Raamatukogutunnid

Tartu Linnaraamatukogu laste- ja noorteosakond ootab lapsi ja nende õpetajaid külla põnevatele raamatutele. Teadaolevalt on 2020 aasta rahvajutu aasta ning sel puhul pakume välja valiku teemasid, et toetada õpilaste lugemishuvi ja arendada funktsionaalset lugemisoskust.

1. Külaskäik oma linna avalikku raamatukokku. Noore lugeja õigused ja kohustused. Lapsed saavad vormistada ennast lugejaks. Kaasas peaks olema õpilaspilet. Meenutame, et toiming on lapsele tasuta.
1.–2. klass. Seoses Tartu nimetamisega UNESCO kirjanduslinnaks on endiselt päevakorras kõigi linna I klassi õpilaste registreerimine lugejateks, et anda õpilastele võimalus kasutada suurema koguga raamatukogu, selleks,et avardada silmaringi ja pakkuda võimalust veeta kasulikult vaba aega.

2. Virtuaalne raamatukogu. Elektronkataloog ja andmebaasid. 4.-6. klass

3. Uudisraamat noorele lugejale. 1.-9. klass

4. Rahvajutud rahva seas. 5. klass

5. Tartu Lapsepõlve auhind. Õpilased saavad selle tunni lõpus kätte Tartu linna ja raamatukogu kingituse. Kirjandusvõistluse võitnud kirjaniku teose sel aastal on Tuul Sepa raamat "Allikahaldjas". 4.klass

6. Raamatu teekond lugejani. 3.klass

Tunni pikkus on 45-60 minutit.

Raamatukogu palub toimumise asjus eelnevalt kokku leppida telefonil 7 361 390 või e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.