Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Raamatukogude aasta mõistatamismäng "Avasta Eesti raamatukogusid!" 1. maist - 1. oktoobrini. Osalemiseks küsi raamatukoguhoidjalt templipass ja mõistatus. Loe rohkem

Koolitused

Tartu linnaraamatukogus viime läbi erinevaid individuaal- ja rühmakoolitusi info- ning digipädevuste osas:

Annelinnas teisipäeviti kell 13-15 (eelnevalt kokku leppida tel 746 1040);

Tammelinnas kolmapäeviti kell 10-11 (eelnevalt kokku leppida tel 746 1035);

Karlovas-Ropkas kolmapäeviti kell 12-14 (eelnevalt kokku leppida tel 730 8473);

peamajas Kompanii 3/5 neljapäeviti kell 10-12 (koolitaja Annika) ja kell 17-19 (koolitaja Klaari) erialakirjanduse osakonnas (eelnevalt kokku leppida tel 736 1392 või 736 1393). 

Vastavalt kokkuleppele võivad koolitused toimuda ka teistel, õppijatele rohkem sobivatel aegadel.
Kõigi meie koolituste osas võib infot küsida ja/või selle eelnevalt kokku leppida alati ka e-kirjaga: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Koolituse kestus on tavaliselt 1 tund või vastavalt kokkuleppele. Meie koolitused on tasuta!
Igal ajal on võimalus küsida lihtsamat abi ja nõu digi- ja infooskuste osas meie arvutiklasside töötajatelt.

 

Pakume koolitusi ja nõustamist järgmistes valdkondades:

 • Arvuti algõpe.

  Põhiteadmised arvutikasutamisest: klaviatuuri ja hiire kasutamine, faili loomine ja salvestamine, kaustade süsteem. Internetis surfamine ja veebilehitseja kasutamine. Veebiaadressid ja otsimine internetis. Kaasas võib olla enda süle- või tahvelarvuti.

 • E-lugeri tutvustus.

  Antakse ülevaade e-lugeri kasutamisest ja võimalustest. Funktsioonid – sätted, failid, taustavalgus, veebilehitseja.
  Kaasa võib võtta oma e-lugeri.
 • Tahvelarvutite ja nutitelefonide kasutamise algõpe.

  Koolitustel tutvustatakse kasutamise üldisemaid põhitõdesid, jagatakse näpunäiteid tahvelarvutite ja nutitelefonide kasutamise erinevate võimaluste kohta. Erinevate rakenduste (nn äppide) enda seadmesse saamine ja seadistamine. Koolitusele võtta kaasa oma nutitelefon või tahvelarvuti.

 • Google`i vahendid. 

  Google otsing. Google Maps. Gmail. Google Drive.
  Google Search - Kuidas teostada internetiotsinguid, milliseid filtreid kasutada. Maps - kuidas leida õige aadress ja kuidas kasutada kaartide erinevaid võimalusi. Gmail - kuidas luua e-posti aadress, kuidas koostada kirju, kuidas saata manuseid ehk faile koos kirjadega. Google Drive - kuidas säilitada oma faile, kuidas neid organiseerida. 
 • Internetiotsing ja andmebaasid.

  Internetiotsingu võimalused. Raamatukogude ja teiste mäluasutuste erinevad andmebaasid. Koduloolised andmebaasid. Allikate hindamise oskus.
  Võimalik on ülevaateline koolitus või mõne konkreetse andmebaasi koolitus (vt näiteks). Sealhulgas õpetame raamatukataloogi ESTER kasutamist, kuidas tellida raamatuid ja pikendada laenutähtaegu.
 • Facebooki ja Instagrami tutvustus.

  Konto loomine. Inimeste leidmine ja sõbralisti loomine, suhtlemisvõimalused, info lisamine ja keskkonna kasutamine. Privaatsuse probleemid. Konto sulgemine.

 • Riigi e-teenuste kasutamine

  Nõustame ja aitame ID-kaardi kasutamise, digiallkirjastamise, Eesti riigi infoportaali ja sealsete teenuste kasutamisel ning riigiga suhtlemisel ja erineval asjaajamisel.

 • Kirjandusliku sisuga andmebaaside, blogide tutvustus.

  Tutvustatakse raamatukogu kirjandusveebi, erinevaid kirjanduslikke andmebaase. Allikate hindamise oskus.

 • Raamatukataloogi ESTER kasutamine

  Lugejaks registreerimine. Raamatukataloogi ESTER kasutamine, kuidas leida ja tellida raamatuid ning pikendada laenutähtaegu. 

 • Raamatukogu veebilehe tutvustus.

  Tutvustatakse raamatukogu veebilehte, kuidas leida ja kasutada raamatukogu kirjandusveebi, infot toimuvate sündmuste kohta jpt.

Lisaks:

Anname algteadmisi 3D printimisest ja meie arvutites saab kasutada 3D mudeldustarkvara

Meie juures on võimalik kogeda virtuaalreaalsust Playstation VR komplektiga.

Raamatukogus saab osaleda erinevates huviringides ja klubilistes tegemistes, nagu meisterdamine, maalimine, fotograafia, lemmikloomad, aiandus, küberteemad, õmblemine jpm. Jälgi ürituste reklaami!

Kõik täpsustavad küsimused ja soovid on teretulnud!
Kohtumisteni raamatukogus!

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee