Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Head Tartu Linnaraamatukogu e-teenuste kasutajad, küsime Teie käest tagasisidet linnaraamatukogu kodulehekülje ja e-teenuste kasutamise kohta.
Küsitluse leiate siit

Soovitusi raamatukogu kasutamise kohta COVID-19 tingimustes loe lähemalt siit

Varjud, saladused, saatused
Reede, 25. September 2020, 17:00 - 20:00
Loetud kordi : 44
Kontakt 7361374

Vestlevad ning enda ja teineteise tekste loevad Kai Aareleid ja Kärt Hellerma.
Varjud on kujund inimese tundeelu hämarama poole jaoks. Kas varjudest peaks püüdma vabaneda või on just varjud ja saladused inimese kaitsekiht? Või on varjud pigem meie hingejõu proovikivid? Juttu tuleb varjudest, mis end kehtestada püüavad, ja valgusest, mis jääb, kõigest hoolimata. Räägime oma loomingu lätetest ja kahe eesti kirjanduse naishääle ühisosast kirjanduses ja eluvaates.
Kai Aareleid on kirjutanud nii proosat kui ka luulet ja tegutseb ka tõlkijana. Tema II maailmasõja järgsest Tartust jutustav perekonnaromaan „Linnade põletamine“ (2016) jõudis hiljuti Eesti Draamateatri lavale samanimelise näidendina. Selles segunevad ajaloo varjud, peresaladused ning inimese pürgimine valguse ja selguse poole.
Kärt Hellerma on kirjutanud proosat ja luulet, avaldanud reisikirju, artiklikogumikke ja lasteraamatuid. Tema loomingus põimuvad ühiskonnakriitilised motiivid eksistentsiaalsete küsimustega. „Kui räägime varjudest, siis räägime valguse ja pimeduse seostest. Varjud saadavad inimest sünnist surmani,“ ütleb kirjanik. Varjude teemat käsitleb ka Hellerma luulekogu „Päeva lõpus“ (2019).

Toimub kirjandusfestivali Prima Vista raames.

Asukoht Tartu Kirjanduse Majas (Vanemuise 19)

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee