Lugemisprogramm "Lugemisisu"

Kuigi hetkel ei saa me Teid raamatukogus vastu võtta loodame, et jätkate "Lugemisisu" programmis osalemist. Võtke meiega igal juhul ühendust ja mõtleme ühiselt välja kuidas me programmiga edasi läheme.

Lugemisprogrammi eesmärk on innustada 5–10-aastasi lapsi raamatutega sõbraks saama, pakkudes loetud raamatulugude juurde mängulist lisategevust. Programm kestab oktoobrist 2020 kuni 15. maini 2021, liituda võite endale sobival ajal.

1.-4. klassi lapsed saavad raamatukogudest valida lugemiseks põnevat uudiskirjandust. Loetud raamatud paneb laps kirja spetsiaalsesse lugemispassi, kus on ka loomingulised lisaülesanded loetu kinnistamiseks ja oma lugemiskogemuse jagamiseks. Ülesanded on koostatud selliselt, et need sobivad enamasti mis tahes raamatu juurde.

Kooliaasta lõpus premeeritakse kõiki viis raamatut läbi lugenud ja lugemispassi täitnud lapsi lugemisdiplomiga.

Lugemisprogrammis osalevad klassid saavad registreeruda raamatukogu teematundidesse, kus tutvustatakse raamatu loomise teekonda, mängitakse lugemismänge, võisteldakse Kahoot-viktoriinis või õpitakse tähelepanu pöörama raamatuillustratsioonile.

Lasteaialapsed saavad lugemisprogrammis osaleda rühmaga. Alustuseks ootame rühma raamatukokku, kus saate endale ühise lugemispassi ja lapsed jätavad endast märgi "Lugemisisu" seinale.

Läbiloetud raamat pannakse lugemispassi kirja ja täidetakse selle kohta ülesanne. Mõne ülesande saab edukalt lahendada juba raamatukogu külastusel. Kui rühmas on loetud viis raamatut ja ja täidetud kõik ülesanded, ootame lugemispassi raamatukokku tagasi. 

Kõiki rühmi, kes loevad ette viis raamatut ja täidavad loomingulised ülesanded, tunnustatakse kevadel lugemisdiplomiga.

Lugemisprogrammis osalevad klassid ja lasteaiarühmad saavad registreeruda raamatukogu teematundidesse:

Laste- ja noorteosakonnas (Kompanii 3/5) tel. 7361390 või e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Tammelinna harukogus (Suur Kaar 56) tel. 746 1035 või e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Karlova-Ropka harukogus (Tehase 16) tel. 730 8473
Annelinna harukogus (Kaunase pst 23) tel. 746 1041

Täpsemalt loe:
"1.-4. klassi lapsed"
"Lasteaialapsed"

Lugemisprogrammi koostaja: Eesti Lastekirjanduse Keskus
Toetaja: Kultuuriministeerium