Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Valitsuse korralduse kohaselt tuleb raamatukogu siseruumides kanda maski või katta nina ja suu. Maski ei pea kandma alla 12-aastased lapsed. Üritustel osalemiseks tuleb esitada tõend Covid-19 vaktsineerimise, läbipõdemise või negatiivse testitulemuse kohta (v.a. alla 18-aastased ja erivajadusega inimesed).

Kasutatud raamatute suurmüük 20. ja 21. oktoobril 9.00 -20.00 ajakirjanduse saalis ja kohvikuruumis I korrusel

Loe edasi...

Kohtumine kahe võimsa naisega bluusi maailmast: Alberta Hunter ja Kaisa Ling

14. oktoobril kell 18 Tartu Linnaraamatukogu saalis algaval bluusiõhtul jätkab kultuuriajakirjanik ja bluusilaulja Kaisa Ling 20. sajandi alguse afroameerika naiste bluusi tutvustamist. Linastub film „Alberta Hunter: My Castle’s Rockin“ (1988, 60 min). Dokumentaalfilmile eelnevad ja järgnevad kommentaarid ning muusikalised näited.

Kultuuriajakirjanik, kirjandusteadlane ja bluusimutt Kaisa Ling on uurinud 20. sajandi alguse afroameerika naiste bluusi juba pea kümme aastat ning kasutab seda igapäevaseks inspiratsiooniks. Kaisa vodevillibluusi ansambel Kaisa Ling Thing on tegutsenud 2017. aastast, pakkudes eestikeelset neovodevilli, mille võtted pärinevad just mustanahalistelt lauljataridelt, kelle seast üks vägevamaid on kindlasti Alberta Hunter.

Linnaraamatukogu saalis linastuv muusikadokumentaal "Alberta Hunter: My Castle's Rockin'" (1988, rež. Stuart A. Goldman) portreteerib rohkete arhiivmaterjalide abil vodevillibluusi ühe kõige imetlusväärsema staari erakordset elu ja karjääri. Filmis on kasutatud rohkelt kaadreid Alberta esinemistest New Yorgi öölokaalis The Cookery, kus ta astus üles pärast oma erakordset comeback’i 1970.-80. aastatel.

Muusikaõhtu toimub Tartu bluusikuu raames, algselt kavandatud veebruarikuu asemel oktoobris.
Täiendav info: muusikaosakonna juhataja Meery Salu tel 736 1394

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee