Head lugejad! Seoses suurenenud nõudlusega on targa kapi tellimuste kättesaamise aeg ajutiselt pikem. Küsimuste puhul palun pöörduge ajakirjanduse saali või helistage 7361 380.

Remondi tõttu pääseb lasteosakonda kõrvaluksest Targa kapi kõrvalt.

Pressiteade - Koos Tammelinna päevadega avatakse raamatukogu tegevustuba (2020-09-10)

10.09.2020

15. septembril kell 18 kuulutatakse Tartu Linnaraamatukogu Tammelinna harukogus avatuks nii XVII Tammelinna päevad kui ka raamatukogu tegevustuba.
Värskes tegevustoas on külastajate käsutuses virtuaalreaalsuse komplekt Oculus Quest, tavaõmblusmasin ja overlok-õmblusmasin, Spellbinders`i paberilõikamise masin ning 3D pliiatsid. Kõigi nende masinate kasutamine on lugejatele tasuta, küll aga tuleks end eelnevalt registreerida kas kohapeal või telefonil 7461 036.
Tegevustuba avardab võimalusi ürituste korraldamiseks nii lastele kui ka täiskasvanutele, olles sobilik eelkõige väiksemate, privaatsust või ka lihtsalt vaiksemat keskkonda nõudvate koolituste ja  nõupidamiste tarbeks. Raamatukogu juhataja Luule Ahu sõnul annab uus ruum parema võimaluse korraldada raamatukogutunde ja teemaüritusi, kohtumisi kirjanikega, reisijuttude ja muusikaõhtuid. Lisaks annab see Tammelinna piirkonda juurde ühe ruumi, mida on inimestel võimalik ka rentida kas siis väiksema koosoleku või mõne muu sündmuse tarbeks.
Pärast tegevustoaga tutvumist on külalised oodatud Kristel Mägedi kirjandus- ja muusikaõhtule, raamatukogu ruumides on avatud Kristeli maalinäitus “Üks etnofutu maailma lugu”.
Paar päeva hiljem, 17. septembril toimub raamatukogus Tammelinnapäevade kogukonnapäev, kus etendub nukunäidend “Tõrukese seiklused Tammelinnas”, toimuvad jututunnid koos meisterdamisega ja lõpetatakse pidulikult Tammelinna raamatukogu suvelugemise programm.
Täiendav info: harukogu juhataja Luule Ahu, tel 7461 036

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee