MIS ON SEEMNERAAMATUKOGU? 

Seemneraamatukogu on kogu seemnetest, mille hulgast saad valida, laenata ja kodus külvata. Kasvata taimed suureks, kogu seemneid ja anneta osa neist seemneraamatukogule. 

Meie seemnete kogu koosneb põhiliselt vabalttolmlevate taimede seemnetest ja valik sõltub hooajast ning annetustest. 

Seemneraamatukogu asub Tartu Linnaraamatukogu peamaja, (Kompanii 3/5), 

 I korrusel laste-ja noorteosakonnas. 

KUIDAS MA SAAN SEEMNEID LAENATA? 

Seemneid saavad laenata kõik Tartu Linnaraamatukogu lugejad. Kui sa ei ole veel meie raamatukogu lugeja, siis saad end lugejaks registreerida raamatukogus kohapeal või kataloogis ESTER ID-kaardi või mobiili-ID abil. 

Korraga saab laenutada 5 nimetust kuus. 

KAS MA PEAN SEEMNED TAGASTAMA? 

Seemnete kogumise ja säilitamise kohustust ei ole, eriti veel siis, kui oled selles algaja. Küll aga loodame, et sinu aianduslike oskuste edenedes saad annetada mõned seemned seemneraamatukogu kogukonnale. Võtame vastu ka seemneid, mis on eelmistest kodustest külvidest üle jäänud. 

KUIDAS MA LEIAN KATALOOGIST SEEMNERAAMATUKOGU SEEMNEID? 

Mine aadressile https://www.ester.ee/  vali Tartu Linnaraamatukogu ja märksõna  „seemneraamatukogu” . 

KUIDAS MA SAAN SEEMNEID TELLIDA? 

Seemneid saab tellida nagu raamatuid, valid sulle sobiva nimetuse ja tellid sulle sobivasse raamatukogu teeninduspunkti. NB! Järjekorda seemnetele panna ei saa, kui seemnepakid ehk eksemplarid on kõik välja laenutatud, siis sinu tellimus tühistatakse. 

KUIDAS MA SAAN SEEMNEID ANNETADA? 

Seemneannetusi võtavad vastu kõik linnaraamatukogu teeninduspunktid. Kui on tegemist omakogutud seemnetega, palun märgi ümbrisele koht (maakond), annetaja nimi, kogumise aeg, taime täpne eestikeelne, võimalusel ka ladinakeelne nimetus. Ladinakeelset nime on vaja selleks, et ei tekiks segadust, sest paljud rahvapärased nimetused on eksitavad.    

TAGASISIDE 

Oleme väga huvitatud, kuidas sul läheb ja sestap ootame tagasisidet sulle sobivas vormis. See võib olla lugu, pildiseeria või video. Sinu loal jagame seda seemneraamatukogu kogukonnaga. Tagasisidet ootame meiliaadressil: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.