Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Väliseesti ja vanema raamatu saal on avatud E-R  9 – 17. Õhtuti ja laupäeviti palume küsimustega pöörduda erialakirjanduse osakonna tehnikasaali töötaja poole.

Raamatukogude aasta mõistatamismäng "Avasta Eesti raamatukogusid!" 1. maist - 1. oktoobrini. Osalemiseks küsi raamatukoguhoidjalt templipass ja mõistatus. Loe rohkem

Ootame erinevaid keeli kõnelevaid tartlasi perepäevale

Annelinna raamatukogu kutsub 24. septembril, rahvusvähemuste päeval perepäevale „Kogu Eesti loeb“, mis toimub nii raamatukogu õuel kui ka siseruumides. Päev algab kell 11 üllatusega, kell 12.00 tuleb külla õunaekspert Juhani puukoolist ning kell 13 - 16 avaneb võimalus tutvuda maitsetega araabia, ukraina ja vanausuliste köökidest.

Kogu päeva saab uudistada suurt õuna väljanäitust, meisterdada paberist ja siidist, joonistada 3D pliiatsitega  ja mängida lauamänge. Lisaks tutvustavad raamatukoguhoidjad huvilistele raamatukogu teenuseid.

24. septembril tähistavad rahvusvähemuste päeva raamatukogud üle Eesti. Mitmes paigas toimuvad sel puhul üritused koondnimetusega „Kogu Eesti loeb“, mille sõnumiks on, et raamatukogud ootavad külla kõiki Eesti elanikke olenemata emakeelest ja kultuurilisest taustast ning seda igal ajal.

Vähemalt üheksas erinevas Eestimaa paigas  saab nautida mitmekeelset kultuuriprogrammi ja erinevaid rahvustoite ning tutvuda kohalike raamatukogude võimaluste ja tegevustega. Üritus toimub raamatukogude aasta raames.

Täiendav info: raamatukogu arendusjuht Mai Põldaas tel 736 1397

 

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee