Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Alates 25. oktoobrist tuleb valitsuse korralduse kohaselt raamatukogu siseruumides kanda meditsiinilist maski, seda ei asenda enam suu ja nina katmine salli vms. Maskikandmise kohustus ei laiene  alla 12-aastastele lastele. Üritustel osalemiseks tuleb esitada tõend Covid-19 vaktsineerimise või läbipõdemise kohta (v.a. alla 18-aastased), negatiivne testitulemus enam sissepääsu ei taga. Maskikandmine on rangelt soovituslik alates 12. eluaastast ka üritusel, kuhu pääseb sisse Covid tõendiga.

Tartu Linnaraamatukogu näitused

Prima Vista: Maalikunstnik Ove Büttneri ja graafik Tiit Rammuli ühisnäitus „Liiga väike maailm“
Algus Reede, 17. September 2021 -  09:00
Lõpp Laupäev, 16. Oktoober 2021 - 16:00
Loetud kordi : 152
Kontakt 7361374

Maalikunstnik Ove Büttneri värvikirevatel akrüülmaalidel on kujutatud ajaloolisi väejuhte ja kultuurinovaatoreid. Maalide aluseks on Büttner võtnud kunsti tähtteosed, mis kujutavad maailma nii reaalselt kui ka vaimselt avardanud isikuid ning on trükinduse leiutamise ja teiste reprodutseerimis- ja levitamisvõimaluste tekkimise järel muutunud kõigile kättesaadavaks. 

Tiit Rammul eksponeerib ühte, aga see-eest mastaapset nelja ja poole meetri pikkust fotomontaaži 14 plakatist, mida ta on aastate jooksul teinud Tartu Linnaraamatukogu ruumes toimunud näitustele, milles ta on osalenud või mis on olnud Ove Büttneri isikunäitused.
Näitus,  mis kujutab kujutab liiga väikesest maailmast välja pürgimist, mahub iroonilisel kombel raamatukogu kahe korruse väikestesse koridoridesse.  

Näitus kuulub Prima Vista kunstiprogrammi, mis on inspireeritud festivali teemast "Väike maailm". Kunstnikud on lähenenud teemale oma vahenditega.

Asukoht Tartu linnaraamatukogu II ja III korruse fuajees

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee