Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

1. detsembril on raamatukogu koolituspäeva tõttu suletud. Raamatud saab jätta tagastuskasti.

Valitsuse korralduse kohaselt tuleb raamatukogu siseruumides kanda meditsiinilist maski, seda ei asenda suu ja nina katmine salli vms. Maskikandmise kohustus on kõigil, kes on 12-aastased ja vanemad. Üritustel osalemiseks tuleb esitada tõend Covid-19 vaktsineerimise või läbipõdemise kohta alates 12ndast eluaastast. Covid tõend kehtib ainult koos isikut tõendava dokumendiga.

Negatiivne testitulemus  tagab sissepääsu ainult 12-17-aastastele lastele ja noortele, vanematele mitte. Maskikandmine on kohustuslik ka üritustel, kuhu pääseb sisse Covid tõendiga.

Looduslikest materjalidest punutised näitusel

Raamatukogu I, II ja IV korrusel on avatud etnoloogi ja taimeseadeõpetaja Marika Mikkori näitus „Lindudest inspireeritud punutised“. Eksponeeritud on looduslikest materjalidest punutised – lindude toidumajad, korvid, nukud, vaasid ja kandikud. Lisaks originaalesemetele on väljas ka fotod.

Näituse autori Marika Mikkori sõnul väljendavad looduslikud materjalid, iga käbi ja oksaraag, iseenesest perfektset disaini. Tehnikad on lihtsad, tegu on suuresti intuitiivse käsitööga. Näitusega tahab ta õpetada looduslikke materjale loovalt kasutama, eelkõige kutsub aga loodust armastama.

Lasteosakonnas I korrusel on välja pandud väiksemad looduslikest materjalidest punutised, heina- ja oksanukud, vaagnad, vaasid, lindude toidumajad. Pildistendidel võib näha kaleidoskoopilist lehesadu, risuhunnikut, kasetohust meisterdusi ja hundinuianuku valmistamist.

II korruse ilukirjanduse saalis on väljas linnumajade ja lindude fotod. IV korruse fuajeest leiab vaataja punutised, mille valmistamise juhendid ilmusid ajakirjades Kodu ja Aed, Maakodu, Tiiu ja Kodukiri. Väljas on punutiste originaalid, ajakirjad ise ja täiendav pildimaterjal. Imetleda võib kevadist uksejänkut, kasetohukandikuid ja -vaase, lindude toidumajasid jpm. Näitust täiendavad ajakirja Eesti Loodus numbrid ja paar trükist ornitoloogidelt talvise aialindude toitmise teemal.

Näitus jääb avatuks järgmise aasta 8. jaanuarini.

Näituse lehekülg Facebookis: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.362558115658672&type=3

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee