Noorte Luuleprõmm 2022

Tartu Linnaraamatukogu laste- ja noorteosakond koos maakondade keskraamatukogude lasteosakondadega korraldab 31.märtsil algusega kell 12.00 (Kompanii3/5, Tartu) vabariikliku Luuleprõmmu 2022.
Mis on luuleprõmm? Enda luule võistu esitamine. Poetry slam ehk luuleprõmm on luulevõistlus, kus autorid ise esitavad oma trükis avaldamata loomingut.

Lugemisisu

Lugemisprogrammi eesmärk on innustada 5–10-aastasi lapsi raamatutega sõbraks saama, pakkudes loetud raamatute juurde mängulist lisategevust. Programm kestab 1. oktoobrist 2021 kuni 31. maini 2022 ning liituda võite endale sobival ajal.

XVI Nukitsa konkurss

Uuest aastast stardib järjelt juba XVI Nukitsa konkurss, et selgitada välja laste kahe viimase aasta lemmikkirjanik ja -illustraator. 

Auhinna saajad valitakse välja 100 eestikeelse lasteraamatu hulgast, mis on Eestis esmakordselt ilmunud määramisaastale eelnenud kahe aasta jooksul.

Omaloomingukonkurss

Tartu Linnaraamatukogu kuulutab raamatukogude aasta puhul välja raamatukoguteemalise omaloomingukonkursi Tartu linna ja maakonna koolide õpilastele.