Raamatukogutunnid

Tartu Linnaraamatukogu laste- ja noorteosakond ootab lapsi ja nende õpetajaid külla põnevatele raamatutele. Teadaolevalt on 2019 aasta emakeele aasta ning sel puhul pakume välja valiku teemasid, et toetada õpilaste lugemishuvi ja arendada funktsionaalset lugemisoskust :

1. Külaskäik oma linna avalikku raamatukokku. Noore lugeja õigused ja kohustused. Lapsed saavad vormistada ennast lugejaks. Kaasas peaks olema õpilaspilet. Meenutame, et toiming on lapsele tasuta. 1 – 2 klass Seoses Tartu nimetamisega UNESCO kirjanduslinnaks on endiselt päevakorras kõigi linna I klassi õpilaste registreerimine lugejateks, et anda õpilastele võimalus kasutada suurema koguga raamatukogu, avardada silmaringi ja pakkuda võimalust veeta kasulikult vaba aega.

2. Virtuaalne raamatukogu: 4-6 klass

     • Elektronkataloog ESTER: kuidas otsida soovitud raamatut.

     • Andmebaasid

3. Uudisraamat noorele lugejale. 1-9 klass

4. Iseäralik emakeel. Meie murded. 4-6 klass

5. Tartu Lapsepõlve auhind. Õpilased saavad selle tunni lõpus kätte Tartu linna ja raamatukogu kingituse- Kirjandusvõistluse võitnud kirjaniku teose. Sel aastal on kingituseks Jana Maasiku „Hopspelleri amulett”. 5.klass

 

Tunni pikkus on 45-60 minutit.

Raamatukogu palub toimumise asjus eelnevalt kokku leppida telefonil 7 361 390 või e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.