Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Uudis - Kerly Ilvese näitus “Toit üle prahi” (27.12.2019)

Tartu Linnaraamatukogu II ja III korrusel saab 18. jaanuarini vaadata Kerly Ilvese isikunäitust „Toit üle prahi”. Autor eksponeerib suureformaadilisi digifotosid, mis võimaldavad külastajal tutvuda päästetud täistaimse toiduga ning õhutada tarbijaid toitu päästma.

Toidujäätmete, sh toidu raiskamise ehk toidukao teema on maailmas ja ka Euroopas muutumas järjest aktuaalsemaks. Igal aastal tekib Eestis hinnanguliselt ligikaudu 46 000 tonni toidujäätmeid.

"Toit üle prahi" tutvustab Euroopas levinud toidupäästmisliikumist Foodsharingut, mis sai alguse 2012. aastal Saksamaal. Fotodel on kujutatud täistaimset tarbimiskõlbulikku toitu, mis tänu liikumisele päästetud sai. Tartus on sarnase tegevusega toimetamas Tartu Toidujagamine: https://www.facebook.com/foodsharingtartu

Näitus kutsub üles liituma ja kasutama Tartu Toidujagamise abi toidu raiskamise vähendamisel. Liikumise kaudu saavad eraisikud, kauplejad ja tootjad pakkuda või koguda toitu, mis muidu ära visataks. Tartu Toidujagamine päästab ja jagab ülejäänud toidu edasi. Sellise vabatahtliku tegevuse kaudu vähendatakse raisatava toidu hulka, hinnatakse juba kasutatud ressurssi ja pööratakse tähelepanu toidu raiskamisele.

Kerly Ilves on vabakutseline fotograaf ja fotograafia-alaste kursuste korraldaja, kelle loomingulised teemad seonduvad kaduva jäädvustamise, pikemaajaliste protsesside kaudu tekkinud muudatuste ülesvõtmise, taaskasutuse ja väliseestluse temaatikaga.

"Toit üle prahi" on avatud Tartu Linnaraamatukogus (Kompanii 3/5) 17. detsembrist kuni 18. jaanuarini, hoone II ja III korrusel, E-R 9-20, L 10-16.

Kerly Ilves
kerly(at)kerlyilves.com
http://www.kerlyilves.com/

27.12.2019

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee