Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Head lugejad! Seoses suurenenud nõudlusega on targa kapi tellimuste kättesaamise aeg ajutiselt pikem. Küsimuste puhul palun pöörduge ajakirjanduse saali või helistage 7361 380.

Remondi tõttu pääseb lasteosakonda kõrvaluksest Targa kapi kõrvalt.

Uudis - Avatud on üliõpilaste tööde näitus "Köitmise kunst" (24.05.2022)

Kõrgema Kunstikooli Pallas nahadisaini ja restaureerimise osakonna näitus „Köitmise kunst” on avatud II korruse näituseruumis 24.05 - 20.06. Näitusel tutvustatakse üliõpilaste loomingut, pakkudes vaatamiseks õppetööna valminud köiteid, külalisraamatuid ja kunstnikuraamatuid.

Raamatuköitmine on sajanditega kujunenud traditsioon, mis pakub kunstnikule loomisrõõmu ja köidab vaatajat ka tänapäeval. Köitekunstnik teeb köiteid, mis teda köidavad ja teisi rõõmustavad. Ta paneb raamatu sisse osakese endast ja seob ennast köitega. Soov on vääristada selleks sobivaid raamatuid andes neile lisaväärtust naha- ja köitekunsti vahenditega.

Köide seob kokku kunsti ja kirjanduse. See annab võimaluse väljendada raamatu lugemisel saadud emotsioone, nii et iga teos saab sisule ja meeleolule vastava omanäolise kujunduse. Külalisraamat peab olema lisaks kaunile kaanekujundusele ka kvaliteetsest paberist sisuga ning mugav kasutada. Kunstnikuraamatute puhul on esmatähtis idee, inspireerides looma mängulisemaid lahendusi.

Näitusel on eksponeeritud erinevates köitestiilides töid, alates klassikalisest nahkköitest kuni köiteobjektide ja autoriköideteni. Köidete kaunistuses on kasutatud nii klassikalisi tehnikaid kui ka uudseid võimalusi: leidub nahavooli, intarsiat, aplikatsiooni, kuldamist, linooltrükki ja tänapäevast lasergraveerimist ning digitrükitehnikat.

Tööd on valminud õppejõude Rutt Maantoa, Maila Käose ja meister Tõnu Ojaperve  juhendamisel. Näituse koostas Rutt Maantoa. Plakati kujundas Rein Maantoa.

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee