Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Raamatukogu on esmaspäeval, 5. detsembril kell 16 - 17 suletud. Toimub töötajate HOIATUSSTREIK. Kutsume toetajaid Raekoja platsile, kohtume Tartu2024 märgi juures.

Tartu Linnaraamatukogu näitused

Ungari fotograafi Bálint Pörneczi näitus "Figurák" (Figuurid). Portreed inimestest tänaval.
Algus Kolmapäev, 23. November 2022 -  09:00
Lõpp Laupäev, 14. Jaanuar 2023 - 16:00
Loetud kordi : 67
Kontakt Tel 736 1374

Bálint Pörneczi elab 2011. a alates Prantsusmaal. Fotoseeriat "Figuurid" alustas ta 2013. aastal. Igapäevaste käikude ajal on kunstnik pildistanud inimestest tänaval oma telefoniga portreesid. Fotodel on peamiselt inimesed, kes teostavad end oma töö kaudu. Kõik pildid on rangelt mustvalged ja kui välja arvata lähim perering, esinevad kõik figuurid tema töödes vaid korra. Inspiratsiooni on ta enda sõnutsi nendeks ammutanud August Sanderi, Anton Corbijni ja Richard Adeont'i loomingust.

Bálint Pörneczi töötas aastaid Ungari päevalehe Magyar Nemzet fotograafi ja fototoimetajana, seejärel aga viis aastat uudisteagentuurile AFP. Sestap pole imestada, kuidas ta ajapikku pressifotograafiast tülgastus.

Fotoseeria "Figuurid" sünni kohta räägib ta järgmist: "Mind valdas läbipõlemistunne ja tundsin, kuidas ma Budapestis end enam teostada ei suuda. Pildistasin iga päev üht ja sama, teadmises, et mu pildid jõuavad homme koos eilse ajalehega prügikasti. Seepärast võtsin vastu otsuse alustada uut elu Prantsusmaal. Alguses olin lehekandja, seejärel hakkasin tööle ühe kohaliku ajalehe juures. Selle kõrvalt hakkasin aga üha rohkem mobiiltelefoniga pildistama, mis aitas uuesti sisendada fotodes peituvat elurõõmu, mida olin tundnud siis, kui kunagi pildistamisega alustasin."

Näituse vahendas Liszti Instituut. Tallinna Ungari Kultuuri Keskus.

 

Asukoht Tartu Linnaraamatukogu, muusikaosakonna galerii, II ja III korruse fuajee

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee