Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Valitsuse korralduse kohaselt tuleb raamatukogu siseruumides kanda meditsiinilist maski, seda ei asenda suu ja nina katmine salli vms. Maskikandmise kohustus on kõigil, kes on 12-aastased ja vanemad. Üritustel osalemiseks tuleb esitada tõend Covid-19 vaktsineerimise või läbipõdemise kohta alates 12ndast eluaastast. Covid tõend kehtib ainult koos isikut tõendava dokumendiga.
Negatiivne testitulemus tagab sissepääsu ainult 12-17-aastastele lastele ja noortele, vanematele mitte. Maskikandmine on kohustuslik ka üritustel, kuhu pääseb sisse Covid tõendiga.

Jaanuarikuu sündmused raamatukogus

12. jaanuaril avati raamatukogude aasta ettelugemistega kõikjal Eestis. Tartus loeti Raekoja platsi uisuväljaku juures ja turuhoones ning raamatukogudes

12. jaanuaril kell 12.00
Raekoja platsil loeb abilinnapea Lemmit Kaplinski ette katkendi Piret Raua raamatust “Tobias ja teine B” (enim laenutatud eesti kirjaniku teos lastele)
Turuhoones loeb Ülo Treikelder linnaraamatukogust ette katkendi Mudlumi raamatust “Mitte ainult tädi Ellen” (enim laenutatud eesti kirjaniku teos teos täiskasvanutele) ja Ants Siim linnamuuseumist jutustab turuhoone ajaloost. 

Karlova-Ropka raamatukogus loetakse ette katkend Mudlumi raamatust “Mitte ainult tädi Ellen”. Raamatut loevad ette Laili Jõgiaas ja Mairi Tempel Tartu Linnaraamatukogust. 

Annelinna raamatukogus loeb Enn Lillemets ette katkendi Mudlumi raamatust "Mitte ainult tädi Ellen"-

13. jaanuaril kell 17.00 keskkogu kohvitoas

Eesti keele kohvik
Keelt praktiseerima on oodatud kõik, kes tahavad igapäevases suhtluses eesti keelega toime tulla. Eelregistreerimine: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., lisainfo tel 736 1390

13. jaanuar kell 12 Ropka-Karlova päevakeskus (Rahu tn 8)
Raamatukogu aasta puhul loetakse ette katkend Mudlumi raamatust “Mitte ainult tädi Ellen”, mis on enim laenutatud Eesti autori ilukirjanduslik teos täiskasvanutele.
Raamatut loevad ette Laili Jõgiaas ja Mairi Tempel Tartu Linnaraamatukogust. Kohapeal on võimalik ühineda päevakeskuse kirjandusringiga.

14. jaanuaril kell 17.30 keskkogu saalis
Raamatuesitlus:
Tarmo Vahter „Võitlus tuleviku pärast. 1933 – 1936: Pätsi aja rääkimata lood“
Autori uus ajalooraamat sisaldab lugusid elust ja inimestest, poliitilisest võitlusest ja ühiskonnaelu muutnud algatustest.

19. jaanuaril kell 17.30 keskkogu saalis
Raamatuesitlus ja vestlusõhtu: Marianne Mikko „Naise koht“
Ajakirjanik ja poliitik Marianne Mikko on raamatusse koondanud oma kogemused, teadmised ja vaate naise kohast ning rollist Eesti ühiskonnas.

20. jaanuaril kell 16.00 keskkogu kohvitoas
Prantsuse keele kohvik
Kohvikusse oodatakse kõiki, kes tahaksid erinevatel teemadel prantsuse keeles vestelda ja oma keeleoskust arendada. Lisainfo: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

20. jaanuaril kell 18.00 saalis

Kohtumine kirjanikuga “Miks ma armastan põhjamaid?” Külas on Justin Petrone, temaga vestleb Liis Seljamaa. Koostöös kirjastusega Petrone Print.

 21. jaanuaril kell 16.00 muusikaosakonna galeriis
Iirimaa Suursaatkonna vahendatud näituse „Iirimaa ajalugu kümne sõnaga“ („A History of Ireland in 10 Words“) avamine

26. jaanuaril kell 16.00 keskkogu kohvitoas
Noorte kirjanduskohvik: juttu tuleb Stephanie Meyeri „Videviku“ sarjast

27. jaanuaril kell 17.30 keskkogu kohvitoas
Linnaraamatukogu kirjanduskohvik: „Loetud lemmikud aastal 2021“
Kokkuvõtted raamatukogu lugemismängust.

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee