Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Uudis - Made Balbati graafika raamatukogus (26.05.20)

Juunikuu lõpuni on Tartu Linnaraamatukogus avatud Made Balbati graafika näitus „Kohtumised“. Näitusel eksponeeritud graafilised lehed on teostatud sügavtrükis, kuivnõela tehnikas. Pildid on vaatamiseks väljas II ja III korruse fuajees ning muusikaosakonna galeriis.

Kunstnik ütleb näituse saateks nii: „Minu piltide tegelasteks on peamiselt muusikud ja nende muusad. Muusik kui looja ja muusa kui inspiratsioon. Mind paeluvad nii teater, poeesia kui muusika ning see kajastub ka minu piltides. Minu tööde keskmes on alati inimene. Piltides segunevad fantaasia ja realistlik joonistus."

Graafik, kujundaja ja raamatuillustraator Made Balbat (s 1960) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia 1988. aastal graafika erialal. Tema viimaseks tööks on vabaloominguna valminud sari klassikaliste muinasjuttude ainetel. Käesoleva näituse teeb rohkem digigraafikale pühendunud kunstniku jaoks eriliseks klassikaliste graafikatehnikate juurde tagasipöördumine.

Lisaks vabagraafikale on kunstnik tegelenud raamatute kujundamisega, olles aastaid teinud koostööd kirjastusega “Eesti Raamat”. Tuntuimaks Made Balbati kujundatud sarjaks on “Põhjamaade romaan”. Ta on illustreerinud mitmeid lasteraamatuid kirjastustele TEA ja Petrone Print, kujundanud kaardimänge lastele.

Made Balbati illustratsioone on eksponeeritud mitmetel näitustel Eestis, Soomes, Venemaal, Inglismaal, Itaalias, Poolas, Lätis jm.
Kõiki näitusel olevaid pilte on võimalik ka osta või tellida.

Kontakt: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., vt ka www.madebalbat.com

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee