ExLibris 2020 "Meil on tiivad - lennakem!"

Tartu Linnaraamtukogu pakub võimaluse tegelda millegi ebatavalisega - nimelt osaleda rahvusvahelisel konkursil ja kujundada endale eskliibris.

Mis see üldse on? Lühidalt öeldes on see raamatu omanikumärk, mille saab kleepida oma raamatusse ja siis juba raamat kaotsi ei lähe! Lisaks annab eksliibrisekonkurss võimaluse osaleda rahvusvahelisel võistlusel, millel on teema. Seekord kõlab see nii: "We have wings, we fly!" ehk siis "Meil on tiivad - lennakem!". All on täpsed juhised tulevastele võistlejatele ja vaatamiseks on lisatud mõned näidised eksliibristest. Nõtket kätt ja lennukaid mõtteid soovides korraldajate nimel!

EX LIBRIS HLOHOVEC

18.rahvusvaheline eksliibriste loomise võistlus 6-15 a. lastele 2020/2021

“We have wings, we flay” ehk „Meil on tiivad, me võime lennata”

kategooriad:

1. Eksliibrise kavand – tavakooli õpilased vanuses 12-15 a.
2. Originaaleksliibris – tavakooli õpilased vanuses 12-15 a.
3. Originaaleksliibris – kunstikooli õpilased vanuses 12-15 a.
4. Eksliibrisekavandid ja originaaleksliibrised – kõik koolitüübid, õpilased vanuses 6 –11 a.
5. Arvutigraafikas teostatud tööd – õpilased vanuses 12-15 a.

Võistluse tingimused:

· Võistlustöö peaks olema teostatud must/valge tušijoonisena ja nõnda, et oleks aru saada, millist graafikatehnikat on kasutatud. Pliiatsijoonistuste, pastellidega vormistatud tööde kohta eelpoolnimetatu ei kehti.
· Töö teostamisel on lubatud kasutada kõiki graafikatehnikaid, sealhulgas värvilisi.Sel korral ka arvutigraafikas teostatud töid.
· Võistlustööde maksimaalne lubatud suurus 13x9cm,mis peab olema paigutatud A5(21x15cm) suurusele valgele taustale,mis võib olla hiljem kleebitud.
· Kõigil võistlustöödel peab olema tekst: EX LIBRIS; EXLIBRIS; FROM BOOKS; BOOK ja inimese (omaniku) ees- ja perekonnanimi- näit. Rita Kask või R.Kask. Lubatud pole hüüdnimed või lühivormid.
· Eksliibrisel kujutatu peab vastama võistluse teemale.
· Iga võistleja saab võistlusele saata kuni 2 tööd.
· Võistlustöö tagumisele küljele tuleks märkida tegija ees- ja perekonnanimi, vanus, sugu, kooli nimi ja aadress, juhendaja ees-ja perekonnanimi.
· Andmete kirjapanekuks kasutage inglise keelt.
· Võistlustöid ei tagastata, need kuuluvad MTÜ-le EX LIBRIS AD PERSONAM HLOHOVEC ning neid kasutatakse näitustel ja erinevatel eksliibrisekunsti tutvustavatel üritustel.
· Võistlustööd tuleb saata 25.veebruar 2021 Tartu Linnaraamatukogu laste- ja noorteosakonda (Kompanii 3/5, Tartu 51004) Korraldajad paluvad mitte jätta tööde ärasaatmist viimasele minutile, sest see raskendab Hlohoveci žürii tööd.
· Žüriil on õigus vastava tasemega tööde puudumisel jätta auhind välja andmata. 18.eksliibriste konkursi parimad tööd eksponeeritakse kohapeal (Hlohovecis), hiljem koostatakse neist rändnäitus või antakse välja eraldi trükisena. Tööd, mis ei vasta esitatud nõuetele, hindamisele ei kuulu.
· Konkursi pidulik lõpetamine, võitjate autasustamine toimub 4-7. oktoobril 2021 Hlohovecis, Slovakkias. Korraldajad informeerivad võistlusel osalejaid spetsiaalse infomaterjali abil. Võistluse tulemused avaldatakse aadressil www.elap.-hlohovec.sk ja meedias.
· Võistluse Eesti-poolne koordinaator ja läbiviija on Tartu Linnaraamatukogu laste- ja noorteosakond. Täiendav teave 7361 389 või e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.