Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Head Tartu Linnaraamatukogu e-teenuste kasutajad, küsime Teie käest tagasisidet linnaraamatukogu kodulehekülje ja e-teenuste kasutamise kohta.
Küsitluse leiate siit

Soovitusi raamatukogu kasutamise kohta COVID-19 tingimustes loe lähemalt siit

Kirjandusfestival Prima Vista 2020: valik kavast
Algus Esmaspäev, 21. September 2020 -  15:30
Lõpp Reede, 25. September 2020 - 21:30
Loetud kordi : 323
Kontakt Tel 736 1374, 53 402168

KIRJANDUSFESTIVAL PRIMA VISTA 2020
Inimese varjud
Festivali kogu kava kodulehel: http://kirjandusfestival.tartu.ee

Tartu Linnaraamatukogu korraldatud ja/või kureeritud festivalisündmused nii majas kui ka väljaspool maja.

ESMASPÄEV, 21. september

21. septembril 15.30 Tartu Linnaraamatukogu saalis
Vestlus „Inimene kinokaameraga võtteplatsi varjus
Filmitegija Nikolai Šarubiniga vestleb ajakirjanik Ella Agranovskaja.
Nikolai Šarubin, enam kui 100 dokumentaal- ja mängufilmi operaator ja lavastaja (sh “Keskea rõõmud”, “Nõid”, “Tallinn 80”) ning tuntud fotokunstnik, paljastab huvitavaid lugusid oma filmide võtteplatsidelt. Üritus on vene keeles.


21. septembril kell 16.00 Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis (Lossi 25)
Festivali patrooni autoriõhtu: vestlevad Viivi Luik ja Anna Verschik
Prima Vista patroon, poetess Viivi Luik on oma vestlusõhtu külaliseks kutsunud juudi rahvusest Eesti keeleteadlase, Tallinna Ülikooli professori Anna Verschiku, kellega nad mõtisklevad teksti tähenduse üle inimeseks olemisel ja inimeseks saamisel. Kuna juudi kultuur on tekstipõhine, toetub Anna Verschik oma mõttekäikudes juudi kirjandusele. Juttu tuleb ka aeg-ajalt maailma vallutavast ja meie kaasaega oma haarmetesse sulgenud hullusest, millele poetess ja keeleteadlane püüavad leida seletusi.


TEISIPÄEV, 22. september

22. septembril kell 14.30 kogunemine Tartu Linnaraamatukogu ees (Kompanii 3/5)
Kirjanduslik retk "Teekond mööda Tartu kohvikuid ja kõrtse"
Jalutuskäik legendaarsetesse või ka unustatud paikadesse, kus Tartu haritlased ja noored on eri aegadel pidutsemas ja aega veetmas käinud. Retk on umbes 1 km pikk ja jääb kesklinna piiridesse.
Linnaraamatukogu juurest viib jalutuskäik mitme jõnksuga Zavoodini (ca 1km). Ants Siim linnamuuseumist räägib söögi- ja joogikohtade ajaloost lõbusaid ja vähem lõbusaid lugusid, Ülo Treikelder linnaraamatukogust täiendab teda kirjanike poolt raamatusse raiutud lugude ja kirjeldustega. Retke ettevalmistamisel on kasutatud linnaraamatukogu andmebaasi Tartu ilukirjanduses. Valmib ka mobiiliapp, mille abil saab hiljem retke ka iseseivalt läbida.
Matk kuulub Tartu Tudengipäevad: sügis 2020 kavasse. Vaata lähenmalt: www.studentdays.ee


22. septembril kell 20.00 Ülikooli Kohviku kaminasaalis (Ülikooli 20)
Viivi Luige luuleõhtu "Korjata varjud ta teelt…"
Viivi Luige luulet loevad Siim Lill ja Eve Pormeister. Poetess ise esitab teiste talle oluliste luuletajate värsse.
Erilise hõngu ja märgilise tähenduse eesti kirjanduse ühe armastatuima, mullu Riikliku kultuuri elutööpreemia ja tänavu Jaan Krossi kirjandusauhinna pälvinud kirjaniku luuleõhtule annab teadmine, et Viivi Luik alustas Sõnaks kehastumist ning oma erakordselt tundliku ja empaatilise poeetilise vaimu väljendamist just lüürikuna.


KOLMAPÄEV, 23. september

23. septembril kell 10.00 Tartu Linnaraamatukogu saalis
Lastega kohtub kirjanik Margit Saluste
Väikelastele kirjutav autor illustreerib oma raamatud ise. Ta on hariduselt rõivadisainer. Tänaseks on tema sulest ilmunud 12 lasteraamatut, neist viimastena „Kui suur on väike (2020), „Asja lood on sellised“ ja „Kõik tööd on head“ 2. osa (2019).


23. septembril kell 15.00 kogunemine Tartu Kirjanduse Maja ees (Vanemuine 19)
Jalutuskäik „Kirjaniku tee kivil jätab jälje…“
Kirjanduslik-ajalooline retk viib kirjanike radadele Tähtvere linnaosas. Kirjanduslikke tekste loeb Ülo Treikelder Tartu Linnaraamatukogust, tõsilugusid räägib Ants Siim Tartu Linnamuuseumist. Jalutuskäiku saadavad varjuna Gustav Suits, Betti Alver, Artur Alliksaar jt. Teel kohtume veel ehk Mati, Hando ja Sveniga. Teekonna pikkus umbes 3 km ja selle kokkupanemisel on kasutatud linnaraamatukogu andmebaasi Tartu ilukirjanduses.


23. septembril kell 16.00 Tartu Kaubamaja Apollos (Küüni 7)
Eesti kirjandusblogijate vestlusring/vestluspaneel
Kaubamaja Apollos saavad kokku Mariann (Hüperebaaktiivne), Triinu (Triinu raamatublogi) ning Mairi ja Marie (tüdrukute raamaturiiul),
kes räägivad oma blogidest, raamatutest, armastusest lugemise vastu ning muudest seiklustest. Vestlust juhib Tiina Sulg Tartu Linnaraamatukogust.


NELJAPÄEV, 24. september

24. septembril kell 12.00 Tartu Linnaraamatukogu saalis
Lastega kohtub Tiia Kõnnussaar (kirjanikunimega Tia Navi)
Võrust pärit autor on kirjutanud lastele sellised lood nagu „Martti läheb kooli“, „Tagasitee koju: Kaarli ja Jette seiklused võrgus“, „Väike armastuse lugu“ jt.


24. septembril kell 17.00 Tartu linnaraamatukogu saalis
Kirjastuse Petrone Print autorite vestlusõhtu:
juttu ajavad raamatu „Minu Peipsiveer. Unes ja ilmsi“ autor Raul Oreškin ning raamatu „Minu Tartu. Väljast väike, seest suur“ autor Lauri Räpp. 


24. septembril kell 20.00 kultuuriklubis Salong (Vanemuise 19)
Kirjandus ja kitarrid: Aapo Ilvese ja Paul Neitsovi kontsert

REEDE, 25. september

25. septembril kell 16.00 Tartu Ülikooli Raamatukogu konverentsisaalis (Struve 1)
Harry Potteri viktoriin
Väikesed ja suured nõiad, võlurid, mugud ja muidu võlukunsti asjatundjad on oodatud maagilisele Harry Potteri võlumaailma teemalisele viktoriinile. Tarku muguvidinaid ja nõiajooke ega loitse kasutada ei tohi. Võistkonnas on kuni 2 liiget. Parimatele auhinnad! Valitseb võlurisõbralik õhkkond ning muguks riietuma ei pea! Registreerumine mängule kestab 14. septembrist 24. septembrini (või kuni kohti jagub). Registreerumiseks saata võistlejate nimi ja vanus meiliaadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või helistada numbrile
7 361 385.


25. septembril kell 17 Tartu Kirjanduse Majas (Vanemuise 19)
Varjud, saladused, saatused
Vestlevad ning enda ja teineteise tekste loevad Kai Aareleid ja Kärt Hellerma.
Varjud on kujund inimese tundeelu hämarama poole jaoks. Kas varjudest peaks püüdma vabaneda või on just varjud ja saladused inimese kaitsekiht? Või on varjud pigem meie hingejõu proovikivid? Juttu tuleb varjudest, mis end kehtestada püüavad, ja valgusest, mis jääb, kõigest hoolimata. Räägime oma loomingu lätetest ja kahe eesti kirjanduse naishääle ühisosast kirjanduses ja eluvaates.


25. septembril kell 19.30 kultuuriklubi Salong suveaias, halva ilma korral klubis sees (Vanemuise 19)
Kontsert „Kirjanikud muusikas”
Esinevad Vahur Afanasjev ja Toomas Leppik, Heidi Iivari ja Karl Kruuse, Leonora Palu flöödil, Irene ja bänd, Kaisa Kuslapuu.

Asukoht Tartu Linnaraamatukogus ja mujal Tartu linnas

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee