Laste ja noorte kirjandusfestival LUUP 2022

Alates 2017. aastast toimunud Tartu laste- ja noortekirjanduse festival on kasvanud üle-eestiliseks kirjandussündmuseks ning kannab nüüdsest nime laste ja noorte kirjandusfestival Luup. Sel aastal toimub festival 15.-22.oktoober.

Lugemisprogramm "Lugemisisu"

Lugemisisu3. oktoobril 2022 stardib lugemisprogrammi "Lugemisisu" viies hooaeg, et innustada 5–10 aastaseid lapsi üle kogu Eesti raamatuid lugema. Programmi raames tutvustatakse raamatukogudes lastele väärt uudiskirjandust, pakutakse lugemismängu ning loovat lisategevust teematundide näol. Lugemisprogrammi hooaeg kestab 31. maini 2023.

Raamatukogutunnid

Uuel aastal ootab Tartu Linnaraamatukogu lapsi ja nende õpetajaid külla põnevatele raamatutele. Tutvuse jätkamiseks pakume välja valiku teemasid.

Tartu Noorte Luuleprõmm 2022

Reedel, 21.oktoobril kell 14.00 saab toimuma Tartu linnaraamatukogu peamaja (Kompanii3/5) 4.korruse saalis Tartu Noorte Luuleprõmm 2022. Tegemist on Laste ja noorte kirjandusfestivali LUUP raames toimuva omaluule võistuesitamisega.

Näitus: "Tere tiiger!"

Tartu Linnaraamatukogu laste- ja noorteosakonnas saab vaadata tiigriaastal sündinud Mirjam Mandri tiigrite kollektsioonist.