Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Suvine lühendatud lahtiolekuaeg 23. augustini. Täpsem info siin

Uudis - Rootsi krimikirjanik Mattias Berg esineb Tartus (11.11.19)

14. novembril kell 17.00 algab Tartu Linnaraamatukogu saalis Põhjamaade nädala kirjandusõhtu, mille külaline on rootsi krimikirjanik Mattias Berg. Bergi debüütromaani, tehnopõneviku „Kandja“ andis eesti keeles välja kirjastus Varrak.

1980. aastate lõpust kultuuriajakirjanikuna tegutsenud Bergi debüütromaan „Kandja“ („Dödens triumf“) avaldati eesti keeles 2019. aasta mais ning pälvis sooja vastukaja. Kriitika tunnustas romaani kihilisust, milles ühinevad autori sügavad teadmised teadusvallast, loojutustamise osavus, filosoofiliste teemade käsitelu ja ajalooline tunnetus. Tegu on ühtaegu põneva, sünge ja intelligentse raamatuga.

Raamatu sisust annab aimu järgmine lühike lõik:
Erasmus Levine’il on väga harukordne töö. Kui Ühendriikide president on välisreisil, seisab Erasmus temast alati paari meetri kaugusel, käes mapp, mida presidendile ulatada, kui olukord peaks seda nõudma. Mapis on koodid, sidevahendid ja kõik muu vajalik, et president saaks anda käsu tuumarelvade kasutamiseks. Erasmus hindab oma töö vastutusrikkust, on selle üle uhke. Või siis mitte?
-Mattias Berg

Üritus toimub rootsi keeles, eesti keelde tõlgib jutu Kristina Mullamaa. 15. novembril esineb kirjanik ka Tartu Tamme Gümnaasiumis. Kohtumisi toetab Nordic Writers Crossing Borders programm, mida rahastavad CBSS ja Nordplus.

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee