Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Talvine kasutatud raamatute müük 21. jaanuaril kell 9.00-19.00 linnaraamatukogu ajakirjanduse saalis.

Koolitused

Tartu linnaraamatukogu pakub individuaal- ja rühmakoolitusi huvilistele neljapäeviti kell 10-11 erialakirjanduse saalis ja/või arvutiklassis. Vastavalt kokkuleppele võivad koolitused toimuda ka teistel, õppijatele sobivatel aegadel.

Koolituse osas palume eelnevalt kokku leppida meiliaadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või telefonil 7361383
Koolituse kestus 1 tund või vastavalt kokkuleppele.
Igal ajal on võimalus küsida lihtsamat abi ja nõu digi- ja infooskuste osas arvutiklassi töötajatelt.

Pakume koolitusi ja nõustamist järgmistes valdkondades:

Arvuti algõpe.
Põhiteadmised arvutikasutamisest: klaviatuuri ja hiire kasutamine, faili loomine ja salvestamine, kaustade süsteem. Internetis surfamine ja veebilehitseja kasutamine. Veebiaadressid ja otsimine internetis. Kaasas võib olla enda süle- või tahvelarvuti.

E-lugeri tutvustus.
Antakse ülevaade e-lugeri kasutamisest ja võimalustest.
Funktsioonid – sätted, failid, taustavalgus, veebilehitseja.
Kaasa võib võtta oma e-lugeri.

Tahvelarvutite ja nutitelefonide kasutamise algõpe.
Koolitustel tutvustatakse kasutamise üldisemaid põhitõdesid, jagatakse näpunäiteid tahvelarvutite ja nutitelefonide kasutamise erinevate võimaluste kohta. Erinevate rakenduste (nn äppide) enda seadmesse saamine ja seadistamine. Koolitusele võtta kaasa oma nutitelefon või tahvelarvuti.

Raamatukataloogi ESTER kasutamine
Raamatukataloogi ESTER kasutamine, kuidas tellida raamatuid ja pikendada laenutähtaegu.

Internetiotsing ja andmebaasid.
Internetiotsingu võimalused. Raamatukogude ja teiste mäluasutuste erinevad andmebaasid. Koduloolised andmebaasid. Allikate hindamise oskus.

Võimalik on ülevaateline koolitus või mõne konkreetse andmebaasi koolitus (vt näiteks). Sealhulgas raamatukataloogi ESTER kasutamist, kuidas tellida raamatuid ja pikendada laenutähtaegu.

Raamatukogu veebilehe tutvustus.
Tutvustatakse raamatukogu veebilehte, kuidas leida ja kasutada raamatukogu kirjandusveebi, infot toimuvate sündmuste kohta jpt.

Facebooki tutvustus.
Konto loomine. Inimeste leidmine ja sõbralisti loomine, suhtlemisvõimalused, info lisamine ja keskkonna kasutamine. Privaatsuse probleemid. Konto sulgemine.

Kirjandusliku sisuga andmebaaside, blogide tutvustus.
Tutvustatakse raamatukogu kirjandusveebi, erinevaid kirjanduslikke andmebaase. Allikate hindamise oskus.

Kõik täpsustavad küsimused ja soovid teretulnud!

 

 

 

 

 

 

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee