2007 CD "Laulvad kirjanikud"

Laulvad kirjanikud esitlevad plaati
30.04.2007

5. mail kell 16 esitletakse Athena keskuses Tartu kirjandusfestivali Prima Vista raames uut heliplaati „Laulvad kirjanikud“. Esitluskontsert, kus publiku ette astuvad üheksa plaadil esindatud kirjanikku, toimub koostöös autorilaulufestivaliga „Mailaul”.

Festivalil Prima Vista on toimunud Tartu Linnaraamatukogu eestvedamisel kaks laulvate kirjanike kontserti (aastatel 2005 ja 2006), millele on osaks saanud suur publikuhuvi. Kontsertidest ja tänu neil osalenud Aapo Ilvese initsiatiivile saigi alguse idee anda välja laulvate kirjanike heliplaat.

CDle on koondatud autorilaulud kontsertidel üles astunud kirjanike Lauri Sommeri, Jüri Kaldmaa, Aapo Ilvese, Jan Rahmani, Merca, Jaan Pehki, Aleksander Mülleri, Jürgen Rooste ja Vahur Afanasjevi esituses. Plaadi toimetaja Aapo Ilves kommenteerib nii: „Kirjanik valdab Sõna, ja meeldiv on tõdeda, et nimetatud üheksa on ainult osake nendest sulerüütlitest, kes selle Sõna rahvani viimiseks ka laulu väge kasutavad. Volitused ande näol on tugevad.”

Salvestuste ampluaa on lai, kirjanikke on mikrofoni ette sattunud nii köögis, kontserdilaval kui profistuudiotes. Heliplaat talletab omanäolisi ja elujõulisi kultuuriilminguid ning on kirjanike loomingule atraktiivseks väljundiks. Laulu kaudu viib plaat uuema luule ka nende inimesteni, kes seda seni veel kirjasõnas avastanud pole.

Heliplaati esitletakse Prima Vista raames veel 6. mail Võrus. Tasuta heliplaadi saavad Eesti suuremad rahvaraamatukogud ning Tartu ja Tartumaa kooliraamatukogud. Plaati saab osta kirjandusfestivali Prima Vista ajal 3.-5. maini pargiraamatukogust, esitlustelt ja Apollo raamatukaulustest. Pärast festivali müüakse plaati Tartu Linnaraamatukogus ja Eesti Kirjanduse Seltsis, aga ka Eesti suuremates plaadipoodides.

Plaadi väljaandja on MTÜ Kirjandusfestival Prima Vista. CD väljaandmist toetasid Tartu linnavalitsus, Tartu Kultuurkapital, Eesti Kultuurkapital ja Tartu Linnaraamatukogu.
Teostajad ja täiendav info:

Idee autor, koostaja ja toimetaja: Aapo Ilves, heliplaadi väljaandmise kogemusega kirjanik, muusik, kunstnik - tel 56 654527
Projektijuht: Linda Jahilo, MTÜ Kirjandusfestival Prima Vista juhatuse liige, Tartu Linnaraamatukogu avalike suhete juht – tel 53 402168, 736 1374

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee