Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Väliseesti ja vanema raamatu saal on avatud E-R  9 – 17. Õhtuti ja laupäeviti palume küsimustega pöörduda erialakirjanduse osakonna tehnikasaali töötaja poole.

Raamatukogude aasta mõistatamismäng "Avasta Eesti raamatukogusid!" 1. maist - 1. oktoobrini. Osalemiseks küsi raamatukoguhoidjalt templipass ja mõistatus. Loe rohkem

Raamatukogus on uudistamiseks väljas üle 40 tomatisordi

Meie seemneraamatukogu on laste- ja noorteosakonda üles seadnud näituse erinevatest tomatisortidest, mida saab vaadata 16. septembrini. Näitus valmis koostöös Tartu rohenäppudest aednikega, kes tõid oma sügisesest saagist näidised raamatukokku.

Näitusele oli avapäeval, 13. septembril välja pandud üle 40 sordi, sh eesti pärandsort „Hiiumaa Roheline“ ja saksa pärandsort „Reise“, samuti tomat, mis tuntud kui German Orange Strawberry. Eesti Taimekasvatuse Instituut tõi näitusele 12 Eestis aretatud tomatisorti. Näituse kõige kaalukam eksponaat (u 700 g) on „Big Zac“, mille kasvatajaks Katrin Mikfeldt.

Tomateid saab tuua raamatukogu laste-ja noorteosakonda kuni näitus kestab või kuni ruumi jätkub. Kirja tuleks panna kasvatatud tomatisordi nimi ja loosis osalemiseks ka oma nimi. Nimelt loositakse näitusel osalejate vahel välja  Angelo Torny raamat "Tomatid. Kasvatamine ja erilised sordid" ning Eesti Taimekasvatuse Instituut on omalt välja pannud kolm kingituskotti seemnetega. 

Näituse lõpetamine toimub reedel, 16.septembril algusega 17.15 raamatukogu kohvitoas tomatite degusteerimise ja lemmikute valimisega. Kohal on ETKi teadur Ingrid Bender, kellele saab tomatikasvatuse kohta küsimusi esitada.

Täiendav info: kogukonnatöö spetsialist Merike Karolin tel 36 1396

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee