Raamatukogutunnid

Tartu Linnaraamatukogu laste- ja noorteosakond ootab alagaval õppeaastal külla huvilisi õpilasi ja õpetajaid. Pakume välja valiku teemasid, et toetada õpilaste lugemishuvi ja arendada funktsionaalset lugemisoskust, mitmekülgse tekstivaliku kaudu proovime arendada lugemis- ja analüüsikogemusi, edendame nende lugejaoskusi.

1. Külaskäik oma linna avalikku raamatukokku. Noore lugeja õigused ja kohustused. Lapsed saavad vormistada ennast lugejaks. Kaasas peaks olema õpilaspilet. Meenutame, et toiming on lapsele tasuta. 1 – 2 klass Seoses Tartu nimetamisega UNESCO kirjanduslinnaks on endiselt päevakorras kõigi linna I klassi õpilaste registreerimine lugejateks, et anda õpilastele võimalus kasutada suurema koguga raamatukogu, avardada silmaringi ja pakkuda võimalust veeta kasulikult vaba aega.

2. Virtuaalne raamatukogu: 3-4 klass

Laste- ja noorteosakonna koduleht: mida huvitavat on seal vaadata ja leida-ristsõna, omalooming, raamatumäng, arvamused loetud raamatutest.

Elektronkataloog ESTER: kuidas otsida soovitud raamatut.

Laste luuletuste ja juttude andmebaas: otsime raamatuid ja luuletusi erinevatel teemadel.

3. Uudisraamat noorele lugejale. 1-9 klass

4. Koomika kirjanduses ehk mille üle naerdakse raamatutes ja elus: hea tuju raamatud! 5-6 klass

5. Eesti Vabariik 100: Lugusid Eestimaast. 2 -4 klass. Tutvume raamatutega, mis räägivad meie kodumaast ja meist endist.

6. Tutvumiskäik Tartu Linnaraamatukogus- käime läbi kõik osakonnad, tunni lõpetab noortekirjandusele pühendatud valikvastustega viktoriin 7-9 klass

 

Tunni pikkus on 45-60 minutit.

Raamatukogu palub toimumise asjus eelnevalt kokku leppida telefonil 7 361 390 või e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.