Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Pakume eakatele telefoni teel arvutialast abi e-riigi teenuste kasutamise osas alates 29. märtsist aprilli lõpuni E-N kell 10-12 telefonil 736 1379 (eesti keeles). Loe täpsemalt siit 

Seoses viiruse tõkestamiseks mõeldud piirangutega jäävad kaubanduskeskuses paikneva Karlova-Ropka raamatukogu uksed kuni 25. aprillini suletuks. Linnaosa lugejaid teenindatakse sellegipoolest edasi! Kontaktivabalt. Loe täpsemalt siit

Seoses elektritöödega on Annelinna harukogu 15. aprillil lugejatele suletud.

Koolitused

NB! Koolituste puhul kehtivad COVID-19 levikuga seotud piirangud. Koolitusi hetkel ei korraldata ja ringide tegevus on peatatud kuni 25.04.2021. 
Olukorra muutustest teavitame veebilehel.

Kuni aprilli lõpuni pakume eakatele telefoni teel arvutialast abi e-riigi teenuste kasutamise osas. Eriti oodatud on küsimused üleriigilise digiregistratuuri kasutamise kohta. Helistada võib E-N kell 10-12 telefonil 736 1379 (eesti keeles). Abi antakse ka raamatukogu peamajas ja harukogudes kohapeal. Kohale tulles palume arvestada, et viibimise aeg on piiratud 30 minutiga. 

-----------------------------------------------------------------------

Tartu linnaraamatukogus viime läbi erinevaid individuaal- ja rühmakoolitusi info- ning digipädevuste osas:

Annelinnas teisipäeviti kell 13-15 (eelnevalt kokku leppida tel 746 1040);

Tammelinnas kolmapäeviti kell 10-11 (eelnevalt kokku leppida tel 746 1035);

Karlovas-Ropkas kolmapäeviti kell 12-14 (eelnevalt kokku leppida tel 730 8473);

peamajas Kompanii 3/5 neljapäeviti kell 10-12 erialakirjanduse saalis ja/või arvutiklassis (eelnevalt kokku leppida tel 736 1383). 

Vastavalt kokkuleppele võivad koolitused toimuda ka teistel, õppijatele rohkem sobivatel aegadel.
Kõigi meie koolituste osas võib infot küsida ja/või selle eelnevalt kokku leppida alati ka e-kirjaga: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Koolituse kestus on tavaliselt 1 tund või vastavalt kokkuleppele. Meie koolitused on tasuta!
Igal ajal on võimalus küsida lihtsamat abi ja nõu digi- ja infooskuste osas meie arvutiklasside töötajatelt.

 

Pakume koolitusi ja nõustamist järgmistes valdkondades:

Arvuti algõpe.
Põhiteadmised arvutikasutamisest: klaviatuuri ja hiire kasutamine, faili loomine ja salvestamine, kaustade süsteem. Internetis surfamine ja veebilehitseja kasutamine. Veebiaadressid ja otsimine internetis. Kaasas võib olla enda süle- või tahvelarvuti.

E-lugeri tutvustus.
Antakse ülevaade e-lugeri kasutamisest ja võimalustest.
Funktsioonid – sätted, failid, taustavalgus, veebilehitseja.
Kaasa võib võtta oma e-lugeri.

Tahvelarvutite ja nutitelefonide kasutamise algõpe.
Koolitustel tutvustatakse kasutamise üldisemaid põhitõdesid, jagatakse näpunäiteid tahvelarvutite ja nutitelefonide kasutamise erinevate võimaluste kohta. Erinevate rakenduste (nn äppide) enda seadmesse saamine ja seadistamine. Koolitusele võtta kaasa oma nutitelefon või tahvelarvuti.

Internetiotsing ja andmebaasid.
Internetiotsingu võimalused. Raamatukogude ja teiste mäluasutuste erinevad andmebaasid. Koduloolised andmebaasid. Allikate hindamise oskus.
Võimalik on ülevaateline koolitus või mõne konkreetse andmebaasi koolitus (vt näiteks). Sealhulgas raamatukataloogi ESTER kasutamist, kuidas tellida raamatuid ja pikendada laenutähtaegu.

Facebooki ja Instagrami tutvustus.
Konto loomine. Inimeste leidmine ja sõbralisti loomine, suhtlemisvõimalused, info lisamine ja keskkonna kasutamine. Privaatsuse probleemid. Konto sulgemine.

Riigi e-teenuste kasutamine
Nõustame ja aitame ID-kaardi kasutamise, digiallkirjastamise, Eesti riigi infoportaali ja sealsete teenuste kasutamisel ning riigiga suhtlemisel ja erineval asjaajamisel.

Kirjandusliku sisuga andmebaaside, blogide tutvustus.
Tutvustatakse raamatukogu kirjandusveebi, erinevaid kirjanduslikke andmebaase. Allikate hindamise oskus.

Raamatukataloogi ESTER kasutamine
Raamatukataloogi ESTER kasutamine, kuidas tellida raamatuid ja pikendada laenutähtaegu.

Raamatukogu veebilehe tutvustus.
Tutvustatakse raamatukogu veebilehte, kuidas leida ja kasutada raamatukogu kirjandusveebi, infot toimuvate sündmuste kohta jpt.

Anname algteadmisi 3D printimisest ja meie arvutites saab kasutada 3D mudeldustarkvara
Meie juures on võimalik kogeda virtuaalreaalsust Playstation VR komplektiga.

Raamatukogus saab osaleda erinevates huviringides ja klubilistes tegemistes, nagu meisterdamine, maalimine, fotograafia, lemmikloomad, aiandus, küberteemad, õmblemine jpm.

Kõik täpsustavad küsimused ja soovid on teretulnud! Kohtumisteni raamatukogus!

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee