Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Ettekandepäev digiteemadest rahvaraamatukogus

20. mail toimub Tartu Linnaraamatukogu ettekandepäev "Digiteemad rahvaraamatukogus". Kuna inimeste kogunemistele kehtivad ka pärast eriolukorra lõppu endiselt piirangud, toimub tänavu üritus virtuaalsel kujul. Ettekandeid saab kuulata ja vaadata linnaraamatukogu YouTube kanalilt: https://www.youtube.com/user/Linnaraamatukogu 

Käesoleva aasta ettekandepäeva teema on ajendatud käimasolevast digikultuuriaastast ja kaks aastat tagasi läbiviidud elanikkonna küsitlusest, millest selgus et Eesti inimesed ei ole eriti kursis sellega, mida raamatukogud neile digitaalkujul pakuvad. Uutmoodi aktualiseeris raamatukogude jaoks digiteemad koroonaviirusest tekkinud eriolukord, mis ongi olnud kõige enam aluseks praeguse ürituse esinejate kaasamisel.

 Rahvaraamatukogu iseteeninduse võludest ja valudest räägivad Rutt Rimmel Põltsamaa raamatukogust ja Annely Veevo Kärdla linnaraamatukogust. Triinu Seppam Tallinna Keskraamatukogust räägib sellest, mis seisud on e-raamatute laenutamisega. Evelyn Danilov Jõhvi Keskraamatukogust tutvustab Raamatukogu TV-d ja Ene Loddes Saku raamatukogust kohaliku koduloo digiteerimise problemaatikat. Tiina Sulg Tartu linnaraamatukogust räägib toimetamisrõõmudest ja -muredest meie kirjandusveebi ja blogide näitel.

Ettekandepäeva mõtteks on kord aastas kevadises Tartus koguneda ja arutleda rahvaraamatukogude jaoks aktuaalsetel teemadel. Üritus toimub sel aastal juba neljandat korda. Varem on ettekandeid kuulatud ja arutletud tegevustubade, asjade raamatukogu ja rahvaraamatukogu kui koolitaja teemadel. Sel kevadel jäävad vahetud arutelud pidamata, kuid digiteema enda virtuaalruumis esitamine sobib meile väga hästi.

Kõik huvilised on oodatud, videod jäävad üles järelvaadatavaks.

 Täiendav info: direktori kohusetäitja Mai Põldaas, tel 736 1397

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee