Lugemisprogramm "Lugemisisu"

Tartu Linnaraamatukogu laste- ja noorteosakond (Kompanii 3/5) ootab lapsi liituma üle-Eestilise lugemisprogrammiga „Lugemisisu”.

Lugemisprogrammi eesmärk on innustada 5–10-aastasi lapsi raamatutega sõbraks saama, pakkudes loetud raamatulugude juurde mängulist lisategevust.

Programm kestab oktoobrist 2019 kuni 15. maini 2020, liituda võite endale sobival ajal.

1.-4. klassi lapsed saavad raamatukogudest valida lugemiseks põnevat uudiskirjandust. Loetud raamatud paneb laps kirja spetsiaalsesse lugemispassi, kus on ka loomingulised lisaülesanded loetu kinnistamiseks ja oma lugemiskogemuse jagamiseks. Kooliaasta lõpus premeeritakse kõiki viis raamatut läbi lugenud ja lugemispassi täitnud lapsi lugemisdiplomiga.

Lasteaialapsed saavad lugemisprogrammis osaleda rühmana, kus õpetaja abiga tegutsetakse loetud raamatuga ühiselt, näiteks koostades sellest näitust või kasvatades sõnapuud.
Kui rühmas on loetud viis raamatut ja ja täidetud kõik ülesanded, ootame lugemispassi raamatukokku tagasi. Kõiki rühmi, kes loevad ette viis raamatut ja täidavad loomingulised ülesanded, tunnustatakse kevadel lugemisdiplomiga.

Lugemisprogrammis osalevad klassid ja lasteaiarühmad saavad registreeruda raamatukogu teematundidesse.
Toetajad: Soome Instituut ja heategevusfond Aitan Lapsi

Registreerumine lugemisprogrammiga liitumiseks tel. 7361390 või e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Täpsemalt loe : 

"1.-4. klassi lapsed"

"Lasteaialapsed"

Lisainfo Eesti Lastekirjanduse Keskus