Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Uudis - Pakiautomaaditeenus (25.03.2020)

Tartu Linnaraamatukogu pressiteade 25.03.2020

Raamatukogu jääb seoses eriolukorraga suletuks 1. maini või uue korralduseni. Olukorra leevendamiseks avab raamatukogu alates 25. märtsist teavikute laenutuse piiratud mahus, käivitades pilootprojekti raamatute tellimiseks Omniva pakiautomaatidesse.

Pilootprojekti käigus saab raamatuid ja teisi väljaandeid pakiautomaati tellida e-kataloogi ESTER kaudu. Laenutamiseks saab tellida pakiautomaati ainult peamaja kogust ja ainult hetkel kohalolevaid väljaandeid maksimaalselt viis eksemplari korraga. Teavikud saab kätte Omniva pakiautomaadist, tellijal on võimalus valida kuue erineva pakiautomaadi hulgast üle linna enda jaoks sobivaim. Teenus on tasuline, seega tuleb laenutajal pakile järele minnes maksta Omnivale postikulu vastavalt Omniva hinnakirjale. Loetud teavikud palume tagastada raamatukogu tagastuskastidesse.

Oleme välja töötamas teisigi alternatiivseid lahendusi, et raamatuid laenutada eriolukorra ajal võimalikult paljudele soovijatele. Jälgige jooksvat infot raamatukogu ja linna kodulehelt, sotsiaalmeediast ning ajakirjandusest. Raamatukogu blogides jagame jätkuvalt lugemis- ja vaatamissoovitusi, linnaraamatukogu kirjandusveebi leiab huviline aadressilt: https://www.luts.ee/kirjandusveeb/. Raamatukogu info- ja pikendustelefon 736 1380 töötab E-R 9-17, vastatakse meilile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Tellitud järjekorraraamatud jäävad veel esialgu raamatukogu avamiseni ootele. Viivist ei küsita olukorra normaliseerumiseni.

Üleriigilise eriolukorraga seoses avas Tallinna Keskraamatukogu 18. märtsil oma e-raamatukogud kõigile Eesti elanikele. Ka Tartu Linnaraamatukogu panustab kriisi ajal neisse keskkondadesse e-väljaannete hankimissse. E-raamatukogust ELLU leiab lugeja kaasaegseid eestikeelseid e-raamatuid nii kodumaiste kui ka välisautorite sulest. E-raamatuid on võimalik lugeda nii tavalise arvuti kui ka nutiseadme (tahvelarvuti, nutitelefon) abil, samuti on ELLU kohandatud vaegnägijatele. E-raamatukogu OverDrive sisaldab inglis- ja venekeelseid e-raamatuid ning audioraamatuid. Raamatuid saab lugeda või kuulata arvutis ning erinevates nutiseadmetes kas veebilehitseja või äpi kaudu, samuti laadida e-lugeritesse.

Püsime terved!

Lisateave: peaspetsialist Küllike Lutsar, tel 736 1378 ja teenindusjuht Merike Karolin tel 736 1396

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee