Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Uudis - Kris Moori fotode ja lühilugude näitus "Kus ma olen" (29.04.19)

Näitust saab vaadata 25. maini muusikaosakonna galeriis. Seeria „Kus ma olen“ koosneb neljateistkümnest lühiloost ja viiteistkümnest mustvalgest fotost, mis kirjeldavad argielu sündmusi. Argiseid, vahel isegi banaalseid olukordi jutustab fotograaf ja kirjanik Kris Moor läbi omanäolise kiiksuga prisma.

Kris Moori lood on üllatavad, mõnikord ka anekdootlikud.
Nii nagu tema kirjanduslikud vaatlusedki on ka lugude juurde kuuluvad fotod ümbritseva reaalsuse portreteeringud, kinnipüütud silmapilgud või vaikelud fotodes. Foto- ja lühilugude seeriat „Kus ma olen“ iseloomustades on Kris Moor kirjutanud: „Enne magamaminekut tavatsen endalt ikka küsida: Kus ma olen? Mida ma teen siin maailmas? Küll siis tuleb hea uni...“


„Kus ma olen“ on Kris Moori kolmas fotonäitus. 2017. aastal oli Eesti Kunstiakadeemias eksponeeritud tema fotoseeria „Näpumood“, 2010. aastal toimus Von Krahli teatri baaris fotonäitus pealkirjaga „Liquid Dreams“.


2008. aastal on ta koostöös Von Krahliga avaldanud tähelepanu pälvinud etendus-raamatu „Homefucking is killing prostitution“. 2002. aastal ilmus temalt André Trinity pseudonüümi all  jutukogu „Unenägude jumal“. Viimane, nagu ka hiljem ilmunud jutustus „Tähtede seis“, on aastatel 2003 ja 2004 pälvinud Stalkeri ulmeauhinna.


Kris Moor on portree- ja sündmusfotograafina tegutsenud alates 2011. aastast. Tema fotosid kontserditest ja etendustest on avaldatud mitmetes ajalehtedes (Postimees, Eesti Päevaleht, Eesti Ekspress, Helsingin Sanomat) ja kultuuriväljaannetes (Teater. Muusika. Kino, Sirp, Kitarr, kultuur.err.ee jm). Aastatel 2011–2014 toimetas Kris Moor ajakirja Kitarr, tegutsedes ühtlasi ka ajakirja fotograafina.


2019. aastal ilmub tema fotoraamat „Sa oled ilus“. Kirjandusteadlane Aija Sakova on tema  portreefotode raamatut iseloomustades kirjutanud, et sündmusi pildistades püüab Kris Moor lugu, teisisõnu jutustab ta oma fotoseeriates lugusid piltides. Sakova sõnul on need lood, nii nagu tema kirjanduslikud loodki, alati väikese ent heatahtliku vindi või puändiga. „Kris Moor vaatleb ja näeb maailma empaatilise, ent terava ja ausa pilguga. Ta oskab portreteerida inimest tema elususes, nagu ka elu ise. Tema pildid ei valeta. Sa oledki ilus!“


Kris Moori näituse „Kus sa oled“ fotod ja lühilood on koondatud ka isekirjastatud samanimelisse raamatusse. Nii Kris Moori varasemaid raamatuid („Homefucking“ ja „Unenägude jumal“), fotoraamatut „Sa oled ilus“ kui ka fotosid on võimalik soetada otse autorilt.


Näituse info Facebookis: https://www.facebook.com/events/2312728002328953/
Rohkem infot ja kontakt: Kris Moor, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..
 

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee