Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Suvine lühendatud lahtiolekuaeg 23. augustini. Täpsem info siin

Keskkogu ja harukogud avatakse 18. AUGUSTIL kell 12.00 seoses raamatukogu infopäevaga.

Uudis - Dóra Keresztes'i "Nõialaulud" (22.11.19)

II ja III korrusel on 14. detsembrini avatud ungari kunstniku ja lasteraamatute illustraatori Dóra Keresztes (s. 1953, Budapest) näitus "Nõialaulud".

Dóra on töötanud raamatute illustreerijana (peamiselt lasteraamatud ja kaasaegne ungari kirjandus), juhendanud õpitubasid lastele, mh Ungari rahvusgaleriis, kujundanud filmi- ja teatriplakateid, juhtinud kultuuriajakirja Múzsák, olnud Ungari illustraatorite ühingu asepresident. Hetkel töötab vabakutselise kujundajana, tegeleb lavakujunduse ja animafilmide tootmisega. Ta on esinenud oma töödega näitustel, biennaalidel ja filmifestivalidel nii Ungaris kui ka väljaspool seda.

Dóra Keresztes on saanud inspiratsiooni keskaegsetest puulõigetest, Ida-Euroopa rahvakultuurist, Ungari ja Rumeenia (Transilvaania) külade väikekirikute sisekujundusest. Kunstnik näitab seost mineviku ja oleviku vahel, kasutab erinevaid sümmeetria vorme, mängib positiivi ja negatiivi, groteski ja sürrealismiga. Kunstnikuna tunneb end vastutavana piirkondlike kultuuride säilimise eest ning püüab leida tervislikku tasakaalu mineviku ja oleviku vahel.

22.11.2019

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee