"Vabariikliku Noorte Luuleprõmmu 2021" parimad on selgunud!

Tartu Linnaraamatukogu laste- ja noorteosakonna ning Eesti Kirjanike Liidu korraldatud virtuaalsele omaluule võistulugemisele "Vabariiklik Noorte Luuleprõmm 2021" saatis oma salvestuse 18 noort üle Eesti.

Noored kandsid videoklippide vahendusel ette nii loodus- kui armastusluulet, valasid sõnadesse koroona-aja paineid ja esitasid teravaid sotsiaalkriitilisi küsimusi, kuid luulevormi kasutati ka oma fantaasia väljaelamiseks.

Kõikide vanuserühmade parimaid iseloomustab julge ja omanäoline esitus, hea häälevaldamine ning sisu ja esituse mõtestatud kooskõla.

Tulemused kujunesid alljärgnevalt:

Noorem, 6–11 aastaste vanuserühm:

I koht: Emily Sassian, Tallinna Reaalkool
II koht: Silvia Kronberg, Miina Härma Gümnaasium
III koht: Marta Suitsberg, Türi Põhikool Keskmine.

12–15 aastaste vanuserühm:

I koht: Liidia Baranyai, Tartu Waldorfgümnaasium
II koht: Bibi Loore Pilipenko, Väätsa Põhikool
III koht: Leele Joala, Tartu Forseliuse kool Vanem.

16–19aastaste vanuserühm:

I koht: Reijo Roos, Tallinna 32. Keskkool
II koht: Hanna Grete Rebane,
III koht: Kaisa Linn, Tartu Tamme Gümnaasium.

Eripreemia saavad Jasmiin Rebane (Valga Põhikool) sotsiaalse luule julge esituse eest ja Rebecca Riin Laasi (Haapsalu Linna Algkool) ning Yuliia Kaminska (Valga Põhikool) õrna ja tundliku luulesse suhtumise eest.

Viieliikmeline žürii (Tiia Kõnnussaar, Ädu Neemre, Marge Pärnits, Ewa Roots, Irina Möldre) kogunes salvestusi hindama Tartu Linnaraamatukogus 26. mail. Võitjad kuulutatakse välja 1. juunil.

Noorte luulet saab kuulata autorite loal blogis Raamatukratt otsib omaloomingut ja suvel avataval Autovabaduse Puiesteel Tartus.

Žürii nimel Tiia Kõnnusaar.

NB! Kõikide osalejatega võetakse ühendust.