Lugemiselamus

Jaga oma lugemiselamusi. Nii saavad ka teised teada, mida võiks või mida Sinu arvates nii väga ei peakski lugema. Pane oma mõtted loetu kohta julgelt kirja ja saada LUGEMISELAMUS SIIN

Andrus Kivirähk "Sirli, Siim ja saladused"

Ann Murik soovitab.

"Ettevaatust, äge raamat!" raamatusoovituste sarjas. Klipid on tehtud Haapsalu lasteraamatukogus (Lääne Maakonna Keskraamatukogu lasteosakond) ja on sündinud koostöös Haapsalu Noorte Huvikeskusega. Raamatusoovituste valmimist on toetanud Eesti Kultuuriministeerium läbi Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu projektikonkursi "Raamatukogud - muuseumid - noored". Koostööpartneriteks on olnud video osas Minu Rada ja heli osas Liigub ja Loob. Rohkem infot https://www.facebook.com/HaapsaluLast... ja http://www.lib.haapsalu.ee/

Luba raamatusoovitusi jagada:

Jaanus Kõuts
Lasteosakonna juhataja
Lääne Maakonna Keskraamatukogu

Rick Riordan "Percy Jackson ja välguvaras"

Mulle väga meeldis see raamat, sest see oli väga põnev ja ma ei suutnud seda käest ära panna. See räägib 12 aastasest poisist nimega Percy, kes elab koos oma ema ja kasuisaga New Yorgis. Ta kohtub nendega ainult suviti, sest ta käib internaatkoolis. Teda visatakse kogu aeg koolidest välja, sest ta pole tavaline poiss. Näiteks muutus tema matemaatikaõpetaja klassiekskursioonil koletiseks ja ta võitles temaga pastakaga. Pärast, aga ei mäletanud keegi teine peale tema, et neil selline matemaatikaõpetaja oli olnud. Siis viiakse ta Poolevere suvelaagrisse, kus ta saab teada, et ta isa on jumal ja, et kõikjal surelike maailmas varitsevad teda koletised. Ma soovitan seda raamatut kõigile, keda huvitavad seiklused ja põnevus.

Nimi: Dumbledore
Vanus: 13

Siiri Laidla ''Raamatukogunõid Rosaalie''

Raamatukogunõid RosaalieRosaalie on iidvana nõid, kes töötab raamatukogus valvurina. Siis kui tema sõber Mirel saab teada et ta peab hambaarsti juurde minema põgeneb, ta bussiga ning jookseb metsa. Metsas kohtub ta Rosaalie õe metsamooriga. Õnneks ta pääseb sealt ja Rosaalie oli rõõmus et ta kohtus oma õega pärast pikki aastaid. Väga huvitav raamat! Soovitan lugeda.

Nimi: Jaana
Vanus: 10

Eoin Colfer "Soovileht"

"Soovileht" rääkis tüdrukust, kelle nimi oli Meg. Raamatu esimeses peatükis tüdruk aga sureb ning tuleb välja, et tüdruk pole oma elus teinud piisavalt head, et pääseda taevasse, kuid pole olnud ka piisavalt halb põrgu jaoks. Siis saadetaksegi ta Maale tagasi, et ta saaks enda käitumist muuta. Seal hakkab ta täitma ühe vana mehe soovilisti, kuid samal ajal on Megi jälil ka põrgu tegelased. Raamatul on väga huvitav lõpp ning soovin seda raamatut kõigile, kes tahavad midagi kiiret lugeda.

Nimi: Potter
Vanus: 13

Kristel Kriisa „Piinatud hinged“

Piinatud hingedMulle meeldis see raamat väga, sest see oli huvitav, seiklusterikas ja kaasahaarav, mida ei saanud käest panna. Lõpus mulle tundus, et teosel tuleb ka järg, kuigi ei usu eriti et tuleb, aga kes seda teab. Igatahes, soovitaksin seda raamatut kõigile, sest see oli ikkagi väga hea raamat, mida tuleks kindlasti lugeda.

Nimi: Daisy

John Green "Süü on tähtedel"

Süü on tähtedelSee raamat räägib tüdrukust nimega Hazel, kes põeb kilpnäärmevähki. Ta käib tugigrupis, kuni ühel päeval tuleb sinna uus poiss nimega Augustus. Augustus ja Hazel saavad kohe sõpradeks, sest poiss keskendub tüdruku haiguse asemel talle enesele. Nad käivad igal pool koos, ka Amsterdamis. Lõpuks saab Augustus aru, et on Hazelisse armunud. Mina soovitan seda raamatut kõigile. See raamat on täis rõõmu ja kurbust. Selle raamatu sain läbi loetud 4-5 tunniga, tavaliselt kulub mul raamatu läbi lugemiseks paar päeva.

Nimi: Brita
Vanus: 16

Christine Nöstlinger, Stefanie Reich "Tulipunane Friederike"

Friederike on väike tüdruk kellel on punased juuksed. Lapsed narivad Friederiked ja Friederike Anna tädi õpetab et kui lausub võlu sõnu hakkavad ta juuksed põlema või kui tahab siis hakkab lenndama. Ühel päeval leiab Friederike punase raamatu vahelt ümbriku ja läheb koos Anna tädiga oma isa juurde. See on hea raamat soovitan kõikile!

Nimi: Maren
Vanus: 8

Lõbus ja lustakas raamat mis sobib iga suguses vanuses lugejadele kus on tüdruk nimega friederike keda lapsed kiusavad. Raamatus saad teada kuidas saab ta hakkama.

Nimi: Elis
Vanus: 8

Mika Keränen "Varastatud oranž jalgratas"

Varastatud oranz jalgrattasSee raamat räägib lastest, kes elavad Tartus Supilinnas. Peategelane Mari asub koos oma sõpradega otsima belgia professori jalgratast, saades nii lõpuks jälile suurele rattavaraste jõugele. Ma soovitaksin seda raamatut teil lugeda.

Nimi: Laura 
Vanus: 10

Darren Shan "Cirque du Freak"

Cirque du FreakRaamat oli minu jaoks väga huvitav, kuna mulle meeldib ulmekirjandus. Seda raamatut soovitaksin nii tüdrukutele kui ka poistele, aga peamiselt nendele, kellele meeldib ulmekirjandus. Ma ei soovitaks raamatut noorematele lastele, kes võivad sellist juttu uskuma jääda.
Raamatu alguses kordab ka autor mitu korda, et see raamat põhineb tõesti juhtunud sündmustel. Inimestele, kellele meeldivad raamatud nagu "Videvik" ja "Vampiiri päevikud" soovitaks ma seda raamatut kindlasti.

Nimi: Rasmus

Grete Kutsar "€œNukud ja õunad"

€œNukud ja õunadMulle see raamat meeldis. Väga vahva noorteraamat, kus on palju tegevust ja actionit. See on salapärane ja kaasakiskuv ning hoiab pinget kuni raamatu lõpuni. ܜks asi, mis mulle selle raamatu juures aga väga ei meeldinud, oli selle lõpp, kuna mulle tundus, et raamat ei jõudnud mingi lõpliku lahenduseni või ootaks järge. Mina soovitaks seda raamatut küll kõigile noortele, kellele meeldib lugeda.

Nimi: Pilleriin

John Green "An Abundance of Katherines"

An Abundance of Katherines"An Abundance of Katherines" ehk eesti keeles "Katherine'ide küllus" on järjekordne suurepärane John Greeni raamat, mis räägib imelaps Colin'ist. Colin on oma elu jooksul olnud 19 korda suhtes Katherine'i-nimelise tüdrukuga. Need on ka kõik tema suhted olnud. Colin proovib leida oma läbimurret, kuna imelapsest ei ole saamas imeteismelist. Et seda temast välja saada viib Colini'i parim sõber Hassan ta väljasõidule. Läbi Ühedriikide sõites kohtavad nad Lindsey Lee Wells'i. Lindsey ema annab kolmele teismelisele töö: nad peavad dokumenteerima liinas oleva tehase töötajate elulugusid. Selle ajal töötab Colin ka suhteid ennustava teoreemi kallal.
Soovitan seda raamatut kõigile kelele meeldivad John Greeni raamatud ning üldse kõigile, sest see on väga hea raamat!

Nimi: Potter
Vanus: 13