Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Valitsuse korralduse kohaselt tuleb raamatukogu siseruumides kanda maski või katta nina ja suu. Maski ei pea kandma alla 12-aastased lapsed. Üritustel osalemiseks tuleb esitada tõend Covid-19 vaktsineerimise, läbipõdemise või negatiivse testitulemuse kohta (v.a. alla 18-aastased ja erivajadusega inimesed).

Prima Vista Pargiraamatukogus kesklinna pargis, mis on avatud 24. septembril kl 10.00-18.00, viivist ei küsita. Samal ajal viivisevabadus ka kõigis harukogudes

Raamatukogu pakub seenioritele abi vaktsineerimistõendi välja printimisel

Kuna alates 9. augustist on kehtestatud nii sise- kui välitingimustes toimuvatele sündmustele piirangud, mille tõttu võidakse osalejatelt küsida tõendit, kas nad on COVID-19 suhtes vaktsineeritud, selle läbi põdenud või end hiljuti testinud ning terved, pakub Tartu linn seenioritele abi digitaalse vaktsineerimistõendi välja printimisel.

Kui puudub võimalus digitaalse vaktsineerimistõendi välja trükkimiseks, saab nõu ja abi Tartu infokeskusest (raekoda), Tartu linnaraamatukogust ja selle harukogudest ning Tartu vaktsineerimiskeskusest A Le Coq spordihoones. Kaasa tuleb võtta ID-kaart ja ID-kaardi paroolid.

Abilinnapea Mihkel Leesi sõnul tunti digitaalse koroonapassi printimise vastu suurt huvi ka Autovabaduse puiesteel olnud vaktsineerimise nõustamispunktis. "Eakad ei tohi jääda sotsiaalsesse isolatsiooni selle pärast, et neil pole võimalust või oskusi koroonapassi alla laadida. Linnavalitsus ja partnerid pakuvad erinevaid kohti, kus eakal on võimalik kasutada arvutit ja saada tehnilist nõu koroonapassi printimiseks," ütles Lees.

Vaktsineeritust, läbipõdemist või negatiivset koroonatesti saab tõendada patsiendiportaalist (digilugu.ee) saadava tõendiga.

  • Digitaalse tõendiga nutitelefonis - saab alla laadida patsiendiportaalist (digilugu.ee).
  • Väljaprinditud tõendiga - saab välja trükkida patsiendiportaalist (digilugu.ee). Selle välja trükkimiseks saab Tartus abi küsida ülalmainitud kohtadest.

Vaktsineeritust saab tõendada ka:

  • Paberkandjal vaktsineerimispassiga (kollane pass) - väljastab vaktsiini teinud tervishoiutöötaja (pereõde, vaktsineerimiskeskus, haigla jne). Veenduge, et passi on kantud kõik tehtud vaktsiinidoosid.

Rohkem infot: https://www.kriis.ee/et/vaktsineerimistoend

Lisainfo: Tartu abilinnapea Mihkel Lees, tel 5564 1996

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee