresti kui võimalik moodustada 3 või enama tähega sõnu.